کسب و کار بلاکچین | The Business Blockchain
1398/7/15
نوع: معرفی کتاب
نویسنده: لیلا اکبری

پیش از هر چیز لازم است بدانیم که وقتی درباره بلاکچین صحبت می کنیم، صرفا درباره یک فناوری معمولی حرف نمی زنیم. بلاکچین یک فناوری بنیادی است؛ چیزی که احتمالا در سال های آینده ساختارهای مالی و اقتصادی و حتی اجتماعی و سیاسی را تغییر می دهد.

کتاب کسب وکار بلاکچین قلمروجدیدی را در افزایش درک ما از بلاکچین باز می کند و این امکان را می دهد تا با عناصری که پیش از این در هیچ کتاب دیگری مورد اشاره قرار نگرفته اند، آشنا شویم. کسب و کار بلاکچین کمک خواهد کرد تا بسیاری از تصورات ذهنی در این حوزه به واقعیت تبدیل شوند. بر اساس پیش بینی ویلیام موگایار، در آینده حداقل شاهد هزاران و شاید میلیونها بلاکچین خواهیم بود که نه تنها امکان تبادل ارزش بدون اصطکاک را فراهم می سازند، بلکه جریان ارزش جدیدی را نیز شکل خواهند داد و به بازتعریف نقش ها، روابط، اعتماد، قدرت و حاکمیت خواهند انجامید. در این کتاب، موگایار دوادعای راهبردی دیگر را نیز مطرح می کند. طبق اولین ادعای وی، بلاکچین دارای ویژگی های چندوجهی است. به بیان دیگر، استفاده از بلاکچین، اثری چندگانه دارد.

طبق ادعای دوم، اینکه بلاکچین می تواند چه مشکلاتی را حل کند، پرسش مناسبی نیست، زیرا دید ما نسبت به توانایی های بالقوه بلاکچین را محدود خواهد کرد. در عوض، باید به فرصت های جدید در این حوزه فکر کنیم و این امکان را به بلاکچین بدهیم تا بتواند مشکلات فراتر از مرزهای ذهنی، قانونی و سازمانی را حل کند. ویلیام موگایار که تجربه ای ۳۴ساله در صنعت فناوری دارد و در این مدت به عنوان مدیر اجرایی، تحلیلگر، مشاور، کارآفرین، منتور استارت آپ، نویسنده، وبلاگ نویس، معلم، رهبر فکری و سرمایه گذار مشغول به کار بوده است، آینده ای را تصور می کند که تحت تاثیر تغییرات اساسی ناشی از فناوری بلاکچین است که فاکتور مهمی در افزایش سرعت تحولات در حوزه فناوری به شمار می رود. درست به همان شیوه ای که اینترنت توانست امکانات جدیدی را در اختیار ما قرار بدهد که در سال های اول ظهور و پیدایش اش قابل تصور نبود، بلاکچین نیز مدل های کسب وکار و ایده های جدیدی را شکل خواهد داد که هنوز نمی توانیم تصوری از آنها داشته باشیم.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.