رویداد جذب سرمایه در حوزه معدن (سومین رویداد اینوماین)
1400/7/3
نوع: رویداد ها
نویسنده: پرنیان ستوده

به علت استقبال سرمایه‌پذیران و سرمایه‌گذاران، صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی یونیدرو (مشترک دانشگاه تهران و ایمیدرو)، سومین دوره از رویداد معدن تحت عنوان اینوماین ۳ را توسط کارن‌کراد برگزار می‌نماید.

این برنامه شامل رویداد پیوند و رویداد دوشنبه‌های استارتاپی است. شرکت در این برنامه و فرایند آموزش و توانمندسازی آن کاملا رایگان است.

کارن‌کراد به عنوان نخستین سامانه جذب سرمایه در زیست‌بوم استارتاپی و نوآوری کشور  و به عنوان کارگزار رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی، با هدف تقویت ظرفیت‌های نوآوری کسب‌وکارها و طرح‌های فناورانه و رقابت‌پذیر کردن آن‌ها از طریق جذب سرمایه و تسهیل روند آن، برگزاری این دوره از رویداد پیوند و دوشنبه استارتاپی در حوزه معدن را بر عهده دارد.

یکی از ویژگی‌های این رویداد که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مخاطبان می‌گردد، امکان حضور مجازی در رویداد است. این موضوع فرصت برابر حضور برای کلیه شرکت‌ها و متخصصان در اقصی‌ نقاط کشور را فراهم می‌نماید.

در ادامه با اهداف، جزئیات و مخاطبان هر بخش از رویداد دوشنبه‌های استارتاپی و پیوند در حوزه معدن آشنا خواهید شد.

 

اهداف سومین رویداد اینوماین (دوشنبه‌های استارتاپی و پیوند در حوزه معدن)

- معرفی و ارائه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان در حوزه معدن

- ظرفیت‌سازی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه معدن فناوری‌های مرتبط به معدن با هدف تکمیل زنجیره علم، فناوری، تکنولوژی و تجاری‌سازی

- معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردها و بسترسازی مناسب با هدف رشد و ارتقای شرکت‌های نوبنیان و جوان فعال در حوزه معادن

- شناسایی شرکت‌های نوپا، دانش‌بنیان و گروه‌های صاحب ایده در حوزه معدن و فناوری‌های مرتبط

- تبیین نقش و مدل اقتصاد هوشمند در معدن

- برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارتاپ‌های حوزه معدن

- استقرار تیم‌ها و به‌هم‌رسانی تیم‌ها و استارتاپ‌ها به شتابدهنده‌ها

- ارائه تسهیلات سرمایه بذری به شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق

- شناسایی استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر به منظور سرمایه‌گذاری جسورانه با مشارکت سایر سرمایه‌گذاران

 

رویداد دوشنبه استارتاپی در حوزه معدن و فناوری‌های مرتبط با معادن

رویداد دوشنبه‌های استارتاپی معدن به منظور برقراری ارتباط میان تیم‌های استارتاپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه معدن تدارک دیده شده است و تا به حال تیم‌های متعددی، طرح‌های خود را در این سلسله رویداد، به سرمایه‌گذاران معرفی کرده‌اند.

در این برنامه، استارتاپ‌ها و صاحبان طرح‌های سرمایه‌پذیر، طرح و مدل کسب‌وکار خود را به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌کنند. در صورتی‌که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، قصد سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح داشته باشد، صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تامین می‌نماید. در واقع در این رویداد، صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش می‌کند در تامین سرمایه جسورانه به عاملان خود کمک کند. عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در این برنامه شامل صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی هستند.

 

شرکت‌کنندگان رویداد دوشنبه‌های استارتاپی معدن (اینوماین ۳):

-  استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیری که دارای MVP هستند و یا کسب‌وکار خود را شکل داده‌اند و یا در کسب‌کار خود، سابقه فروش داشته‌اند و به دنبال جذب سرمایه‌گذار جسورانه (VC) هستند.

-  سرمایه‌گذاران جسور(خطرپذیر)، از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی) ، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه

-  نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، به عنوان تسهیلگر و با هدف هم‌سرمایه‌گذاری روی طرح‌هایی که به تایید عاملان سرمایه‌گذاری صندوق می‌رسد.

- خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر، از جمله نمایندگان دستگاه‌های دولتی، نهادهای عمومی و یا صنایع بزرگ کشور که علاقمند به خرید و یا حمایت از محصولات و خدمات نوآورانه در حیطه ماموریت خود هستند.

 -  سایر بازیگران زیست‌بوم نوآوری کشور، از جمله سازمان‌ها و نهادهای حامی، سیاستگذار، تنظیم مقررات و ...

