طرح جدید تامین مالی جمعی سکوی کارن کراد با مشارکت ۱۷۵ سرمایه‌گذار تکمیل شد
1401/2/7
نوع: اخبار
نویسنده: پرنیان ستوده

 

به گزارش روابط عمومی کارن کراد، کمپین تامین مالی جمعی شرکت دانش بنیان مهندسی بسپار گستر آریا توسط ۱۷۵ سرمایه‌گذار حقیقی در کمتر از دو هفته تکمیل شد.

شرکت دانش‌بنیان بسپار گستر آریا با هدف تولید آمیزه‌های پلیمری صنعت خودروسازی فعالیت خود را آغاز کرده‌است و محصولات خود را با تولید چسب‌های گرماذوب و سایر چسب‌ها گسترش داده‌ است. 

این شرکت، برای طرح تولید چسب گرماذوب متقاضی جذب سرمایه در گردش به مبلغ دو میلیارد و پانصد میلیون تومان به روش تامین سرمایه جمعی بود تا بتواند ۹۴۱۲۴کیلوگرم چسب گرانول را در مدت ۷ ماه تولید کرده، بفروشد و سرمایه‌گذاران را در درآمد خود سهیم کند.

چسب‌های گرماذوب نوع خاصی از چسب‌های ترموپلاستیک هستند. چسب‌های گرماذوب در مدل‌هایی از قبیل گرانول، بلوک و ... با هدف به‌کارگیری در دستگاه‌های ذوب فله‌ای ساخته می‌شوند. از چسب‌های گرماذوب معمولاً برای آب‌بندی و مونتاژ جعبه و کارتن، صحافی، چوب، فیلتر هوا و صنعت دستمال کاغذی استفاده می‌شود. کاربرد اصلی چسب گرماذوب در صنعت چوب، به منظور چسباندن نوار PVC به لبه MDF و یا نئوپان است.

سود پیش‌بینی‌شده برای این طرح در بازه هفت ماهه، ۲۲.۱۷درصد و معادل سالانه آن ۳۸ درصد است. همچنین این شرکت متقاضی تامین مالی جمعی، وثایق مالی جهت ضمانت اصل سرمایه سرمایه‌گذاران را ارائه داده است.

میانگین سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در این طرح، حدود ۱۴ میلیون و سیصد هزار تومان است و تاریخ بازگشت سرمایه و سود سرمایه‌گذاران این طرح، هشتم دی ماه سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

شناسنامه این طرح عبارت است از:

• سرمایه درخواستی: ۲.۵ میلیارد تومان

• دوره طرح: ۷ماه

• میزان تولید و فروش در این طرح: ۹۴۱۲۴ کیلوگرم

• میزان سود کل پروژه: ۱۳۲.۷۷درصد معادل ۳.۳۱۹ میلیارد تومان

• سهم مشارکت‌کنندگان از سود: ۱۶.۷%

• مبلغ بازگشتی به مشارکت‌کنندگان: ۳ میلیارد و ۵۳ میلیون تومان (اصل سرمایه به همراه سود)

• سود کل مشارکت‌کنندگان: ۲۲.۱۷% در ۷ ماه

• معادل سالانه سود مشارکت‌کنندگان: ۳۸% درصد

• سابقه فروش شرکت در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹: ۲۵۰ میلیون تومان

اطلاعات کامل این طرح از جمله طرح کسب‌وکار، اطلاعات شرکت، اطلاعات مالی، اسناد و گزارش‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاران در صفحه پویش این تیم در سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد، قابل مشاهده است.

 

 

لازم به ذکر است که این طرح، هجدهمین طرحی است که بر پلتفرم کرادفاندینگ کارن کراد، تامین مالی جمعی شده است. کارن کراد پیش از این میزبان شرکت‌های دانش بنیان برتر در مسابقه تلویزیونی کارویا از شبکه یک سیما بود و موفق شد سرمایه در گردش مورد نیاز ۱۵ شرکت دانش بنیان را از عموم مردم تامین کند.

سکوی کارن کراد تا به حال برای ۲۰ شرکت متقاضی کرادفاندینگ، بیش از ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان سرمایه را ۱۷۵۰ سرمایه‌گذار خرد تامین کرده است و در نظر دارد با گسترش این ابزار، در ارتقای زیست بوم دانش‌بنیان و نوآوری و تولیدی کشور، نقش خود را ایفا کند.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.