یازدهمین دوره از کافه سرمایه کارن کراد برگزار شد
1400/8/5
نوع: رویداد ها
نویسنده: پرنیان ستوده

یازدهمین دوره «کافه سرمایه» کارن کراد با حضور ۳۱ استارتاپ‌ منتخب و ۳۲ شرکت‌ و صندوق‌‌ سرمایه‌گذاری خطرپذیر به منظور بررسی فرصت‌های استارتاپی کشور، طی ۲ روز و به صورت مجازی برگزار شد.

«کافه سرمایه» فرصتی ویژه برای صاحبین شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها به منظور تسهیل امر جذب سرمایه و همچنین ایجاد زمینه رشد برای استارتاپ‌های نیازمند به جذب سرمایه، تدارک دیده شده است. در این رویداد، استارتاپ‌ها فرصتی خواهند یافت که طرح‌های خود را به شبکه سرمایه‌گذاران ارائه نمایند. استارتاپ‌های شرکت‌کننده در این رویداد، با توجه به میزان سرمایه مورد نیاز و حوزه فعالیت و خدمات‌ خود به سرمایه‌گذاران متناظر معرفی شده و جلسات ویژه‌ای برای آن‌ها ترتیب داده خواهد شد.

روند ثبت‌نام این دوره از رویداد کافه سرمایه از اواخر شهریور ماه آغاز شد و بیش از ۲۰۰ استارتاپ برای حضور در کافه سرمایه اظهار علاقه‌مندی کردند. در آغاز روند ارزیابی استارتاپ‌ها از ابتدای مهر ماه، ابتدا صفحات این استارتاپ‌ها در سامانه، مورد بررسی قرار گرفت و سپس جلسات آنلاین به منظور بررسی کامل‌تر استارتاپ‌ها، برنامه‌ریزی شد. 

پس از بررسی اولیه، ۶۰ استارتاپ مورد تایید قرار گرفتند و در ادامه با تکمیل روند ارزیابی، ۳۱ استارتاپ به تایید نهایی رسیدند. پس از این مرحله، اطلاعات تیم‌ها در قالب گزارش تک‌صفحه‌ای برای سرمایه‌گذاران ارسال شد تا در زمان مشخص‌شده، بازخورد خود را نسبت به هر کدام از استارتاپ‌ها نشان دهند. در پایان نیز متناسب با بازخورد هرکدام از سرمایه‌گذاران، جلساتی میان آن‌ها و استارتاپ‌های منتخب، تنظیم شد و برنامه استارتاپ‌ها نیز در اختیارشان قرار گرفت.

مطابق روند گذشته، نمایندگان هر شرکت یا سرمایه‌گذار در اتاق مجازی خود حاضر شدند و استارتاپ‌ها در مدت ۳۰ دقیقه‌، طرح کسب‌وکار خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کردند. در این جلسات خصوصی، سرمایه‌گذاران به بررسی ابعاد مختلف استارتاپ‌ها ‌پرداخته و در صورت علاقه‌مندی به طرح‌ها و تمایل به سرمایه‌گذاری، تقاضای جلسات بیشتر برای مذاکره با استارتاپ‌ها را مطرح نمودند.

در پایان هرجلسه، لینک فرم نظرسنجی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفت و ایشان نظرات و بازخوردهای خود را پیرامون جلسات مطرح کردند. در این نظرسنجی‌، سرمایه‌گذاران امتیازات خود را برای هر استارتاپ در مورد مسائلی همچون مزیت رقابتی طرح، کامل بودن تیم، توانایی رشد طرح، کانال‌های فروش و بازاریابی و میزان خلاقیت ایده و... ثبت نمودند. 

در این رویداد، ۳۱ استارتاپ‌ متقاضی سرمایه و ۳۲ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی حضور داشتند. در ۲ روز از جلسات سرمایه‌گذاری کافه سرمایه، تعداد ۱۴۷ جلسه سرمایه‌گذاری توسط تیم کارن کراد تنظیم شده و انجام گرفت.

لازم به ذکر است سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن تا به حال ۱۰ دوره از رویداد کافه سرمایه را برگزار کرده است.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.