آینده بازاریابی ایمیلی: دیدگاه ها و پیش بینی ها برای سال 2020
1399/1/18
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: فائزه مومنی

 اهمیت بازاریابی ایمیلی در آن است که در معرفی یک محصول یا ارائه خدمات اغراق نمی شود. مطالعات نشان می‌دهد که به ازای هر دلاری که در تبلیغات بازاریابی ایمیلی کسب و کارتان خرج می کنید ،ممکن است تا 44دلار بازگشت سرمایه داشته باشید.این رقم ۴۴برابر بیشتر از دیگر کانال‌های بازاریابی مثل تبلیغات تلویزیونی است.اگرچه بازاریابی ایمیلی با موفقیت همراه است، اما به هیچ وجه آسان نیست. چشم‌انداز بازاریابی ایمیلی بسته به نحوه ی بهره گیری برند شما از آن متغیر است. بنابراین، تنها بازاریابان انعطاف‌پذیر می‌توانند از مزایای بازاریابی ایمیلی بهره‌مند شوند. این مقاله آینده بازاریابی ایمیلی و دیدگاه ‌ها لازم برای آگاهی در مورد آن در سال ۲۰۲۰ را مطرح می کند.

چرا باید در بازاریابی ایمیلی سرمایه‌گذاری کنید؟

صرف‌نظر از مشکلاتی که ممکن است با کمپین ایمیل تان تجربه کنید، باید به کمپینتان پایبند باشید. در اینجا چند آمار برای تشویق شما به این کار آورده شده‌است:

۵۹ درصد از بازاریاب‌ها، بیش‌ترین بازدهی را از فعالیت‌های بازاریابی ایمیلی خود دریافت می‌کنند. ایمیل بر روند تصمیم‌گیری ۵۹ درصد از مصرف کنندگان تاثیر می‌گذارد. 49 درصد از مشتریان با دریافت ایمیل از برند محبوب خود مشکلی ندارند. ۶۱ درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند از طریق ایمیل به جای دیگر واسطه‌ها، از محصولات و خدمات مطلع باشند. برای اینکه نتایج شگفت‌انگیزی از کمپین‌های طراحی شده شرکت به دست آورید، باید انگشت خود را روی نبض این صنعت نگه دارید.

در زیر گرایش‌ها و پیش‌بینی‌هایی وجود دارد که شما باید در مورد بازاریابی ایمیلی در سال ۲۰۲۰ بدانید:

محتویات در دسترس در پست الکترونیکی: استفاده از دستیاران صوتی, سخنگویان هوشمند و دستگاه‌های هوشمند برای استفاده از محتوای آنلاین در سال 2020 و درکوتاه‌مدت به شدت گسترده‌تر خواهد شد. یک گزارش حاکی از آن است که حداقل ۵۵ درصد از خانه‌های ایالات‌متحده یک دستگاه هوشمند مانند اکو یا گوگل تا سال ۲۰۲۲ دارند. در سرتاسر دنیا، تعداد کاربران هوشمند به ۲۵۰ میلیون در سال ۲۰۲۰ می‌رسد. بازاریابان ایمیلی هوشیار موقعیت  خود را برای این تغییر، با ایجاد محتوای ایمیل هایی با قابلیت دسترسی به ذهن مخاطب ،پیدا می‌کنند. محتوای در دسترس تنها برای صاحبان دستگاه‌های هوشمند مفید نیست و برای کاربران  دیگری هم قابل دسترسی و استفاده است. کاربران با نقص بینایی و یا سایر ناتوانی‌ها، نیازمند اطلاعاتی هستندکه به صورت صوتی در هر زمان‌ ، از جمله زمان خواندن ایمیل‌های بازاریابی قابل دریافت باشند.

برخی از عناصری که ایمیل ها را در دسترس قرار داده‌اند شامل موارد زیر هستند:

html معنایی

جداول html که توسط خوانندگان صفحه نمایش داده می‌شوند

alt متن برای تصاویر فاصله خطوط بیشتر اندازه فونت بزرگ‌تر

تنظیم متن صحیح ( کاهش در مقدار متن تراز وسط )

سلسله‌مراتب بصری واضح در محتوای ایمیل محتوای کوتاه‌تر محتوای تولید شده توسط کاربر امروزه ، برندهای بیشتری مایل به استفاده از جنبه‌های محتوای تولید شده توسط کاربر ( UGC ) در ایمیل‌های خود هستند.

