نخستین رویداد تجاری سازی ایده‌ها، محصولات و خدمات حوزه ژنتیک
1399/7/2
نوع: رویداد ها
نویسنده: فریده مسعودی

نخستین جشنواره بین‌المللی تجاری سازی ایده‌ها، محصولات و خدمات حوزه ژنتیک به همت انجمن ژنتیک و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، توسط سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن برگزار شد.

این رویداد جذب سرمایه، در طی دو روز (۱و۲ مهرماه) و با ارائه ۴۲ طرح سرمایه‌پذیر در حوزه ژنتیک بصورت آنلاین برگزار گردید.

در نخستین روز از این رویداد، ۱۶ تیم در نوبت صبح به ارائه طرح‌های زیستی خود، برای بیش از ۸۰ سرمایه‌گذار پرداختند که به هر یک از طرح‌ها، ۵ دقیقه برای ارائه و ۵ دقیقه برای پرسش و پاسخ اختصاص داده شد.

این برنامه با سخنرانی سرکار خانم دکتر مهاجری، مدیر برنامه‌های علمی و تجاری‌سازی کنگره ژنتیک آغاز شد و با تشریح خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی، توسط سرکار خانم نسرین صلح‌خواه، کارشناس معاونت توسعه صندوق نوآوری ادامه یافت.

همچنین معرفی خدمات سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن در ادامه، توسط جناب آقای امیررضا صادقی، مدیر عملیاتی کارن کراد انجام شد. 

در ادامه رویداد، طرح‌ها به ارائه پرداختند و میزان سرمایه درخواستی خود را به سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در رویداد اعلام نمودند.

نوبت عصر این رویداد جذب سرمایه نیز، از ساعت ۱۴:۳۰، طبق روال نوبت صبح و با حضور ۶۵ سرمایه‌گذار آنلاین برگزار شد و ۱۵ تیم به ترتیب، به ارائه و پرسش و پاسخ پرداختند. این طرح‌ها در حوزه‌های انسانی، اجتماعی و مهندسی با محوریت کووید ۱۹، فعالیت خود را برای مخاطبان رویداد تشریح نمودند.

در دومین روز از این رویداد که از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲ مهرماه برگزار شد، ۱۱ طرح فعال در حوزه ژنتیک، به معرفی خدمات و فعالیت‌هایشان برای ۶۰ نفر از سرمایه‌گذاران و مخاطبان رویداد که از طریق پلتفرم اسکای‌روم بصورت آنلاین در رویداد حضور داشتند، پرداختند. 

این طرح‌ها در فایل ارائه خود به تشریح موضوعاتی همچون محصول، مزیت رقابتی، مدل کسب‌وکار، هزینه‌ها، درآمد، وضعیت بازار، رقبا و سایر عوامل دارای اهمیت برای سرمایه‌گذاران پرداختند و در نهایت با پایان ارائه یازدهمین تیم حاضر در این برنامه، رویداد تخصصی جذب سرمایه در حوزه ژنتیک با همراهی و مشارکت بیش از ۲۰۰ سرمایه‌گذار آنلاین در برنامه، به کار خود پایان داد.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.