اولین رویداد جذب سرمایه در حوزه نوآوری‌های حقوقی و قضایی و مراسم امضای توافق‌نامه سرمایه‌گذاری دو استارتاپ این رویداد برگزار شد
1401/1/30
نوع: رویداد ها
نویسنده: پرنیان ستوده

 

به گزارش روابط عمومی کارن کراد، اولین رویداد جذب سرمایه حوزه نوآوری‌های حقوقی و قضایی با هدف ارتباط با سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه، سه‌شنبه ۳۰ فروردین ماه توسط پردیس نوآوری حقوقی و قضایی و گروه پیشگامان کارآفرینی کارن، در سالن سلام برگزار شد. 

این رویداد میزبان ۷ استارتاپ و شرکت دانش‌بنیان در حوزه نوآوری‌های حقوقی قضایی بوده است. در روند برگزاری این رویداد، استارتاپ‌ها، به ارائه طرح و خدمات خود پرداختند و در ادامه به سوالات سرمایه‌گذاران پاسخ دادند.

این رویداد به صورت آنلاین و همچنین به صورت حضوری برگزار شد.

هدف از برگزاری رویداد امروز، معرفی استارت‌آپ‌های حوزه‌ حقوقی و قضایی به سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران بالقوه این طرح‌ها، ، تسهیل روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان کسب‌وکارهای نوپا و سرمایه‌گذاران خطرپذیر و در نتیجه ارتقا و تعالی زیست بوم کارآفرینی کشور است. 

در شروع این رویداد آقای سجاد نیری، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری داوین، ضمن خیرمقدم به حضار و شرکت‌کنندگان در فضای مجازی و تشکر از افرادی که در این مسیر از ابتدا تا حال همکاری کرده‌اند، گفت: تلاشمان این است که این رویداد، شروع مناسبی برای منجر شدن به تکرار چنین اتفاقاتی شود. نزدیک به دو سال است که از شروع سرمایه‌گذاری‌های مجموعه داوین می‌گذرد. حرکت به سمت چنین رویکردی که بتوان از نوآوری و فناوری در ارائه سرویس و سایر سازمان‌ها استفاده کرد، بدون حضور سازمان مسئول بی معنی است و اقدامِ قوه قضائیه با توجه به ساختارهایش همت بلندی بوده است. امیدوارم تیم‌های خوبی برای‌ سرمایه‌گذاری انتخاب شوند و بتوانیم سرمایه‌های بزرگی را برای زیست بوم نوآوری‌های حقوقی و قضایی، فراهم آوریم. 

 

در ادامه‌ی این رویداد وحید حافظی، مدیر پردیس نوآوری حقوقی و قضایی، با اشاره به این‌که در سال ۱۳۹۹ پردیس نوآوری با مشارکت معاونت علمی، صندوق نوآوری و قوه قضائیه شکل گرفته است، گفت: با توجه به این‌که پردیس ظرفیت استقرار حدود ۴۰۰ نفر را دارد، توانستیم با حضور مسئولین قوه قضائیه و معاونت راهبردی چندین نشست برگزار نماییم تا با بیش از ۲۰ شرکت گفت‌و‌گو کرده و برای برخی مشکلات حقوقی راه حل پیدا کنیم. 

وی افزود: این رویداد اولین رویداد سرمایه‌گذاری حقوقی است که جهت رونق بخشیدن به اکوسیستم نوآوری حقوقی و قضایی، برگزار کردیم.  مرکز آمار متولی اصلی نوآوری است. نهادها و بخش‌های دیگر قوه قضائیه هم باید همراهی کنند تا بتوان با ابزارهای فناوری در سال جاری خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه بدهیم.

 

همچنین در ادامه‌ی مراسم ارائه به سرمایه‌گذار، دکتر کاظمی‌فرد، ریاست مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه حقوقی و قضایی، گفت: سال جدید که توسط مقام معظم رهبری به اقتصاد دانش بنیان و اشتغال آفرینی اختصاص داده شد، یک دلگرمی برای زیست بوم فناوری و نوآوری و مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بود. برخط بودن، حفظ حریم خصوصی و احراز هویت افراد، تعامل درست بین حاکمیت و شرکت‌ها و کاهش هزینه‌های حقوقی مردم مدل مبتنی بر پلتفرمی است که باعث ایجاد یک مجموعه صحیح می‌شود.

وی با بیان این‌که دورنمای امسال توسعه و ارتقای مواردی چون گفتار متنی دادنامه، سرور سایت، فیشینگ، پابند زندانیان، داده‌یابی، شکوائیه، دستیار هوشمند و پردازش امور قضائیه است، افزود: به عنوان یک مجموعه که وظیفه تنظیم‌گری فضای حقوقی را دارد باید کمک کنیم تا نیازهای واقعی حقوقی مردم را به استارتاپ‌ها اطلاع دهیم تا آن‌ها این مشکلات را رفع کنند، باید در سریع‌ترین زمان بحث عدالت را ایجاد کنیم و دسترسی مردم را به خدمات حقوقی آسان کنیم. 

 

دکتر حسین ملازاده، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، در انتهای سخنرانی میهمان‌ها، با تاکید بر پررنگ‌تر شدن عدالت اجتماعی در این شرایط اقتصادی، گفت: برای امسال یک بسته‌ی هوشمندسازی خدماتِ حقوقی را فراهم کردیم. پیشنهاد بنده به استارتاپ‌ها این است که در حال حاضر که سند تحول قضائی آماده شده است، تحلیل محتوا داشته باشند و ایده بدهند تا ما بتوانیم هر ایده‌ی امکان‌پذیری را حمایت کنیم و نیازهای مردم و قوه قضائیه برطرف شود.