برخی از این رویکردها عبارتند:

از درخواست بازخورد ، پرسیدن سوالات ساده و یا تشویق کاربر برای ارسال انواع مختلف محتوا ( از جمله تصاویر و ویدئو ) .محتوای تولید شده کاربر در ایمیل‌ها ، ابزار بسیار خوبی برای افزایش میزان پاسخ در کمپین ‌ها فراهم می‌کند .برخی از رویکردهای UGC نیز می‌توانند برای افزایش تعامل در لندینگ پیج ها مورد استفاده قرار گیرند. با این حال ، بهینه‌سازی همه عناصر این ایمیل‌ها برای ازدست ندادن کاربران مهم است.

به عنوان مثال ، اگر شما بازخوردگیری در مورد یک محصول را با درخواست از کاربران برای کلیک روی علامت لایک برای پسندیدن و دیس لایک برای نپسندیدن انجام دهید و پس از انجام نظرسنجی، آن‌ها را به لندینگ پیج هدایت نکنید .در بسیاری از موارد ، آن‌ها به اختیار خود به این صفحه وارد نخواهند شد . اگر هدف اصلی این بود که آن‌ها را وادار به بازکردن آن صفحه کنید، درمورد آن صادق باشید!

هوش مصنوعی و بازاریابی ایمیلی:

موضوع هوش مصنوعی برای بازاریاب‌ها آزاردهنده است. این به ویژه برای بازاریابان واقعی مطرح است که با تمام اصول بازاریابی آشنا هستند . واقعیت این است که هوش مصنوعی تنها برای خودکارسازی بخش‌هایی از فرآیند بازاریابی استفاده می‌شود وپروسه ی آن را کمی ساده‌تر می‌کند . هوش مصنوعی در بازاریابی ایمیلی به منظور پیدا کردن مرتبط‌ترین محتوا برای مشتریان فعلی و آتی استفاده می‌شود و همچنین تضمین می‌کند که محتوا در مناسب‌ترین زمان به هدف می‌رسد . سیستم‌های هوش مصنوعی به این صورت کار می‌کنند که از رفتارهای گذشته برای پیش‌بینی اقدامات آینده استفاده می‌کنند . به جای دوری کردن از بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی , آن را به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر فرآیند کلی بازاریابی ببینید . با استفاده مناسب از هوش مصنوعی در بازاریابی ایمیلی , شما می‌توانید سیستم‌های مدیریت کمپین زمان بر را جایگزین کنید و همزمان محتوای بسیار مرتبط را به مصرف کنندگان تان برسانید . این به این دلیل است که بازاریابی با کمک هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های بیشتری را کشف کند و بهینه‌سازی کانال های ارتباطی را تضمین کند . زمانی که بخش‌بندی ایمیل دقیق تر باشد , از سفارشی‌سازی بهتر , دسترسی و عملکرد کلی بالاتر، لذت خواهید برد .

همچنین استفاده از هوش مصنوعی به این معنی است که پلتفرم‌های بازاریابی ایمیلی اکنون قادر به پشتیبانی از تست کیفیت چندمتغیره و آزمون a / b هستند . چشم‌انداز ایمیل در 2020نشان می‌دهد که چگونه اتوماسیون و یادگیری ماشینی فرا رسیده‌است و همچنان بهتر می‌شود ! کیفیت در بازاریابی ایمیلی به میزان زیادی به توجه کردن به نکات ظریف در پیام‌های بازاریابیتان وابسته است مثلا به هنگام بودن پیام و استفاده از کم‌ترین کلمات ممکن در محتوای پیام، افزایش تمرکز بر دسترسی و افزایش صمیمیت , طراحی‌ شفاف و نسخه مختصر در تمام محتوا،از جمله نکات مهم هستند .برند‌های بیشتری برای استفاده و انعکاس این روند جدید دست به کار شده اند . اگر بودجه ندارید , بر ساده کردن محتوای خود تمرکز کنید تا شانس کسب منافع کامل بازاریابی ایمیلی را افزایش دهید.

