فراخوان اولین رویداد در حوزه نوآوری‌های حقوقی و قضایی منتشر شد
1400/12/9
نوع: رویداد ها
نویسنده: پرنیان ستوده

کارن کراد با همراهی پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی، اولین دوره از رویداد جذب سرمایه برای ایده و استارتاپ در این حوزه را برگزار خواهد کرد.

این رویداد با هدف کاهش چالش جذب سرمایه برای کسب‌وکارهای حوزه قضایی و حقوقی و همچنین برقراری ارتباط میان تیم‌های استارتاپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر این حوزه و سرمایه‌گذاران فعال در زیست‌بوم استارتاپی کشور، برگزار می‌شود.

 

 

فرایند برگزاری رویداد نوآوری‌های حقوقی و قضایی، شامل مراحل زیر است:

 

- انتشار فراخوان و شناسایی و ارزیابی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر فعال در زمینه حقوق و قضا

- برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات منتورینگ جهت توانمندسازی تیم‌های استارت‌آپی

- برگزاری رویداد و معرفی استارت‌آپ‌ها به سرمایه‌گذاران جسورانه و سایر سرمایه‌گذاران زیست‌بوم نوآوری

- پیگیری فرایند جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها و شرکت‌کنندگان رویداد

 

اهداف برگزاری رویداد نوآوری‌های حقوقی و قضایی

 

- شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر این حوزه

- معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردها و بسترسازی مناسب با هدف رشد و ارتقای زیست‌بوم نوآوری

- ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران و فعالان اکوسیستم استارتاپی کشور

- تسهیل روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان کسب‌وکارهای نوپا و سرمایه‌گذاران خطرپذیر

- معرفی طرح‌های دارای پتانسیل به سرمایه‌گذاران فعال در اکوسیستم

- اعطای تسهیلات حداقل به مبلغ ۲ میلیارد تومان به تیم‌ها

 

شرکت‌کنندگان رویداد جذب سرمایه چه کسانی هستند؟

 

- سرمایه‌پذیران: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر مستقر در شتابدهنده‌ها و مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان، کارآفرینان و فناوران حوزه حقوق و قضا که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب و کار خود دارند.

- سرمایه‌گذاران: سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری

- سایر علاقمندان: خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارتاپی این حوزه، سازمان‌ها و نهادهای حامی و سیاستگذار، فناوران، پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مخترعان و یا تیم‌های تحقیقاتی علاقمند به کارآفرینی، سایر افراد و یا استارت‌آپ‌های علاقمند که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

 

 

روند برگزاری رویداد جذب سرمایه گذار حوزه حقوق و قضا چگونه است؟

 

در رویداد جذب سرمایه این حوزه، از میان استارتاپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی بر اساس معیارهای کسب و کار، انتخاب شده و در یک فرآیند آموزشی، برای ارائه به سرمایه‌گذار آماده می‌شوند. 

در روز برگزاری رویداد، این استارتاپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه و صاحبان صنایع مرتبط با این حوزه ارائه می‌دهند. 

پس از ارائه تیم‌ها و برگزاری جلسه پرسش‌وپاسخ، مجموعه‌های علاقمند به سرمایه‌گذاری با استارتاپ‌ها ارتباط برقرار نموده و فرآیند سرمایه‌گذاری طی می‌شود.

 

مهلت ارسال طرح:

 

۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰

  

نحوه حضور در رویداد:

 

 این رویداد به صورت حضوری(محدود) و آنلاین برگزار خواهد شد.

 

ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر:

 

برای ارسال طرح و اطلاعات بیشتر سایت کارن کراد مراجعه کرده یا با این شماره دبیرخانه تماس نمایید:

۰۲۱۸۶۰۸۸۶۰۹

 

باید توجه داشت تمامی هزینه‌های برگزاری رویداد توسط پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی تامین شده است و شرکت در فرآیند توانمندسازی، آموزش و رویداد کاملا رایگان است.

 

درباره برگزارکنندگان رویداد؛ پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی و کارن کراد

 

پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضائی در مهرماه سال ۱۳۹۹ با حضور ریاست قوه قضائیه و با ظرفیت استقرار ۳۹۰ نفر از فعالان حوزه حقوق و قضا تاسیس گردیده است. هدف از ایجاد این پردیس، حمایت از روحیه کارآفرینی شرکت‌ها و افرادی است که در حوزه حقوق و قضا فعالیت کرده و ایده‌های نوآورانه‌ای در این حوزه دارند. الگوی کاری این فضا از جنس فضای کار اشتراکی است که موجب می‌شود شرکت‌ها و افراد متخصص مستقر در این فضا به واسطه تعامل با یکدیگر، در زنجیره ایجاد شبکه نوآوری حقوقی نقش موثر و فعال ایفا نمایند. علاوه بر ظرفیت ارتباط میان شرکت‌های فناورانه و نوآورانه حوزه حقوق با یکدیگر، با توجه به تعامل قوه قضائیه با پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضائی، امکان ارتباط با قوه قضائیه در پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی فراهم است.

در پردیس نوآوری های حقوقی و قضائی رویدادهای مرتبط با سازمان های زیر نظر قوه قضائیه برگزار می گردد و از این طریق از ظرفیت بخش خصوصی برای حل مسائل دانش‌بنیان و فناورانه سازمان قوه قضائیه استفاده می‌گردد. 

کارن‌کراد به عنوان نخستین سامانه جذب سرمایه در زیست‌بوم استارتاپی کشور، با حمایت پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی و به منظور ارتقای ظرفیت‌های نوآوری کسب‌وکارها و طرح‌های فناورانه از طریق جذب سرمایه و تسهیل روند آن، برگزاری این رویداد را بر عهده دارد.

کارن کراد همچنین سکوی تامین مالی جمعی با مجوز از شرکت فرابورس ایران است و تا به حال بیش از ۴۰ میلیارد تومان سرمایه را برای شرکت‌های دانش‌بنیان از محل سرمایه‌های خرد مردمی تهیه کرده است.

کارن کراد به عنوان سایت جذب سرمایه گذار برای استارتاپ‌ها و ایده‌های نوآورانه، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است و محلی برای ارتباط با سرمایه گذاران و سرمایه‌پذیران است.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.