ششمین دوره رویداد پردیس سامیت
1401/12/24
نوع: رویداد ها
نویسنده: امیر امینی

ششمین دوره رویداد «پردیس سامیت»، با هدف گردهمایی و ارتباط میان شرکت‌ها و افراد فعال در فضای استارتاپی کشور، معرفی استارتاپ‌های جدید و همچنین ارائه دستاوردهای تیم‌های خلاق نوآور در تاریخ 15 اسفند 1401 برگزار شد. این رویداد با همکاری مرکز شتابدهی نوآوری، پارک فناوری پردیس، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن و مجموعه بنتا برگزار شد.

در رویداد پردیس سامیت 1401 گروه‌های مختلف فعال در زمینه سرمایه‌گذاری حضور داشتند؛ از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر تا مراکز دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها. هرکدام از استارتاپ‌های فعال در این رویداد به نمایندگی از شتاب‌دهنده خود حضور داشتند و طرح‌های خود را برای معرفی و جذب سرمایه به داوران، سرمایه‌گذاران و نمایندگان مراکز سرمایه‌گذاری ارائه دادند. در این رویداد 280 شرکت‌کننده حضور داشتند.

در جریان رویداد پردیس سامیت 1401 پنل‌های مختلفی وجود داشت و همچنین چند سخنرانی مهم صورت گرفت، از جمله مهدی صفارنیا- رییس پارک فناوری پردیس- و روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور. پنل‌های تخصصی ارتباط زیست بوم نوآوری و صنعت، نقش منابع انسانی در توسعه و شکست کسب و کارها و بررسی و آسیب شناسی زیست بوم استارتاپی از مهم‌ترین پنل‌های این رویداد بوده است.

پردیس سامیت 1401 فرصتی طلایی برای استارتاپ‌ها و تیم‌های خلاق بود تا بتوانند توانایی‌های خود را به سرمایه‌گذاران نشان دهند، در کافه گفتگو به انتقال تجربیات و ارتباط با استارتاپ‌های قدیمی‌تر و افراد فعال و سرشناس حوزه استارتاپی بپردازند و در صورت موفقیت در ارائه طرح‌های خود، حتی جذب سرمایه کنند. همه این‌ها در فضایی کاملا صمیمی و دوستانه برگزار شد و اگرچه مراسم در یک روز و دو نوبت صبح و عصر اجرا شد، اما برای همه طرف‌های شرکت‌کننده در پردیس سامیت، این یک فرصت خوب و مناسب بود.

کارن کراد در رویداد پردیس سامیت 1401

کارن کراد به عنوان مجری پردیس سامیت 1401 حضور فعالی در این رویداد داشته است و جناب آقای امیررضا صادقی، مدیر عملیاتی کارن کراد یکی از چهار داور پردیس سامیت برای انتخاب استارتاپ‌های برگزیده بود. سه داور دیگر آقای حسام زمانی مدیر راهبردی کارخانه هوشمندسازی و نوآوری امیدینو، آقای رسول اسکویی از سرمایه‌گذاران حقیقی و آقای مجید امانی مدیر هک رشد کارگزاری فارابی و مشاور شرکت سرمایه‌گذاری کارن کراد بودند که به داوری بیست استارتاپ شرکت‌کننده پرداختند.

در دموماین پردیس سامیت 1401 کارن کراد به عنوان مجری برنامه اقدام به انتخاب و ارزیابی استارتاپ‌های برگزیده کرد. این استارتاپ‌ها سپس توسط تیم داوران مورد بررسی قرار می‌گرفتند و هرکدام پس از ارائه کوتاه خود، زمانی را هم به جلسه پرسش و پاسخ اختصاص می‌دادند. از ویژگی‌های مهم و برجسته استارتاپ‌های این دوره، تنوع بالای زمینه‌های فعالیت آن‌ها بود که در نوع خود جالب توجه است.

استارتاپ‌های ارائه دهنده در رویداد پردیس سامیت 1401 به شرح زیر بودند:

-          استارتاپ تراول گرام: استارتاپ فعال در حوزه گردشگری

-          استارتاپ تربه: استارتاپ فعال در زمینه گردشگری با محوریت اقوام و عشایر ایران و همچنین فروش محصولات و صنایع دستی

-          استارتاپ هیرا: استارتاپ حوزه کارپولینگ

-          استارتاپ سریتا مد: استارتاپ ارائه خدمات به گردشگران خارجی در زمینه گردشگری پزشکی

-          استارتاپ رایا کوین:  استارتاپ طراح اپلیکیشن سلامتی و ورزشی رایا کوین با محوریت پیاده روی

-          استارتاپ طلا وی آی پی: استارتاپ فعال در زمینه طلا

-          استارتاپ سیتی ترکر: استارتاپ طراح سامانه هوشمند رهگیری و مدیریت نیروها و خدمات برون سازمانی

-          استارتاپ اتوتریدر: استارتاپ فعال در زمینه ترید

-          استارتاپ لینوم: استارتاپ طراح پلتفرم آموزشی آنلاین

-          استارتاپ کدآموز: استارتاپ آموزش کدنویسی

-          استارتاپ رابین روم: استارتاپ طراحی پلتفرم آموزشگاه مجازی رابین

-          استارتاپ نئوراکس: استارتاپ طراح پلتفرم میزبانی تورنمنت‌های ورز‌ش‌های الکترونیک

-          استارتاپ استودیوی ساخت بازی گروهی جینکس:

-          استارتاپ همسازان: استارتاپ طراح پلتفرمی در حوزه ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری

-          استارتاپ املاک آنلاین: استارتاپ فعال در زمینه املاک

-          استارتاپ بیم پک: استارتاپ در حوزه بیمه

-          استارتاپ نوآپی: استارتاپ فعال در حوزه نوآوری

-          استارتاپ اپتیم لاک: استارتاپ فعال در حوزه آرایشی

-          استارتاپ زی وان استودیو: استارتاپ تولید محتوا

-          استارتاپ نکستلنت: استارتاپ کاریابی بر اساس نوع شخصیت

پس از ارائه هرکدام از این استارتاپ‌ها و جلسات پرسش و پاسخ بعد از آن، داوران به ارزیابی و تعیین طرح برتر پرداختند که در نهایت استارتاپ‌های لینوم، نکستلنت و رایا کویین موفق به کسب جایزه استارتاپ برگزیده شدند.

علاوه بر اجرای دموماین پردیس سامیت 1401، کارن کراد با ایجاد حلقه‌های ارتباطی میان سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌ها زمینه را برای گفتگوی میان آن‌ها فراهم کرد تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های تیم‌های جوان و مستعد ایجاد شود.

رویداد پردیس سامیت 1401 با همه سختی‌ها به خوبی سال‌های پیشین خود برگزار شد و کارن کراد به عنوان مجری برنامه تلاش کرد تا مانند همیشه قدمی مثبت در جهت رشد سرمایه‌گذاری و کمک به استارتاپ‌های نوپا برداشته باشد.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.