-  سایر افراد یا استارت‌آپ‌های علاقمند، که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

 

فرایند برگزاری رویداد دوشنبه های استارتاپی در حوزه معدن:

فرایند برگزاری رویداد دوشنبه‌های استارتاپی معدن، در سه مرحله جداگانه قابل شرح است:

 

الف) پیش‌از رویداد جذب سرمایه حوزه معدن:

ثبت‌نام استارتاپ‌های فعال در حوزه معدن

تدوین گزارش فنی، مالی و اقتصادی استارتاپ‌های این حوزه

برگزاری کارگاه آموزشی و دوره‌های توانمندسازی

برگزاری جلسات پیش‌ارائه جهت آمادگی برای ارائه به سرمایه‌گذاران

تهیه کلیپ استارتاپ

شناسایی جامعه مخاطبان و دعوت از ایشان

 

ب) حین رویداد اینوماین ۳ (رویداد جذب سرمایه در حوزه معدن):

در اختیار قرار دادن کانتر نمایشگاهی به استارتاپ‌های حوزه معدن جهت عرضه محصولات و فناوری‌های خود به شرکت‌کنندگان در رویداد

برگزاری رویداد

مصاحبه و بازتاب خبری

 

ج) پس از رویداد دوشنبه استارتاپی معدن:

پیگیری و مذاکره با سرمایه‌گذاران

ارائه مشاوره مالی و حقوقی

 

زمان رویداد جذب سرمایه در حوزه معدن:

مهلت ارسال طرح: ۱۴مهر ماه ۱۴۰۰

زمان برگزاری رویداد: ۲۶  مهر ماه ۱۴۰۰

 

 ثبت‌نام در رویداد دوشنبه های استارتاپی حوزه معدن (اینوماین)

چنانچه متقاضی شرکت در رویداد، دارای نمونه اولیه(MVP) باشد یا کسب‌وکار خود را شکل داده باشد و یا دارای سابقه فروش در کسب‌وکار خود باشد، می‌تواند با مراجعه به این نشانی، در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی، شرکت نماید:

ثبت نام در رویداد جذب سرمایه در حوزه معدن

برای اطلاعات بیشتر، با کارن‌کراد در تماس باشید: ۰۲۱۸۶۰۸۸۶۰۹

 

 

رویداد پیوند در حوزه معدن و فناوری‌های مرتبط

رویداد پیوند در راستاي تکميل چرخه ايده تا بازار و کمک به استارتاپ‌ها و ايده‌پردزان جهت توانمندسازی استارتاپ‌ها تدارک دیده شده است. 

هدف از برگزاری اين رويداد، شناسايی استارتاپ‌ها و طرح‌های استارتاپی جذاب و توانمند در حوزه‌های راهبردی کشور و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش‌بنيان يا غيردانش‌بنيان) و ساير سرمايه‌گذاران و فعالان اکوسيستم نوآوری به همراه اعطای تسهیلات seed money به شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق است. 

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردهای حوز‌های مختلف به منظور ثروت‌آفرینی و بسترسازی جهت ایجاد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌های نوین به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارتاپ‌ها، اشاره کرد.

از نقاط قوت رویداد پیوند، طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه جهت تامین سرمایه بذری استارتاپ‌های پذیرفته‌شده در شتابدهنده‌های دانش‌بنیان است.

 

شرکت‌کنندگان رویداد پیوند معدن:

-  دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر در حوزه معدن که به دنبال جذب سرمایه بذری(seed money)، استفاده از خدمات توانمندسازی بلاعوض، استفاده از شبکه ارتباطی صندوق با شتابدهنده‌ها و بهره‌مندی از تسهیلات صندوق هستند.

-  فناوران، پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مخترعان و یا تیم‌های تحقیقاتی علاقمند به کارآفرینی در زمینه ساختمان و فناوری‌های مرتبط

-  شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان

-  سرمایه‌گذاران جسور(خطرپذیر)، از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه

-  نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، به عنوان تسهیلگر و با هدف ارائه خدمات مالی و توانمندسازی و شبکه‌سازی

 

فرایند برگزاری رویداد پیوند حوزه معدن (اینوماین ۳)

در روند این رویداد، ایده‌پردزان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند، طی فراخوانی شناسایی شده و فرآیندی را به شرح زیر طی می‌کنند تا آماده ارائه به شتابدهنده‌ها شوند:

الف) پیش از رویداد پیوند در حوزه معدن

فراخوان

غربال‌گری

برگزاری کارگاه آموزشی، انتخاب تیم‌ها و افراد

تیم‌سازی

برگزاری کارگاه پیشرفته

 

ب) حین رویداد

برگزاری رویداد به صورت حضوری(محدود) و مجازی

امضای قرارداد شتابد‌دهی

 

زمان رویداد پیوند در حوزه معدن:

مهلت ارسال طرح: ۱۴مهر ماه ۱۴۰۰

زمان برگزاری رویداد: ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۰

 

ثبت‌نام در رویداد پیوند در حوزه معدن:

ایده‌پردزان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند، با مراجعه به نشانی زیر می‌توانند در رویداد پیوند، ثبت‌نام نمایند:

ثبت نام رویداد پیوند معدن

برای اطلاعات بیشتر، با کارن‌کراد در تماس باشید: ۰۲۱۸۶۰۸۸۶۰۹

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.