ارائه ۳۷ استارتاپ در حضور بیش از ۶۰ سرمایه گذار در آوردگاه سرمایه
1398/5/2
نوع: اخبار
نویسنده: لیلا اکبری

با توجه به این موضوع که امروزه حوزه استارتاپ ها يكي از اولويت هاي توسعه پايدار و گشايش اقتصادي و همچنين ضرورتي مبرم براي توسعه اشتغال جوانان ميباشد، یکی از موضوعات مهم براي بقا و توسعه استارتاپ ها بحث جذب سرمایه و تامین مالی است که استارتاپ ها در هر مرحله از عمر خود نيازمند آن ميباشد.

کارن کراد به عنوان اولین كارگزار معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در بحث تامين مالي و سرمايه گذاري استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در همه حوزه ها در ایران فعالیت مینمايد و سعی دارد بستر مناسبی را جهت ارتباط  بین استارتاپ ها و سرمایه گذارها ایجاد کند.

الكامپ استارز يكي از بخش هايي از نمايشگاه الكامپ است كه در آن استارتاپ ها گرد هم مي آيند و به جوانان خلاق كشور اين امكان را ميدهند كه استارتاپ هاي جذاب و متنوع خود را در اين بخش در معرض نمايش قرار دهند.

الکامپ همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار میشود.

در نمایشگاه الكامپ استارز امسال کارن کراد همكاري جديدي را با کانون نهاد های سرمایه گذاری ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان نظام صنفي رایانه ای کشور تعریف نمود و به عنوان کارگزار آوردگاه سرمایه نمايشگاه الكامپ استارز انتخاب گردید.

این رویداد بدینگونه اجرا گردید که در ۲ روز اول نمایشگاه  ۳۷ استارتاپ در حضور بیش از ۶۰  سرمایه گذار، استارتاپ های خود را ارائه دادند و در ۲ روز بعدي نمایشگاه جلسات خصوصی بین سرمایه گذار ها و استارتاپ ها برگزار گردید.

به منظور توسعه و تعالی اكوسيستم استارتاپي در روز اول نمايشگاه الكام استارز تفاهم نامه اي فی ما بين كارن كراد و پارك علم و فناوري خراسان شمالي منعقد گردید.

در ادامه در روز دوم نمايشگاه الكام استارز در آوردگاه سرمايه كارن كراد، تمامی استارتاپ های شرکت کننده در برنامه آوردگاه سرمایه در حضور سرمايه گذاران طبق برنامه به ارائه استارتاپ های خود پرداختند. غرفه آوردگاه سرمابه در  روز دوم نمایشگاه میزبان جناب آقاي واعظي رئيس دفتر ریاست محترم جمهور، جناب آقاي جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، جناب آقاي ناظمي معاونت محترم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنين جناب آقاي فرجود معاون سازمان فناوري اطلاعات شهرداري تهران جهت بازدید بوده است. 

در روز سوم نمایشگاه برنامه آوردگاه سرمایه با جلسات خصوصی بین سرمایه گذار ها و استارتاپ ها شروع گردید که محدوده گفتگو ها پیرامون طرح مالی، طرح کسب و کار، میزان مشارکت، حد نصاب سهام و سایر  موضوعات سرمایه گذاری بوده است.

در روز سوم نمایشگاه به تاریخ ۲۹ تیر ماه ۹۸ تفاهم نامه همکاری بین کارن کراد و خانه نوآوری جهت توسعه اکوسیستم و همکاری های جدید به امضا رسید. 

در این روز جناب آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از غرفه آوردگاه سرمايه دیدن فرمودند.

با توجه به ضرورت انتقال تجربیات از کارن کراد درخواست گردید به منظور ارائه تجربیات خود در زمینه “چگونگی جذب سرمایه گذار در شرایط فعلی اقتصادی “جناب آقای امیررضا صادقی مدیر سرمایه گذاری کارن کراد در الکام تاکز حضور پیدا کنند.

در روز چهارم نمایشگاه در رویداد آوردگاه سرمایه ادامه جلسات خصوصی بین سرمایه گذار ها و استارتاپ ها را داشتیم که در مجموع طی این ۲ روز ۳۶ جلسه تشکیل گردید و طبق نظر سرمایه گذارها ۶۰ درصد این مذاکرات جهت بررسی های بیشتر به دور بعدی کشیده شد.

همچنین طی برگزاری جلسات آوردگاه سرمایه جناب آقای ستاری معاون علمی رئیس جمهور در روز یکشنبه ۳۰ تیر ماه ۹۸ در نمایشگاه الکامپ حضور یافتند و از آوردگاه سرمايه نیز دیدن فرمودند.

طی دعوتی که از طرف وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت، کارن کراد در پاویون استارتاپ های کشاورزی که با حضور صاحبان زنجیره های تامین و تولید دامی و استارتاپ های کشاورزی تشکیل جلسه شد، شرکت نمود. 

همچنین جناب آقای مختاری مجری راه اندازی کسب و کارهای نوپا در بخش کشاورزی و خبرگزاری آی چیزها حضور به عمل رساندند. در این جلسه به بحث در مورد مشکلات جذب سرمایه و دغدغه های استارتاپ ها پرداخته شد و جناب آقای علیرضا حسینی به عنوان نماینده کارن کراد در این جلسه حضور داشتند و در رابطه با این موضوع که استارتاپ های در زمینه کشاورزی چگونه میتوانند خود را بهتر به سرمایه گذاران ارائه کنند و چگونه نظر آنها را بیشتر به استارتاپشان جلب کنند، صحبت نمودند.

امید بر این است که این شروع همکاری اتفاقات بزرگی را در زيست بوم استارتاپی رقم زند و شاهد تحول های ارزشمندی در این اکوسیستم باشیم.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.