در بخش پیوند از رویداد استان‌آپ سمنان چه گذشت؟
1400/10/10
نوع: رویداد ها
نویسنده: پرنیان ستوده

به گزارش روابط عمومی کارن کراد، سومین دوره از سلسله رویداد «استان آپ؛ ۳۱قدم تا شکوفایی» روز ۸ دی در استان سمنان برگزار شد.

استان آپ سمنان در دو بخش دوشنبه استارتاپی و بخش پیوند با هدف شناسایی و معرفی استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر استانی، تسهیل روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان ایده و شتابدهنده‌ها و همچنین توانمندسازی برگزار شد.

نحوه برگزاری این رویداد به صورت حضوری در پارک علم و فناوری استان و همچنین به صورت آنلاین از طریق پلتفرم اسکای روم بود.

در بخش پیوند این رویداد، ۷ تیم فناور و صاحب ایده، طرح خود را به شتابدهنده‌ها و سایر سرمایه‌گذران ارائه دادند که به این شرح است:

 

ارائه اول جهت جذب سرمایه برای ایده: تجهیزات پزشکی هوبر

دستگاه اصلاح گام برداشتن برای بیماران دارای افتادگی پا

سرمایه درخواستی: ۵۰۰ میلیون تومان

بازار هدف: 

• مبتلایان به افتادگی پا

• بیماران با استفاده روزانه و شخصی به صورت ارتز پوشیدنی زیر زانو 

• کلینیک‌های توان‌بخشی

این دستگاه، با تحریک الکتریکی عملکردی به صورت پوشیدنی روی پا بسته می‌شود و الکترودهایی دارد که عصب پرونئال را تحریک می‌نماید و حرکت دورسیفلکشن را مهیا می‌سازد تا پنجه‌ها به ساق پا نزدیک شوند. این دستگاه توسط حس‌گرهای فشار کف پا و شتاب‌سنج، فازهای گام برداشتن را تشخیص داده و در زمان مناسب دستور تحریک عضلات را توسط یک سیستم کنترلی برای اصلاح راه رفتن صادر می‌کند.

 

 

ارائه دوم جهت جذب سرمایه برای ایده: الیاف ابداعی فولادی دوقلو

الیاف ابداعی فولادی دوقلو برای ساخت بتن الیافی با کارایی بالا و بتن الیافی فوق شکل‌پذیر

سرمایه درخواستی: ۳۶۰ میلیون تومان

بازار هدف: 

• تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان انواع بتن‌های الیافی

این طرح، به معرفی الیاف مستقیم دوقلوی به‌هم تابیده‌شده می‌پردازد که به طور همزمان ویژگی الیاف مستقیم (حفظ کارایی بالا مصالح پایه سیمانی) و قلاب‌دار (رفتار بیرون کشیدگی پایدارتر همراه با سخت‌شدگی کرنشی) را دارا است. دستاورد این پیشنهاد، الیاف جدید و ابداعی دوقلوی به‌هم تابیده‌شده مستقیم است که علی‌رغم مستقیم بودن، ویژگی‌هایی در حد یا برتر از الیاف قلاب‌دار ارائه می‌دهد و برای تولید بتن‌های با کارایی بالا و شکل‌پذیر کاربرد دارد.

 

 

ارائه سوم جهت جذب سرمایه برای ایده: سلامت نگاه

سیستم نظارتی و سنجش غیر تماسی علائم حیاتی بیمار

سرمایه درخواستی: ۵۰۰ میلیون تومان

بازار هدف:  

• افراد سالخورده

• بیماران واگیر

• بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها

• شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دورپزشکی

این طرح، سیستمی نظارتی است که می‌تواند بر روی تخت بیمار (در منزل یا بیمارستان) نصب شده و با استفاده از دوربین نظارتی خود علاوه بر ارسال لحظه‌ای شرایط بیمار برای ناظر، با استفاده از تکنیک‌های پردازش تصویر، نحوه تنفس، دمای بدن و حتی ضربان قلب بیمار را تخمین زده، ثبت و ارسال نماید و در موارد بحرانی به فرد تعریف‌شده برای سیستم اطلاع دهد. 

 

ارائه چهارم جهت جذب سرمایه برای ایده: تولید آب‌شیرین‌کن خورشیدی استوانه‌ای

طراحی و ساخت سیستم آب‌شیرین‌کن کاملا خورشیدی جدا از شبکه بر مبنای موقعیت جغرافیایی مناطق کم برخوردار

سرمایه درخواستی: ۱۴۰ میلیون تومان

بازار هدف: 

• مناطق کم برخوردار

 

تیم شرکت‌کننده، در این طرح در نظر دارد  ابتدا دستگاه آب‌شیرین‌کن را در مقیاس کوچک با ظرفیت ۱۵ لیتر در روز به ازای هر دستگاه تولید کرده و عملکرد این دستگاه‌ها را بهینه کند و در مرحله بعد سیستم آب‌شیرین‌کن مقیاس بزرگ را با ظرفیت ۱۰۰ مترمکعب در روز، راه‌اندازی کند.

