تبلیغات کسب‌وکار
1399/9/30
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: فریده مسعودی

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای هر کارآفرین پیش می‌آید این است که چگونه باید تبلیغات استارتاپ را آغاز کند.

استارتاپ‌ها بودجه‌ی کمتری نسبت به شرکت‌ها دارند و تبلیغ کردن برایشان حیاتی است.

در واقع موفقیت در تبلیغات، برای یک استارتاپ می‌تواند به معنی فراهم شدن فرصت‌های جدید برای کسب‌و‌کار باشد. برخی از استراتژی‌ها به استارتاپ‌ها کمک می‌کنند که شانس خود را برای موفقیت در تبلیغات بالا ببرند.

اولین نکته‌ای که استارتاپ‌ها باید از خودشان بپرسند این است که تبلیغات چه نتیجه‌ای روی کار آن‌ها خواهد گذاشت؟

افزایش میزان فروش محصولات، تصور اشتباهی است که همه‌ی ما از هدف تبلیغات داریم. این طرز تفکر حتی در میان بسیاری از برندهای معروف نیز جا افتاده است. افزایش فروش محصول، تنها بخشی از هدف تبلیغات است. در واقع تبلیغات خوب و حرفه‌ای می‌تواند جنبه‌های مهم‌تری را تحت پوشش قرار دهد. تبلیغات می‌تواند برای افزایش میزان آگاهی، ارزیابی مثبت از برند یا تشویق مشتری‌ها به استفاده از دموی محصولات به کار رود. هر کدام از این تأثیرات می‌توانند منجر به افزایش میزان فروش شوند. اما هرکدام روی بخش ویژه‌ای تمرکز می‌کنند که روی نحوه‌ی تبلیغات اثر می‌گذارد.


برخی از استراتژی‌های‌ تبلیغات برای استارتاپ‌ها

تبلیغات یکی از ضروری‌ترین اقدامات برای جذب مشتریان جدید و ارتقاء نام تجاری است. بدون استراتژی موثر تبلیغات، استارتاپ‌ها با هدر رفت هزینه، مواجه می‌شوند.

بعضی از شرکت‌ها از روش‌های متعددی جهت دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده می‌کنند. صرف‌نظر از نوع و کیفیت محصول، مجموعه‌ای خوب از استراتژی‌های تبلیغات، می‌تواند باعث درخشش کسب‌و‌کار شما شود که نه تنها برای وفاداری مشتریان فعلی، بلکه برای جذب مشتریان جدید نیز بسیار مهم و اثر‌بخش است.

برگزاری مسابقات

برگزاری مسابقات یک استراتژی خوب برای تبلیغات محسوب می‌شود. ایده اصلی آن به این صورت است که شما با درج نام و لوگوی شرکت و پیام تبلیغاتی خوب، اقدام به برگزاری مسابقه می‌کنید. حتی می‌توانید برای تامین جوایز نیز اسپانسر جذب کنید و با این روش، افراد زیادی را جهت شرکت در مسابقه جذب ‌کنید. با این اقدام شما کسب‌وکار و محصول خود را در معرض دید افراد قرار خواهید داد. این استراتژی تبلیغات، کم هزینه است.

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی، محیطی مطلوب و مناسب برای تبلیغات‌ است.

شبکه‌های اجتماعی با تعداد زیادی از کاربران و مشتریان بالقوه در سراسر جهان، امکان برقراری ارتباط را برای شما فراهم می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد که بدون صرف هیچ هزینه‌ای، صرفا با کمی خلاقیت، محصول خود را به تعداد بی‌شماری از مخاطبان معرفی کنید.

در این پلتفرم‌ها، کسب‌و‌کار شما این امکان را دارد که فراتر از بحث فروش، با مشتریان خود در سطوح مختلف، تعامل سازنده برقرار کند.

 

ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی

تهیه لیستی از اطلاعات مشتریان، برای هر کسب‌و‌کاری ضروریست. شما باید اطلاعات مشتریان فعلی و یا افرادی که به سمت کسب‌و‌کار شما می‌آیند را ثبت کنید و با طرح یک برنامه مشخص به ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی بپردازید و محصولات و خدمات خود را در قالب ایمیل برای آن‌ها ارسال کنید.

 

تشویق مشریان برای معرفی محصول به دیگران

تشویق مشتری فعلی برای معرفی محصول به دیگران، یکی از اثربخش‌ترین استراتژی‌های تبلیغاتی است. شما می‌توانید با در نظر گرفتن تخفیف، محصولات رایگان، پاداش‌های نقدی و غیر نقدی، مشتریان را به خرید بیشتر و معرفی محصول به دیگران تشویق کنید.

خلاقیت خود را در نحوه ارائه پاداش بکار بگیرید، تا مشتریان ترغیب شوند و شما را به دیگران معرفی کنند.

 

ارسال نمونه محصول برای مشتریان 

شرکت‌ها برای محصولات خود، اقدام به ارائه نمونه به مشتریان بالقوه خود می‌کنند.

این کار در تبلیغات، بسیار موثر است زیرا این روش، کاری را انجام می‌دهد که هیچ فعالیت بازاریابی دیگری قادر به انجام آن نیست: محصول فیزیکی را در دست مصرف کننده قرار می‌دهد.

و این مزایا را به همراه دارد:

افزایش آگاهی از برند شما

نمایش سخاوتندی شما

دریافت بازخورد از مخاطب

آزمودن پتانسیل فروش محصولات جدید

تحریک مشتریان موجود

تبلیغ محصول

و نشان دهنده اعتماد شما به محصول‌تان است.

تبلیغات محیطی

در اصطلاح، تبلیغات محیطی به هر گونه تبلیغی گفته می‌شود که خارج از نقطه نهایی خرید مشتری انجام می‌شود.

در اصول بازاریابی و فروش محصولات، معمولاً نقاط کوری وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به عنوان یک نقطه خارج از محدوده برای انجام انواع تبلیغات استفاده کرد. تبلیغات محیطی، ابزار ارتباطی فعالی برای انتقال پیام به میلیون‌ها مصرف کننده است. با توجه به مزایایی که تبلیغات محیطی دارد، معمولاً شرکت ها و سازمان های مختلف از این نوع تبلیغات استفاده می‌کنند.

برای تبلیغات محیطی معمولاً از چهار روش و ابزار مختلف مانند بیلبورد، مبلمان شهری، وسایل حمل و نقل عمومی و سایر رسانه‌های محیطی استفاده می‌شود.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.