۳ اشتباه مشترک اغلب استارتاپ ها
1398/5/28
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: نگار صالحی

کارآفرینان هنگام راه اندازی یک استارتاپ، اغلب اشتباهاتی را مرتکب میشوند که بین همه آنها مشترک است. این اتفاق برای اولین بار در Quora افتاد. Quora محل کسب و اشتراک دانش، توانمند ساختن مردم برای یادگیری از دیگران و درک بهتر جهان است.

Justin Kan، کارآفرین، سرمایه گذار، مدیر عامل شرکت Atrium در Quora درباره این موضوع میگوید:

پس از بررسی استارتاپ ها به طور کامل، از دوران Seed به شرکت های میلیارد دلاری، از جلسات هیئت مدیره تا جلسات مربیگری، مشخص شد که استارتاپ ها در هر زمانی، سه اشتباه را در شرکت ها مرتکب میشوند:

اشتباه ۱: هنگام جمع آوری کمک های مالی، اهمیت روایت را کم ارزش گذاری کنید.

Justin Kan، به شدت معتقد است که سرمایه گذاران، سرمایه گذاری می کنند ولی شما باید با گفتن داستانهای متقاعد کننده و روایت گونه در رابطه با استارتاپ خود، عرشه را برای سرمایه گذاری سرمایه داران بسازید. Justin Kan افزود، بهترین مشاوره ای که تا کنون در روایات داشتم، با Slava Akhmechet از RethinkDB بود که در رابطه با جمع آوری پول بود. او گفت که هر داستان در تاریخ بشری، به همین ترتیب ادامه دارد:

۱. جهان یک راه مشخص است

۲. چیزی تغییر می کند

۳. جهان امروزه متفاوت میشود

روایت شما باید مختصر و قابل دسترس باشد. اگر روایت شما قدرتمند باشد حتی می توانید با فردی که در صنعت شما تازه کار است نیز صحبت کنید و در پایان باید فکر کنید که شرکت شما شگفت انگیز است و احتمالا بسیار موفق خواهد بود. در حقیقت، برای اصلاح روایت این کار را به طور دقیق انجام دهید. (لازم نیست که گفتن این روایات با سرمایه گذاران بالقوه باشد) و از آن برای تکرار بعضی داستانها، اضافه یا حذف حقایق خاص استفاده کنید. گفتن روایات مناسب از مهمترین بخشهاست؛ بنابراین اطمینان دهید که زمان زیادی را صرف انجام آن میکنید.

اشتباه ۲: راه حل های توزیع بیش از حد ضعیف، به جای خدمت به یک گروه از مشتریان بسیار خوب؛ باعث جذب مشتریان عادی بسیاری میشود.

شما باید تصمیم بگیرید که چه کسی مشتری شما باشد. بطور مثال در Justin.tv (سایت پخش زنده)، هرگز نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام بیننده مشتری اصلی Justin.tv است. آیا بیننده از مشتریان پخش زنده است؟ آیا گفتگوهای تلویزیونی پخش می شود؟ از آنجایی که این سایت ترسید که مرتکب اشتباه شود، سعی کرد که به همه خدمت کند. شما باید بر روی مشتری خود تمرکز کنید. به عنوان مثال، یک مشتری بزرگ (10 برابر بزرگتر از هر مشتری موجود) ممکن است یک فرصت بزرگ درآمدزایی داشته باشد، اما خدمت رسانی به این فرصت درآمدزا ممکن است به یک مقدار از کارهای سفارشی منجر شود. آیا شما آن را می گیرید؟

اشتباه ۳: نادیده گرفتن استعداد ها و ارزیابی نکردن نیازهای فعلی

داشتن افراد نامناسب ممکن است باعث شود که در رسیدن به اهداف خود آهسته تر قدم بردارید. اشتباه در انتخاب اعضا شروع یک مسیر اشتباه است که می تواند باعث متوقف شدن پیشرفت شما شود. راه حل آن این است که بنیانگذاران با اعضای تیم در مورد نیازهای استارتاپ، و اینکه آیا اعضای تیم قادر به پاسخگویی به این نیازها هستند یا خیر و همچنین درباره اینکه از اعضای تیم چه نوع پشتیبانی ای را میخواهند، گفتگوهای مداوم، متقاعد کننده و مثبتی را داشته باشند. و در ادامه اگر به این نتیجه رسیدند که آنها قادر به انجام این کار نیستند باید اعضای تیم از افرادی انتخاب بشوند که تجربه بیشتری داشته باشد.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.