 

 

ارائه پنجم جهت جذب سرمایه برای ایده: ماژول پایش

ماژول پایش وضعیت موتورهای القایی برپایه هوش مصنوعی

سرمایه درخواستی: ۱۶۰ میلیون تومان

بازار هدف: 

• صنایع مرتبط با موتورهای الکتریکی القایی 

• نیروگاه‌ها

• صنایع نفت و گاز

• کارخانه‌ها 

 

در این طرح، بر اساس سیگنال‌های الکتریکی (جریان استاتور) موتور القایی بر پایه هوش مصنوعی، اقدام به طراحی و ساخت ماژولی با قابلیت عیب‌یابی در شرایط اولیه ایجاد خطا در وضعیت‌های کاری متفاوت شده است. نکته مهم بعدی این است که تشخیص خطا و عیب‌یابی در این طرح، بدون جدا کردن موتور از سیسان و بدون اخلال در عملرد سیستم صورت می‌گیرد،که این خود از مهم‌ترین مزایای طرح پیشنهادی به‌حساب می‌آید.

 

 

ارائه ششم جهت جذب سرمایه برای ایده: ساخت ماهیچه‌های پایه آلومینا در تولید پره‌های توربین گازی به روش DS و SX

بررسی تاثیر افزودنی‌های مختلف بر خواص ماهیچه‌های سرامیکی مورد استفاده در ریخته‌گری پره‌های توربین پلی‌کریستال انجماد جهت‌دار (DS) و تک‌کریستال (SX)

سرمایه درخواستی: ۵۰۰ میلیون تومان

بازار هدف: 

• شرکت‌های ریخته‌گری به‌خصوص شرکت‌هایی که به طور تخصصی از روش ریخته‌گری دقیق (Investment casting) استفاده می‌کنند

پره‌های متحرک از اجزای اصلی توربین‌های گازی هستند که به علت کارکرد در دمای بالا تحت تاثیر مکانیزم‌های تخریب متفاوتی قرار می‌گیرند. به همین علت در داخل پره‌ها یک سری معابر خنک‌کننده در نظر می‌گیرند تا علاوه بر افزایش کارکرد توربین در دمای بالا باعث کاهش وزن پره‌ها گردد و این معابر به کمک ماهیچه‌های سرامیکی در حین ریخته‌گری ایجاد می‌شوند. ماهیچه‌های سرامیکی مورد استفاده برای این منظور به دو دسته پایه سیلیس و پایه آلومینا تقسیم می‌شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

 

 

ارائه هفتم جهت جذب سرمایه برای ایده: solar well pump

سیستم تغذیه موتورهای الکتریکی (موتور چاه‌های آب) با استفاده از سیستم فتوولتائیک به صورت خارج از شبکه

سرمایه درخواستی: ۴۵۰ میلیون تومان

بازار هدف: 

• کارگاه‌ها،

• کارخانه‌ها

• زمین‌های کشاورزی

از سیستم‌های فتوولتائیک استفاده می‌شود تا برق را به صورت خارج از شبکه تولید کنند. این سیستم

از پنل خورشیدی، اینورتر، باتری و یک مبدل تشکیل شده است. در این فرایند باید توان خروجی صفحه خورشیدی همیشه درنقطه ماکزیمم باشد. با توجه به اینکه واردات دستگاه مربوطه برای این امر گران است، این تیم توانسته این مبدل هوشمند را تولید کند و با استفاده از آن باتری‌هایی را شارژ کرده تا برق مورد نیاز موتورهای الکترکی در طول شبانه روز تامین شود. در این سیستم هوشمند می‌توان میزان توان خروجی و حتی زمان رسیدن به نقطه بهترین توان خروجی را کنترل کرد. همچنین، این سیستم در بستر اینترنت اشیا قابل کنترل و پایش است.

 

باید توجه داشت رویداد پیوند در راستاي تکميل چرخه ايده تا بازار و کمک به استارتاپ‌ها و ايده‌پردزان جهت توانمندسازی استارتاپ‌ها تدارک دیده شده است. هدف از برگزاري اين رويداد، شناسايي استارتاپ‌ها و طرح‌هاي استارتاپي جذاب و توانمند در حوزه‌هاي راهبردي کشور و معرفي آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش‌بنيان يا غيردانش‌بنيان) و ساير سرمايه‌گذاران و فعالان اکوسيستم نوآوری به همراه اعطای تسهیلات seed money به شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق است. 

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردهای حوز‌های مختلف به منظور ثروت‌آفرینی و بسترسازی جهت ایجاد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌های نوین به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارتاپ‌ها، اشاره کرد. 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.