داستان‌های برند و اصالت:

یکی از قدرتمندترین گرایش‌های بازاریابی ایمیلی , استفاده از محتوای مرتبط و تمرکز بر همسفر و همراه کردن مشتری با هر کمپین است . محتوای ایمیل شما باید علاوه بر محتوای استاندارد فروش , تم داستانی داشته باشد و همزمان پیام‌ معتبر وکاملی را نشان می‌دهد . بدون توجه به موقعیت شما، همیشه راهی وجود دارد که محتوای بازاریابی شما را معتبرتر کند . با کیفیت و محتوای معتبر , کسب‌وکار شما می‌تواند با مخاطب هدف خود بهتر ارتباط برقرار کند . این به شما این امکان را می‌دهد که رابطه خود را با آن‌ها بهبود و در نهایت، تعامل را افزایش دهید . مشتریان می‌خواهند با شرکت شما در سطح شخصی ارتباط برقرار کنند .شما باید از فرستادن ایمیلی که محتوای آن مخاطب کلی دارد اجتناب کنید و مکالمه ای را طراحی کنید که  در آن از تجربیات روزمره استفاده‌ شده باشد. به این ترتیب , مشتری شما احساس نخواهد کرد که شما یک کاربر ناشناخته هستید که یک ایمیل مخرب فرستاده,بنابراین  وقت و توجه بیشتری به برای خواندن محتوا اختصاص می‌دهد.

انسجام با رسانه های ارتباط اجتماعی:

سایت‌های ارتباط جمعی زیادی وجود دارند و مطمئنا تعداد زیادی از مخاطبین شما در بسیاری از این سایت های ارتباط جمعی حضوردارد . تحقیقات نشان می‌دهد که حدود 42 درصد از جمعیت جهان در حال حاضر در رسانه‌های اجتماعی عضو هستند و این تعداد در سال‌های آینده رشد خواهد کرد . این به برندها روشی غیر مستقیم برای ارتباط با مخاطب هدف خود را نشان می‌دهد . نیمی از کاربران از رسانه‌های اجتماعی برای پیدا کردن محصولات و خواندن نظرات دیگران درباره برند ها استفاده می کنند. بسیاری از کسب و کارها هم اکنون از ترکیب رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی بهره‌مند شده‌اند برای مثال , یک برند مد می‌تواند یک کمپین بازاریابی ایمیلی انجام دهد که شامل تصاویر و پروفایل اینستاگرام از افرادی است که محصولاتشان را می‌پوشند .این روش ترکیب ایمیل و وب سایت‌های ارتباط جمعی , شهرت کسب‌وکار را برجسته  واعتبار آن را اثبات می کند. محتوای ایمیل می‌تواند تمایل بیشتری به تشویق مشارکت از طرف مصرف کنندگان داشته باشد که می‌تواند منجر به مواجهه بیشتر با برند و در نهایت فروش بیشتر شود.

زمانی که کسب و کارها با مخاطبان خود در وب سایت‌های ارتباط جمعی تعامل دارند , می‌توانند20تا 40درصد  درآمد بالاتری را تولید کنند . ادغام وب سایت‌های ارتباط جمعی در بازاریابی ایمیل شما یک راه عالی برای ترویج محصولات و خدمات , کسب اعتماد مشتری و افزایش درآمد شماست . با توجه به اینکه برندهای بیشتری به دنبال این روند هستند ,این خط که بین رسانه‌های اجتماعی و ایمیل وجود دارد ,در آینده محو خواهد شد.

نتیجه‌گیری اینکه برخلاف ترس‌ها در برخی از مقاطع زمانی، پیشرفت‌ها در فناوری در طول دهه گذشته تاثیر مثبتی بر بازاریابی ایمیلی داشته‌است و این امر حتی بهتر هم خواهد شد . فن‌آوری مدرن به جای اینکه بازاریابی ایمیلی را منسوخ کند ، بیشتر نشان داده‌است که چرا این موضوع به زودی از بین نمی‌رود . همان طور که نوآوری‌های تکنولوژیکی به بهبود خود ادامه می‌دهند ، بازاریابان باید به طور فعال تغییراتی را بپذیرند و استراتژی‌های کمپین را برای منعکس کردن واقعیت‌های جدید به کار گیرند.

حالت‌های معمول به کارگیری ایمیل در حال تغییر هستند . همانطور که سال ۲۰۲۰ آشکار می‌شود ، شما باید از تعامل خود با مشترکین ایمیلتان اطمینان حاصل کنید.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.