نگاهی اجمالی به عملکردهای تیم کارن کراد در سال 98
1398/12/27
نوع: اخبار
نویسنده: آفرین علیزاده

 هر سالی که می گذرد و بهار تازه ایی می رسد، صفحه جدیدی در زندگانی ما باز می شود. دفتر سال قبل تمام می شود و فقط از آن تجربه ها ، خاطرات ، اتفاقات خوب و بد ، تصاویر زشت و زیبا و...به جای می ماند.

چه خوب است در آغازین روز های فصل نو زندگی دفترمان را ورق بزنیم ، از افتخاراتمان لذت ببریم ، از شکست هایمان درس بگیریم، از تجربیاتمان برای روزهای پیش رو، بهره مند شویم و معتقد باشیم که زندگانی ما هر روز و از هر جهت بهتر و بهتر خواهد شد.

نگاه به گذشته، گذشته ای سخت و دردناک به مانند  سال 98 به ما برای برنامه ریزی های هدفمند و موفقیت های هرچه بیشتر کمک می کند و مانند نسیمی ملایم ما را رو به جلو به حرکت در میاورد.

اکنون در اخرین روزهای سخت زمستانی که می گذرانیم،نگاهی اجمالی می اندازیم به عملکرد تیم کارن کراد در سال 98 که با کوشش و امید برای کسب موفقیت های روز افزون و کمک به عرصه کارآفرینی و توسعه نوآوری با تمام قوا در تلاشند.

در آغاز می پردازیم به پیوستن سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن کراد به فین استارز پلاس،در اردیبهشت ماه.کارن کراد با همکاری شرکت فرابورس ایران به برگزاری رویدادی ویژه در فین استارز پرداخت. این رویداد در تهران به مدت 3 روز  برگزار شد و در آن به اهتمام اعضای کارن کراد تعداد 45 جلسه خصوصی برای استارتآپ ها با سرمایه گذاران تخصصی این حوزه برگزار گردید.

رویدادهای I-MEET:

تیم کارن کراد در سال 98 ، دو رویدادI-MEET  با سر فصل های نساجی و گردشگری ، به ترتیب در تاریخ های 16 مهر و 2 بهمن برگزار کرد. هدف این رویداد ها شبکه سازی سرمایه گذاران حوزه های نام برده و آشنایی هر چه بهتر آنها با اکوسیستم استارت آپی کشور،ایجاد ارتباط بین شبکه نوآوری و کسب و کارهای نوپا با شبکه سنتی بود. در مجموع تعداد 30+ سرمایه گذار از این حوزه ها با تلاش های تیم کارن کراد در دعوت و آگاه سازی آن ها نسبت به مجموعه کارن، حضور مثمر ثمر یافتند.

رویدادهای INVESTMENT-SUMMIT:

سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن کراد در تاریخ 27 تیرماه به مدت 4 روز رویدادی را با همکاری کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران،صندوق نوآوری و شکوفایی ، سازمان نظام صنفی رایانه ایی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه  الکامپ استارز برگزار نمود. در این نمایشگاه کارن کراد به عنوان کارگزار آوردگاه سرمایه،انتخاب گردید و در حاشیه این رویداد تفاهم نامه ایی با پارک علم و فناوری خراسان شمالی منعقد گردید. همچنین در تاریخ 21مهرماه رویدادی از همین جنس با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران ، پارک علم و فناوری استان خراسان شمالی و کارگزاری توسعه توانمندی های نوآوری و کارآفرینی منطقه 4 برای 6 استان سمنان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در بجنورد برگزار گردید که در طی آن تعداد 10+ سرمایه گذار و 60+ استارت آپ و کارآفرین در رویداد حضور یافتند.

