اخذ مجوز تامین مالی جمعی توسط گروه پیشگامان کارآفرینی کارن
1399/2/30
نوع: اخبار
نویسنده: فریده مسعودی

محمدرضا معتمد رئیس کارگروه تامین مالی جمعی، از اخذ مجوز تامین مالی جمعی توسط ۳ شرکت «گروه پیشگامان کارآفرینی کارن»، «گروه نوآوری مالی پارس» ‏و «سامانه‌نگار آتنا» خبر داد و افزود این سه شرکت برای اولین بار در کشور مجوز تامین مالی جمعی بر پایه مدل مشارکت را دریافت کردند.

معتمد بیان کرد این شرکت‌ها پیش از این، به عنوان عاملیت ‏تامین مالی جمعی، موافقت اصولی را دریافت کرده بودند و بعد از آن با تکمیل رویه‌های فنی و اجرایی لازم، موفق به اخذ مجوز فعالیت از کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی شدند و در ادامه نیز از طریق سکوهایی که ایجاد کرده‌اند، تامین مالی پروژه‌های حوزه فعالیت خود را بر عهده می‌گیرند.

وی افزود این شرکت‌ها به عنوان عامل تامین مالی جمعی می‌توانند طرح‌هایی بر پایه مدل مشارکت ایجاد کنند و اگر تامین مالی جمعی آن‌ها با موفقیت انجام شود، فرابورس ایران برای تامین‌کنندگان، گواهی شراکت صادر می‌کند.

رئیس کارگروه تامین مالی جمعی با بیان اینکه ﮔﺮوه ﻧﻮآوري ﻣﺎﻟﯽ ﭘﺎرس، با سکوی پارس فاندینگ، شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن با سکوی تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن و شرکت سامانه‌نگار آتنا با سکوی دونگی، طرح‌هایی که نیاز به تامین مالی جمعی دارند را جمع‌آوری و بررسی می‌کنند، افزود: طرح‌هایی که می‌خواهند جذب سرمایه کنند می‌توانند از طریق این سکوها طرح خود را معرفی کرده و مردم نیز در صورت تمایل در آن‌ها مشارکت کنند.

محمدرضا معتمد در پاسخ به این سوال که چه طرح‌هایی می‌توانند تقاضای تامین مالی جمعی خود را به این عاملان ارائه کنند، گفت: حوزه‌های مختلف اعم از ﺑﯿﻮﺗﮑﻨﻮﻟﻮژي، اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ اﺷﯿﺎ، سخت‌افزار، ﺑﺎزي و ﺳﺮﮔﺮﻣﯽ، ﻣﺤﺘﻮا، آﻣﻮزش، ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت و ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ، ﺧﺪﻣﺎت کسب‌وکار، ﺧﺪﻣﺎت ﺷـﻬﺮي، گردشگری، محیط زیست، ﭘﺰﺷـﮑﯽ و ﺳـﻼﻣﺖ، ﻓـﯿﻦ‌ﺗـﮏ و ﻧﯿـﺰ ﺗﻤـﺎﻣﯽ حوزه‌های ﻧﻮﻇﻬﻮر که نیاز به تامین مالی دارند می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

به گفته معتمد، ابزار تامین مالی جمعی که مبتنی بر مدل مشارکت است، موجب خلق فرصت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذارهای خرد روی کسب‌وکارها، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور می‌شود.

وی افزود: متقاضیان تامین مالی می‌توانند در هر یک از حوزه‌های ذکر شده، درخواست خود را در سکوی این شرکت‌ها درج کنند تا پس از ارزیابی حقوقی، فنی، کسب‌وکاری و مالی استارتاپ و تهیه فایل ارزیابی جامع و تخصصی کسب‌وکار از طرف سکو جهت کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، درخواست خود را منتشر کنند و در ادامه، عموم مردم که علاقه‌مند به حوزه کسب‌وکار شرکت هستند، به مشارکت در تامین مالی کسب‌وکارشان اقدام کنند.

رئیس کارگروه تامین مالی جمعی همچنین به تامین‌کنندگان توصیه کرد که طرح کسب‌وکار شرکت‌ها و بیانیه ریسک آن‌ها را به دقت مطالعه کرده و دستورالعمل تامین مالی جمعی را از طریق سایت فرابورس، بخش تامین مالی جمعی مطالعه کنند.

منبع:  مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.