جذب سرمایه استارتاپ‌های سامانه کارن کراد
1399/11/26
نوع: اخبار
نویسنده: فریده مسعودی

سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن به عنوان اولین سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور آسان سازی فرآیند جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها در تمامی حوزه‌ها تاسیس شده است.

این سامانه در راستای کمک به توسعه اکوسیستم استارتاپی و حمایت از کارآفرینی، به برگزاری رویدادهای اختصاصی کافه سرمایه، demo day، investment summit و... به منظور جذب سرمایه برای استارتاپ‌های تمامی حوزه‌ها می‌پردازد. رویدادهای تخصصی دوشنبه‌های استارتاپی نمونه‌ای از این رویدادهای جذب سرمایه است که از اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف شناسایی استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند، و معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران علاقمند، برگزار شده و تا کنون ۱۶ دوره از این رویداد در حوزه‌های سلامت، آب و انرژی، IT وICT، IOT، کشاورزی، سلامت دیجیتال، ورزش، آموزش، کالاهای تند مصرف، خودرو، تجهیزات پزشکی، فین‌تک، معدن و محصولات فناورانه و موثر در مدیریت بهینه مصرف آب، برق و انرژی، برگزار شده است.

تاکنون ۱۱ استارتاپ بهروب، ست پلت، رایان، باینو، تیزنگر، دکتر مایکو، دکتر سی، جنروا، ایران پروبیوتیک، دنت آنلاین و MY HSE با حضور در این رویدادها، بطور کامل موفق به جذب سرمایه شده‌اند. و تعدادی از طرح‌ها نیز در حال سپری کردن فرایند جذب سرمایه خود می‌باشند که پس از نهایی شدن به اطلاع مخاطبان کارن کراد خواهد رسید.

همچنین برخی از طرح‌های ثبت شده در سامانه کارن کراد نیز با حضور در جلسات سرمایه‌گذاری که توسط این سامانه برای سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌ها برگزار می‌شود، موفق به جذب سرمایه شده‌اند که استارتاپ سایمو به عنوان یک نمونه از این طرح‌ها معرفی می‌شود.

شایان ذکر است که با استفاده از قابلیت هم‌سرمایه‌گذاری کارن کراد در طرح‌های خطر پذیر، در این راستا تا کنون ۵ هم‌سرمایه‌گذاری موفق به مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال توسط سامانه کارن کراد و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی عضو در این سامانه، صورت گرفته است. از جمله این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان به شرکت‌های مرکز تماس پیتام، AzdanAz سامانه گردشگری سلامت در کشور جمهوری آذربایجان، شرکت مدیریت ثروت رابین، گروه مالی ارمغان و شرکت آرمه تخفیف پارسیان اشاره کرد.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.