نگاهی کوتاه به کافه سرمایه کارن‌کراد در اینوتکس 2018
1397/4/16
نوع: رویداد ها
نویسنده: مینا رزقیان

⁣در هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس که از 14 تا 16 تیر ماه 97 برگزار شد، با همکاری پارک فناوری پردیس برنامه‌ای تحت عنوان کافه سرمایه توسط پلتفرم تامین سرمایه جمعی کارن‌کراد و با هدف تسهیل امر جذب سرمایه و ایجاد زمینه رشد برای استارتاپ‌های برتر اینوتکس که نیاز به جذب سرمایه داشتند تدارک دیده شد.

در این برنامه 27 استارتاپ فرصت مذاکره 30 دقیقه‌ای با 20 سرمایه‌گذار را در جلسات حضوری داشتند و در طول 102 جلسه برگزار شده، حدود 54 جلسه که 85 ساعت به طول انجامید، با موفقیت به دور مذاکرات بعدی راه یافتند. محدوده مذاکرات، گفتگو پیرامون حقوق و تعهدات خاص هر کدام از طرفین، آورده‌ها، میزان مشارکت و حد‌نصاب سهام، نحوه مدیریت شرکت، نحوه تامین مالی و تمام موضوعات مرتبطی که توافق بر آنها برای تاسیس شرکت مشترک یا سرمایه‌گذاری الزامی است را شامل می‌شد. با توجه به آمار به دست آمده 66% جلسات نیاز به پیگیری های مجدد داشته و توسط تیم کارن‌کراد بررسی خواهند شد.

سرمایه‌گذارانی که در این برنامه حضور داشتند، متشکل از سرمایه‌گذاران فرشته جناب آقای رامین کمیلیان، جناب آقای طاها میرمحمدی و سرمایه‌گذاران حقوقی؛ صندوق جسورانه یکم‌آرمان‌آتی، صندوق جسورانه اندیشه، صندوق جسورانه اینوتک آشنا، صندوق جسورانه برکت، بانک انصار، صندوق جسورانه پارتیان، شتابدهنده جهش، شتابدهنده دیموند، شرکت سرمایه‌گذاری خطر پذیر رهنما، شرکت رهیافت اندیشه فردا، صندوق پژوهش و فناوری توسعه و صادرات شریف، شرکت شناسا، شرکت گلرنگ، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا)، صندوق جسورانه آرمانی، شرکت فرادیس گسترش کیش، شتابدهنده فینووا، سرمایه‌گذاران نیک اندیش کارایا بودند.

هدف از برگزاری این برنامه، بازدهی هرچه بهتر در نمایشگاه و در ارتباط قراردادن کارآفرینان و استارتاپ‌های مستعد به سرمایه‌گذاران با تجربه و ارکان اکوسیستم بود.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.