طرح تامین مالی جمعی «تولید داروی ضدجرب طیور» با سود محقق‌شده‌ی 50% با موفقیت به اتمام رسید.
1401/5/29
نوع: اخبار
نویسنده: امیر امینی

طرح تامین مالی جمعی «تولید داروی ضدجرب طیور» با سود محقق‌شده‌ی 50% با موفقیت به اتمام رسید.

"مایتوفید پلاس" محصول شرکت دانش‌بنیان ماکیان دام پارس اولین داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور بوده که فرمولاسیون آن تماما بر پایه ترکیبات موثره گیاهان می‌باشد. مصرف این محصول سلامت غذای انسان به عنوان مصرف‌کننده فرآورده‌های طیور را در پی دارد و گامی بزرگ در جهت کاهش مقاومت‌های دارویی و حفظ محیط زیست می‌باشد.

این پویش تامین مالی جمعی ۲۸ دی‌ ماه سال گذشته بر روی پلتفرم کارن کراد شروع شد؛ بعد از 15 دقیقه این طرح توسط مشارکت ۱۳۱ سرمایه‌گذار، که از ۱۱۷ سرمایه‌گذار حقیقی و ۱۴ سرمایه‌گذار حقوقی تشکیل شده بود، موفق به جذب کامل سرمایه مورد نیاز خود شد.

این شرکت دانش بنیان پس از اقدام به تامین مالی جمعی 4 میلیارد تومان با 50 درصد سود پیش‌بینی‌شده‌ی 6ماهه آغاز به فعالیت کرد؛ در انتهای 6ماه از شروع پروژه، مشارکت‌کنندگان در 70 درصد سود حاصل از فروش محصول "مایتوفید پلاس" شریک می‌شدند؛ معادل سود سالانه این طرح، ۱۰۰٪ است.

سابقه فروش این شرکت در سال ۱۳۹۹ و در بهار سال ۱۴۰۰ به ترتیب معادل ۹۵ تن و 35 تن بوده و در طرح «تولید داروی ضدجرب طیور» به دنبال تولید 65 تن محصول ظرف مدت شش ماه، که عمده هزینه‌های آن نیز مربوط به تهیه مواد اولیه بوده که معادل 72 درصد از کل هزینه‌ها را شامل می‌شد.

هدف این شرکت، رفع یکی از مهمترین مشکلات صنعت پرورش طیور یعنی جرب قرمز طیور به وسیله‌ی تولید داروی گیاهی "مایتوفید پلاس" بوده که این انگل با تاثیر بر سلامت پرنده سبب کاهش رشد و تولید، انتقال بیماری‌ها و همچنین موجب ایجاد واکنش‌های آلرژیک در کارگران و پرسنل شاغل در مرغداری‌ها می‌شود. در کشور ما نیز بیش از 90% فارم‌های مرغ تخم‌گذار درگیر این انگل می‌باشند.

دوره مصرف محصول "مایتوفید پلاس" حداقل 60 روز در سال بوده که با درنظرگیری 50% ظرفیت تولید کشور و گله‌های درگیر، سهمی حدود 400 تن را از بازار در بر می‌گیرد.

این محصول نمونه‌ی مشابهی نداشته و در مقایسه با روش‌های دیگر علاوه بر امنیت بالاتر، محصولی کاملا ارگانیک و طبیعی بوده و با حفظ سلامت زنجیره تولید، محیط زیست و مصرف کننده هیچ محدودیت و منع مصرفی برای طیور و انسان ایجاد نمی‌کند.

محصول "مایتوفید پلاس" دارای گواهی ثبت اختراع بوده و هم چنین دارای پروانه ساخت از سازمان دامپزشکی کشور، تاییدیه شرکت‌های دانش‌بنیان و گواهی فروش آزاد جهت صادرات از وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد.

هم اکنون شرکت دانش‌بنیان ماکیان دام پارس اصل سرمایه همراه با میزان سود پیش‌بینی‌شده را در مرداد ماه 1401 و زودتر از موعد پیش‌بینی شده به سرمایه‌گذاران پرداخت کرده است. قابل ذکر است که زمان بازگشت سرمایه‌ی این طرح ۱۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده‌است.

این طرح اولین طرح موفق مسابقه تلویزیونی کارویا و یکی از طرح‌های شاخص است که سود پیش‌بینی را به طور کامل به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کند.

سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن نیز نخستین کارگزار رسمی تأمین مالی و سرمایه‌گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری‌ بوده که با هدف سهولت در فرآیند جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها در حوزه‌های مختلف مشغول به فعالیت است و برای اولین بار در کشور نیز موفق به اخذ مجوز تامین مالی جمعی مبتنی بر مشارکت از فرابورس شد.

کارن کراد تاکنون موفق به اجرای بیش از بیست کمپین تامین مالی جمعی موفق شده که از این حیث در بازار سرمایه ایران یکه‌تاز است. مجموع مبلغ جذب‌شده برای سرمایه‌گذاری توسط کارن کارن کراد تاکنون بیش از 51 میلیارد تومان بوده که توسط بیش از 2200 سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی با میانگین مبلغ سرمایه‌گذاری تقریبا 22 میلیون تومن جذب شده است و با توجه به کمپین‌های پیش روی کارن، این ارقام سیری صعودی نیز خواهند داشت که نوید روزهای بهتر در زمینه تامین مالی جمعی  را می‌دهد.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.