مصاحبه | گروه مهام شرق
1399/4/17
نوع: سرمایه گذاران
نویسنده: فریده مسعودی

۱- یک معرفی مختصر از شرکت‌تان بفرمایید؟
گروه مهام شرق به عنوان مجموعه‌ای از شرکت‌های فعال در زمینه پیمانکاری، مشاوره مالی و اقتصادی، بازرگانی، تعمیر و نگهداری و بهره‌برداری در صنعت برق و سایر صنایع بزرگ دیگر نظیر نفت و گاز و پتروشیمی، فولاد و سیمان و آب در حال فعالیت و مشارکت می‌باشد. سابقه دو دهه حضور در صنعت و اجرای بیش از ۱۰۰۰ پروژه در کنار بکارگیری ۸۰۰ نفر نیروی متخصص، این مجموعه را قادر نموده است تا ضمن ورود  به تمامی وندورهای معتبر کارفرمایان و مشاوران، امکان ارائه راه‌حل‌های فنی و مالی  متنوع و نوینی را در راستای اجرای پروژه‌های بزرگ صنعتی در داخل و خارج از ایران داشته باشد.

۲- سابقه فعالیت شرکت در اکوسیستم استارتاپی؟
شرکت مهام شرق به دلیل تجربه بالا در صنعت برق مفتخر به تاسیس چندین شرکت دانش بنیان از جمله شرکت دانش‌بنیان نیک اندیشان انرژی شده است و در این زمینه حمایت گسترده‌ای از طرح‌های فناورانه نموده است. در سال‌های اخیر با ورود این شرکت به صنعت آب و مشاهده کمبودهای فراوان تکنولوژی در این صنعت علاقه‌مند به شروع همکاری با استارتاپ‌های فعال در این زمینه شده است.

۳- هدف از حضور در اکوسیستم استارتاپی؟
این شرکت با عنایت به درک حساسیت موضوع کم آبی و مشکلات و چالش‌های عدیده موجود در حوزه آب در کشور عزیزمان، در صدد است تا با استفاده از راه حل¬های فناورانه و نوآورانه گام موثری را در جهت حل معضلات و مشکلات این صنعت بردارد.

۴- آیا تمرکز شرکت شما برای سرمایه‌گذاری روی حوزه‌های خاصی است؟ اگر بله، چه حوزه‌هایی؟
طرح‌ها، اختراعات، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های صنعت آب در زمینه‌هایی مانند کاهش و مدیریت مصرف آب، کاهش هدر رفت آب در سیستم‌های تأمین، انتقال و توزیع آب، هوشمندسازی و سیستم‌های مانیتورینگ، بهینه سازی سیستم‌های موجود بازیافت و تصفیه آب مانند سیستم‌های آب شیرین کن RO، روش‌های نوین ارتقاء کیفیت آب‌های آلوده، نوآوری در جهت مواد مصرفی و تجهیزات صنعت آب و فاضلاب و سایر زمینه‌های مرتبط با این صنعت.

۵- حجم سرمایه و میزان پذیرش ریسک چه مقداری می‌باشد؟
این شرکت امید دارد تا به میزان ده میلیارد ریال در مجموع برای طرح‌هایی که تنها ریسک بازار (عدم قطعیت در فروش محصول) دارند سرمایه گذاری نماید.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.