کمپین تامین مالی جمعی «تولید دستگاه اسپکتروفوتومتر» در 11ساعت تکمیل شد
1400/9/17
نوع: اخبار
نویسنده: پرنیان ستوده

به گزارش روابط عمومی کارن کراد، کمپین تامین مالی جمعی شرکت دانش‌بنیان بلورآزمای سنجش نور در مدت یازده ساعت تکمیل شد.

شرکت بلورآزمای سنجش نور، برنده دومین قسمت از مسابقه تلویزیونی کارویاست که با محوریت تامین مالی جمعی شرکت‌های دانش بنیان، از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

 

در دومین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» پنج شرکت «بلورآزمای سنجش نور» با طرح «‌اسپکتروفوتومتر تمام اتوماتیک مانیتوردار»، با سایر شرکت‌های دانش بنیان متقاضی جذب سرمایه به رقابت پرداخت و در نهایت به عنوان برگزیده این قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» انتخاب شد تا جذب سرمایه خود را از طریق سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد انجام دهد.

دستگاه اسپکتروفوتومتر در شناسایی و تعیین غلظت عناصر مختلف در صنایع مختلف و همه آزمایشگاه‌های مراکز علمی ‌و تحقیقاتی کاربرد دارد و قیمت آن حداقل یک‌سوم تا یک‌چهارم نمونه خارجی است.

همچنین ماده مصرفی واکنش‌گر این دستگاه توسط شرکت بلورآزما تولید و به همراه دستگاه ارائه می‌شود. 

 

سرمایه مورد نیاز این شرکت برای تولید ۱۱ دستگاه اسپکتروفوتومتر، مبلغ ۱ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان است و این شرکت دانش بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با ۵۰% سود و پس از ۹ ماه به مشارکت‌کنندگان پرداخت نماید.

پویش تامین مالی جمعی این طرح، در ساعت ۲۴ در تاریخ ۱۶ آذرماه آغاز شد و در ساعت ۱۱ صبح امروز، ۱۷ آذر با مشارکت ۵۸ سرمایه‌گذار از جمله ۵۵ سرمایه‌گذار حقیقی و ۳ سرمایه‌گذرا حقوقی با موفقیت تکمیل شد. 

در این پروژه تامین مالی جمعی، میانگین مبلغ سرمایه‌گذاری توسط افراد حقیقی ۱۴ میلیون و صد هزار تومان و توسط سرمایه‌گذاران حقوقی ۸۶ میلیون و دویست هزار تومان است. 

همچنین ۴۳ آقا و ۱۲ خانم در تامین مالی جمعی این طرح، مشارکت کردند.

 

شناسنامه این طرح عبارت است از:

سرمایه درخواستی: ۱ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان

دوره طرح: ۹ ماه

میزان تولید و فروش در این طرح: ۱۱ دستگاه

میزان سود کل پروژه: ۷۰% معادل ۷۲۶ میلیون تومان

سهم مشارکت‌کنندگان از سود: ۷۱%

مبلغ بازگشتی به مشارکت‌کنندگان: ۱ میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومان (اصل سرمایه به همراه سود)

سود کل مشارکت‌کنندگان: ۵۰% در ۹ ماه

معادل سالانه سود مشارکت‌کنندگان: ۶۶.۷ درصد

سابقه فروش شرکت در سال ۱۳۹۹: ۹۷۲ میلیون تومان

اصل سرمایه مشارکت‌کنندگان این طرح توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به شماره اصالت ۷۳۹۶۶۰۰۱۳۲ بیمه شده است.

اصل سرمایه مشارکت‌کنندگان به همراه سود مشارکت، پس از اجرای این طرح و در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ به حساب ایشان، واریز خواهد شد.

اطلاعات کامل این طرح از جمله ویدئو معرفی، طرح کسب‌وکار، اطلاعات شرکت، اطلاعات مالی، اسناد و گزارش‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاران در صفحه پویش این تیم در سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد، قابل مشاهده است.

 

مسابقه‌ تلویزیونی کارویا به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و با همکاری فرابورس و سازمان صداوسیما توسط استودیو نوبین تولید شده است که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش بنیان به رقابت با یکدیگر پرداخته و طرح‌های خود را ارائه می‌کنند و در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا از طریق سکوهای تامین مالی جمعی، از عموم مردم جذب سرمایه کنند. 

این مسابقه، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ساعت ۱۱:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. اولین برنده این مسابقه، شرکت دانش بنیان پیشگامان توسعه گیاهان زراعی با طرح تولید بذر هیبریدی است که تامین مالی جمعی آن از طریق سکوی کارن کراد در حال انجام است.

لازمه مشارکت در تامین مالی جمعی این طرح‌ها، داشتن کد سجام و احراز هویت در این سامانه است.

باید توجه داشت حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در سرمایه گذاری جمعی این طرح‌ها، ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر مبلغ مجاز برای سرمایه‌گذاران حقیقی، ۵% کل سرمایه درخواستی است. سرمایه‌گذاران حقوقی، محدودیتی در میزان سرمایه‌گذاری نخواهند داشت.

 

جهت مشاهده فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشابه و مشارکت در تامین مالی جمعی سایر طرح‌های دانش بنیان، پس از ثبت‌نام در سکوی کارن کراد، به طرح‌های کارویا مراجعه نمایید.

 

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.