مصاحبه اختصاصی
1398/12/17
نوع: مربیان
نویسنده: هانیه طالبی

1- معرفی مختصر از خودتان؟

بابک بنیادی هستم، فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ؛ از سال 1392 به صورت حرفه ای فعالیت خودم رو در بخش های مختلف این حوزه شروع کردم و طی این مدت در سمت مدیر، مشاور و مربی با شرکت های مختلفی مثل اسنپ تریپ، شیپور، اُکالا، زورق، لست سکند، سفرمی، تریپ و.... فعالیت داشتم.

2- حوزه فعالیتتان؟

من سعی کردم در عین حفظ فعالیت تخصصی؛ خودم رو محدود به حوزه خاصی از دیجیتال مارکتینگ نکنم, اما در حال حاضر بیشتر در حوزه استراتژی، طراحی کمپین ها و سئو مشغول به فعالیت هستم.

3- از چه سالی فعالیت در حوزه استارتاپی را شروع کردید؟

از سال 1392 به مطالعه و تحقیق پیرامون ساختار فعالیتی کسب و کارهای نوپا در بازارهای مختلف پرداختم و از سال 1394 به صورت جدی خودم رو وارد تعامل با استارتاپ ها کردم. استارت آپ هایی مثل همپا، پین تا پین(اسنپ تریپ کنونی) و Vrhouse جزو تجربیات این دوره هستد.

4- چه استارتاپ های موفق تحت مربیگری تا به حال داشتید؟

Sheypoor تربیت و آموزش تیم سئو VRHouse تدوین و پیاده سازی استراتژی ورود به بازار ایران و بین المللی MrBilit مشاور سئو Safarme مشاور سئو AhanOnline تربیت و آموزش تیم سئو.

5- کمبود چه چیزهایی در اکوسیستم استارتاپی احساس می شود؟

نبود دید استراتژیک در تربیت و حفظ منابع انسانی نبود شرایط پایدار و قابل اتکا بازار برای صاحبین سرمایه و کسب و کار.

6- بزرگترین مشکلی که در بحث سرمایه گذاری خطرپذیر در اکوسیستم استارتاپی ایران داریم چیست؟

این موضوع از ابعاد مختلف قابلیت تحلیل، بحث و بررسی دارد، ولی متناسب با تجربیات محدود من طی این سالها اگر بخواهم خیلی شفاف محوری ترین مشکلات رو بیان کنم، میتونم به چند تا از موارد اساسی به نظرم خودم اشاره کنم:

1. عدم درک جایگاه و رویه تغییرات در الگوهای مصرف در بازار از سمت کارآفرینان؛ ساده تر بخوام بگم منظورم عدم پیش بینی نابودی کسب و کارشون با اومدن تکنولوژی جدید یا قوانین نوظهور است.

2. عدم وجود ثبات اقتصادی در لایه های مختلف بازار هستش که باعث ایجاد فضای نا امنی برای هم سرمایه گذاران و هم صاحبین کسب و کار شده است.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.