کرونا ویروس: بهترین روش های دور کاری (کار در خانه)،بر اساس 6 مدل رسانه ای کارآفرینی
1398/12/26
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: آفرین علیزاده

در هفته اخیر هزاران کارمند، اولین تجربه کار در خانه خود را ، چه در کسب و کارهای بزرگ و چه کوچک، در کل جهان ، به خاطر جلوگیری از شیوع و مدیریت تهدید ویروس COVID-19 با در خواست دور کاری از روسای شرکت، داشته اند.

همچنین یک مطالعه ی لینکدینی در اکتبر سال 2019 نشان داد که 82٪ از کارمندانی که آرزو می کردند،حداقل بخشی از زمان ممکن را از خانه کار کنند، گفته اند: کار در خانه اصلا آن طوری که به نظر می رسد، آسان نیست.

به عنوان کارآفرین رسانه ایی که 6 مدل کسب و کار از دفتر خانگی خود در دهه گذشته طراحی کرده است، اینها نکات و مطالعات برتر من برای انجام بهتر کار از راه دور در خانه برای شما است:

1. به تقویم اهمیت زیادی بدهید: یکی از شگفت انگیزترین نکات کار کردن در خانه، لذت بردن از راحتی آن در تمام طول روز است. همچنین این راحتی یکی از خطرناک ترین چیزها در رابطه با کار از راه دور است. شروع و پایان ساعت کاری را همانطور که هروز در محل کارتان بودید تنظیم کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا زمانبندی کاری و شخصیتان را از هم جدا کنید و این جدا سازی هم از لحاظ ذهنی و هم از نظر فیزیکی در پایان روز برای شما آسان تر است. شما حتی می توانید در صورت نیاز کارهای روزانه خود را به صورت سیستمی در آورید. در طول روز، از محیط کارتان برای صرف نهار فاصله بگیرید، حتی مدتی را در آشپزخانه بشینید یا 30 دقیقه پادکست گوش دهید.این کار روحیه شما را تازه می کند و باعث می شود با انرژی بیشتری به میز کار خود برگردید. مهم نیست در این زمان استراحت خانگی تان چه کاری انجام می دهید، اما از ظرف شستن و لباس شستن بپرهیزید. واقعا ازین زمان برای رهایی از پیچ و خم های ذهنیتان استفاده کنید.

2. به خودتان فضا بدهید: اجازه ندهید میز نهارخوریتان منبع انباشت کاغذها و فایل هایتان یا خدایی نکرده محل قرار گرفتن پرینتر شود. یک فضای کار اختصاصی،( در حالت ایده آل جایی که شما بتوانید درش را ببندید)، یکی از راههایی است که به وسیله آن می توانید کار و زندگی را از هم جدا کنید. و همچنین اطمینان حاصل کنید که در هنگام خوردن شام ، مدام به فکر پایان مهلت هایتان نیستید. در آخر روز، ( اگر می توانید) در اتاق کار خود را ببندید و بروید و تا صبح روز بعد به آنجا باز نگردید.

3. نگاهی به این قسمت: زمانی که از خانه کار می کنید، ظاهر حرفه ایی شما همانند زمانی که در شرکتتان هستید، حفظ می شود.( همچنین، الان سال 2020 است و به سادگی مشکلی برای ویدئو کنفرانس با کیفیت صدا و تصویر بد وجود ندارد) یک لامپ ال ای دی دایره ایی بخرید، چند گیاه قرار دهید و از یک میکروفن خوب استفاده کنید. خودتان از کیفیت ویدئو کنفرانستان، سوپرایز می شوید.

4.قوانینی برای کار در منزل بسازید: وقتی از خانه کار می کنید، برای آن قوانینی بسازید، زیرا به راستی ،یک پروسه است. به طور مثال: ساعت 9 شب به ایمیل ها پاسخ ندهید یا زمانی که روی مبل نشسته و با همسرتان برنامه تلویزیونی می بینید ایمیل هایتان را چک نکنید. البته اگر فوریت کاری پیش آمد شما قطعا می توانید در قوانینتان استثناء قائل شوید، اما سعی کنید فقط در ساعات کاریتان ، کار کنید. حتی اگر به این معناست که باید به یک الگو پاسخ دهید. یکی از بهترین شعارها در این حالت این است: " من خوشحالم که فردا با نگاهی تازه این موضوع را بررسی می کنم" وقتی از خانه کار می کنید، ساختن قوانین از اهمیت زیادی برخوردار است،و محیط خانه شما می تواند همیشه مانند محیط شرکتتان احساس شود.

منبع انگلیسی: https://www.entrepreneur.com/article/347537

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.