مصاحبه اختصاصی | مرکز توسعه فناوری های مالی بانک انصار
1397/7/3
نوع: سرمایه گذاران
نویسنده: مینا رزقیان

معرفی مختصر از شرکتتان؟

مرکز توسعه فناوری‌های مالی بانک انصار با هدف توسعه فین‌تک برای تکمیل زنجیره ارزش بانک برای مشتریان و ایجاد نقاط تماس دیجیتال برای مدل بانکداری دیجیتال در بانک انصار ایجاد شده و تلاش می‌کند تا با همکاری و یا مشارکت با فین‌تک‌ها سرویس‌های جدیدی برای ایجاد تجربه بانکداری دیجیتال برای مشتریان بانک فراهم نماید. برای این منظور سعی در برطرف نمودن نیازمندی‌های مختلف فین‌تک‌ها از جمله دسترسی به بازار‌، سرویس‌های بانکی‌، خدمات مشاوره بانکی و یا در صورت نیاز تزریق سرمایه نقدی دارد.

حداکثر سقف سرمایه گذاری شرکتتان چقدر است؟

میزان سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها با توجه به شرایط و نیازهای بانک تعیین می‌شود، اما به صورت کلی می‌توان سقف 2 میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری بر روی یک استارتاپ را در نظر گرفت.

آیا تمرکز شرکت شما برای سرمایه گذاری روی حوزه های خاصی است؟ اگر بله، چه حوزه‌هایی؟

بله، با توجه به نیازها و استراتژی‌های بانک، تمرکز ما سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های حوزه فین‌تک است.

از نظر شما به عنوان سرمایه گذار، مهمترین جنبه هایی که استارتاپ ها باید به آنها توجه داشته باشند چیست؟

با توجه به ورود ما به حوزه سرمایه‌گذاری با هدف تکمیل سرویس‌های بانکی و ارزش‌آفرینی برای مشتریان، پوشش کاستی‌های بازار مالی و فین‌تک ایران می‌تواند به عنوان نقطه‌قوت یک استارتاپ در حوزه فین‌تک در نظر گرفته شود. همچنین لازم است استارتاپ‌ها شناخت کاملی از بازار هدف خود داشته و مبتنی بر واقعیات و نیازهای بازار و کاربران نسبت به توسعه کسب‌و‌کار خود اقدام نمایند.

بزرگترین مشکلی که در بحث سرمایه گذاری خطرپذیر در اکوسیستم استارتاپی ایران داریم چیست؟

در صورتی که هدف از سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌ها تنها سودآوری ناشی از انجام سرمایه‌گذاری باشد، نوسانات اقتصادی و بروز مشکلات پیش‌بینی نشده و ریسک‌های غیر قابل کنترل می‌تواند چالش‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند، چرا که رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده با سرمایه‌های مشخص با مشکل روبرو می‌شود و این مسئله ریسک سرمایه‌گذاری را بیش از حد نرمال افزایش خواهد داد.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.