کارگاه «چگونه استارت آپ های ایرانی می توانند صادرات بین المللی داشته باشند»
1398/8/20
نوع: کارگاه ها
نویسنده: هانیه طالبی

در روز دوشنبه مورخ 13 آبان 98، کارگاه «چگونه استارت آپ های ایرانی می توانند صادرات بین المللی داشته باشند» با سخنرانی امیر احسان برخورداری در مرکز نوآوری بانک رفاه (رفاتک) برگزار شد. این کارگاه در خصوص اهمیت مسئله صادرات، ضرورت ورود استارت آپها به این حوزه و آشنایی آنها با قوانین و مقرارات مربوطه برگزار شد. اگر بخواهیم نگاهی جامع به موضوع مطرح شده داشته باشیم می‌توانیم به متن ذیل اشاره کنیم:

با ورود کسب‌وکارهای آنلاین به دنیای تجارت، فرصتی بین‌المللی برای قشر کثیری از کارآفرینان ایجاد گردید. وب سایت‌های آنلاین، امکان نمایش و معرفی محصولات و خدمات را برای همگان مهیا کردند، ابزارهای پرداخت آنلاین امکان دریافت و پذیرش هزینه ها را تسهیل نمودند، زیرساخت‌های ارسال و پست بین‌المللی، پتانسیل تحویل جهانی را به‌وجود آورد و سامانه های نرم افزاری امکان مقایسه کالاها و خدمات را برای مشتریان به ارمغان آوردند.

بسیاری از کارآفرینان ایرانی نیز همانند سایر کارآفرینان جهان، همواره مشتاق استفاده از پتانسیل‌های تجارت بین‌المللی بوده اند. اما متاسفانه تحریم‌های بانکی همواره چالشی پیچیده و پر ریسک ایجاد کرده است.

خبر خوب اینکه دو سالی است که راه‌های تجارت آنلاین برای بسیاری از کسب‌وکارهای ایرانی گشوده شده‌است. پلتفرم پرداخت بین‌المللی یک پی، امکان ارائه درگاه‌های مسترکارت و ویزا کارت را برای کسب‌وکارها ایجاد کرده‌است، آژانس‌های تبلیغات داخلی قادر به تبلیغات هدفمند جهانی شده‌اند و اپراتوهای خصوصی پست، امکان تحویل محصولات به مشتریان خارج از کشور را مهیا کرده‌اند.

ما در این دورهمی سعی می‌کنیم فرصت‌ها و چالش‌های کسب درآمد ارزی در ایران را با یکدیگر بررسی کنیم و راهکارهای موجود برای راه‌اندازی و یا گسترش کسب‌وکارهای فعلی خود در بازار جهانی را ارزیابی نماییم.

سرفصل های بحث شده در این کارگاه به قرار زیر می باشد:

1-  پرداخت بین الملل

2- حواله های بین المللی بانکی،

SWIFT -3 کیف پول های آنلاین و درگاه های پرداخت اینترنتی

4- معضل نقل و انتقالات آنلاین ارزی و راه حل های آن

5- درگاه پرداخت شخصی

6- کارت خوان مجازی

7- ارایه فرصت های درآمد بین المللی برای کسب و کارهای ایرانی

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.