رویدادهای سرمایه گذاری کافه سرمایه:

در سال 98 تعداد 4 رویداد سرمایه گذاری کافه سرمایه با همکاری مجموعه های مختلف برگزار شد که خلاصه ایی از آن به شرح زیر است:

در خرداد ماه این سال رویدادی با همکاری پارک فناوری پردیس ، در حوزه های فین تک، پزشکی،گردشگری،هنر، موسیقی و...برگزار گردید و نکته قابل توجه آن تعداد 360+ جلسه ایی است که با تلاش  کارن کراد به وقوع پیوست. در حاشیه این رویداد تفاهم نامه ای با وزارت جهاد کشاورزی و گروه سرمایه گذاری ماد منعقد گردید. در ادامه در انتهای شهریورماه نیز رویداد کافه سرمایه ایی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار گردید که تنها پیش از رویداد 120+ ساعت مشاوره به استارتاپ ها ات را داشته ایم.همچنین تعداد 148 جلسه با حضور 56 سرمایه گذار و 26 استارت آپ تایید شده نیز ترتیب داده شد. در 18 آذرماه 98 با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران،مرکز فابا،اتاق بازرگانی تهران ،صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری،پژوهشکده فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی و نمایشگاه تراکنش ایران،رویداد کافه سرمایه دیگری با حضور65 سرمایه گذار و 20 استارت آپ برگزار گردید. همچنین کارن کراد در آخرین رویداد کافه سرمایه سال 98  در 26 آذرماه که با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران،وزارت علوم و تحقیقات و فناوری،صندوق نوآوری و شکوفایی و اتاق بازرگانی تهران برگزار گردید، تعداد 150 جلسه خصوصی (B2B)، با تلاش کارن کراد ترتیب داده شد.

کارگاه ها و وبینارها:

یکی از نقاط مثبت و قوت کارن کراد در سال گذشته  برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوعات متنوع و کاربردی برای توانمند سازی تیم های استارتاپی و همچنین دعوت از مربیان برتر در حوزه های تخصصی مختلف برای تدریس در این کارگاه ها است ، که در سال 98 شاهد برگزاری بیش از 120 ساعت آموزش آنلاین و حضوری در 25 کارگاه و وبینار با حضور بیش از 1000 نفر شرکت کننده با موضوعاتی متنوع از جمله: سئو و تولید محتوا،مارکتینگ و بازاریابی،تامین مالی،حسابداری،تیم سازی و مدیریت تیم و مسائل حقوقی و .... بوده ایم.

مسابقات مردمی کارن کراد:

مسابقه مردمی کارن‌کراد همزمان با برگزاری رویداد کافه سرمایه در اینوتکس 2019،خرداد ماه 98 برگزار شد. استارتاپ‌ها با اعلام حضور در مسابقه و ارسال اطلاعات خود می‌توانستند در این مسابقه شرکت نمایند. در این رقابت به شرکت کننده منتخب مردمی جایزه نقدی اهدا شد که در طی آن استارت آپ داستانپ موفق به دریافت جاییزه گردید.

همچنین مسابقه مردمی دیگری تحت عنوان کتابخوانی، در صفحه اینستاگرام کارن در فضای مجازی ، شهریور ماه برگزار گردید که طی آن به نفر اول کد تخفیف برای استفاده از محصولات انتشارات آریانا قلم اهدا شد.

در پایان نیز نگاهی می اندازیم به نتایج تلاش های یاد شده کارن کراد:

کارن کراد تا به امروز تعداد 981 سرمایه گذار ثبت شده در سامانه و 480 استارت آپ تایید شده ، همچنین همکاری با 300+ منتور در زمینه های مختلف آموزشی ، 64 استارت آپ موفق در جذب سرمایه، 3094 کارآفرین ، تعداد 30 پروژه تایید شده در استان های مختلف و ارائه خدمات مشاوره ایی تخصصی به 1000+ استارت آپ را در کارنامه خود دارد.

در آخر،با توجه به عبور از سال سخت اقتصادی 98 به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا ، امید است در سال جدید با یاری و لطف خداوند متعال بتوانیم بیش از پیش بر تلاش های خود در زمینه کمک به توسعه روزافزون کسب و کارهای نو پا ، آموزش های موثر در زمینه های متفاوت و گسترش دانش و فعالیت های نوآورانه بیافزاییم و پل هایی بسازیم به سمت موفقیت های همه ی استارتاپ ها  و جبران خسارات وارده ناشی از بحران در این روزها تا ایران عزیزمان را از نو بسازیم.

با آرزوی سالی پر از امید پر از برکت پر از سلامتی و خوشبختی و پیشرفت.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.