 

در این رویداد ۷ استارت‌آپ حقوقی و قضایی، توانمندی و نوآوری خود را به سرمایه‌گذاران مدعو ارائه کردند که به این شرح است:

 

شرکت امضانو

سامانه جامع مدیریت قرارداد و امضای دیجیتال

سرمایه مورد نیاز: ۷ الی ۱۰ میلیارد تومان

طبق ارائه این شرکت‌ دانش‌بنیان، برای اولین بار در ایران، امضانو راهکار جامع سازمانی اتوماسیون‌سازی اسناد حقوقی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از ایجاد و ساخت هوشمند اسناد حقوقی تا امضای دیجیتال و مدیریت کردن آن‌ها، در کنار چندین امکانات دیگر همگی در CLM این استارتاپ.  

 

شرکت دستیار صوتی شریف (رومند)

دستیار هوشمند صوتی (پردازش و سنتز گفتار-پردازش زبان طبیعی)

سرمایه مورد نیاز: ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان

این دستیار صوتی اولین دستیار صوتی در حوزه قضایی خواهد بود که می‌تواند به صورت افزونه به سایت‌های قضایی و یا به صورت اپراتور هوشمند به کال سنترهای دادگستری‌ها اضافه شود تا بتواند به صورت خودکار بخشی از پاسخ های ارباب رجوع های این حوزه را کاهش دهد.

 

شرکت دادیاب

پلتفرم ارائه خدمات حقوقی که به طور شفاف ، دسترس‌پذیر و منصفانه 

سرمایه مورد نیاز: ۷ میلیارد تومان ( بازار داخل) – ۱۱ میلیارد تومان ( بازار بین الملل) 

دادیاب به دنبال ارائه یک بستر هوشمند است که در آن تمامی خدمات حقوقی و قراردادی به صورت ۳۶۰ درجه در اختیار افراد قرار گیرد. همچنین دادیاب با ایجاد یک بستر همگون، دریافت کلیه خدمات حقوقی را به تفکیک برای ایرانیان فراهم می‌آورد و در فرآیند فرسایشی حقوقی نیز تلاش می‌نماید که منافع کاربران به بهترین شیوه تامین گردد و با ارائه خدمات شفاف وکالتی، مشاوره حقوقی ، قراردادساز هوشمند، شکایت‌ساز هوشمند و همچنین ارائه خدمات حقوقی بین المللی در صدد افزایش سهم بازار خود در صنعت فناور‌ی‌های حقوقی است.

 

شرکت پرونده

سامانه خدمات حقوقی و کسب و کار پرونده  

سرمایه مورد نیاز: ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

سامانه پرونده یک سامانه تخصصی و آنلاین ارائه خدمات حقوقی به شرکت‌ها و سازمان‌ها در حوزه برون‌سپاری خدمات حقوقی است.

 

شرکت ایداد

استارتاپ حقوقی و قضایی ایداد

سرمایه مورد نیاز: ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

شرکت پیشگامان نوین افزار ثریا در راستای تحقق اهداف فوق الذکر، با ایده سیستمی کردن و هوشمندسازی خدمات حقوقی و قضایی در حوزه فناوری حقوقی (legal Technology)، پس از حدود ۴ سال مطالعه، بررسی و طراحی، به ایده‌های مختلفی در این حوزه دست یافته است که یکی از این ایده‌ها، اکنون تبدیل به محصولی به نام سامانه خدمات خودکاربر حقوقی ایداد - به عنوان نخستین محصول خودکاربر ارائه‌دهنده خدمات قضایی–  شده است. سامانه مذکور در سال ۱۳۹۹به صورت رسمی رونمایی شده و تا کنون به ارائه خدمات متعددی پرداخته است.  

 

شرکت تکداد

پلتفورم حقوقی تکداد

سرمایه مورد نیاز: ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

دنیای نوآوری با چالش‌های بسیاری مواجه است و کسب و کارها برای رشد و توسعه خود لازم است موانع بسیاری را از سر بگذرانند. یکی از فرسایشی‌ترین موانع این مسیر برای مدیران چالش های حقوقی است که در ایران به واسطه جدید بودن ادبیات نوآوری در کشور برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل به بحران شده است. در این راستا تیم حقوقی تکداد تلاش دارد چالش‌های حقوقی را برای کسب و کارها به حداقل برساند.

 

شرکت عدلینو

پلتفرم دو سویه ارائه مشاوره حقوقی

سرمایه مورد نیاز: ۲ میلیارد تومان

با عدلینو کاربران می‌توانند از طریق موبایل خود به تعداد زیادی از مشاور حقوقی متخصص در حوزه‌های گوناگون حقوقی دسترسی داشته باشند. با اخذ مشاوره سریع، آسان و ارزان این امکان فراهم خواهد شد تا افراد جامعه با دریافت مشاوره دقیق و صحیح از بروز مشکلات حقوقی و قانونی آتی در امان بمانند.

 

همچنین در این رویداد، مراسم امضای توافق‌نامه سرمایه‌گذاری میان مجموعه داوین با دو استارتاپ امضانو و دادیاب صورت گرفت. شرکت سرمایه‌گذاری داوین با تکیه بر ظرفیت قابل توجه اکوسیستم صنایع فرهنگی کشور در تلاش است تا با تامین و تزریق سرمایه مورد نیاز کسب و کارهای فعال در این عرصه به تحقق روز افزون اقتصاد مقاومتی کمک نماید. مجموعه داوین از ابتدای سال ۹۹ فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر تسریع فرآیند شناسایی مجموعه‌های توانمند و فعال در عرصه‌های مختلف صنایع خلاق را در اولویت کاری خود قرار داده است.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.