دانش‌بنیان؛ زنجیره‌ای متصل میان ایده‌ها و فناوری‌ها
1402/7/5
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: مهرنوش منفرد

«جامعه‌ای فناور که با بهره‌گیری از ارزش‌های خلق شده و ایده‌های نوآورانه، برای افزایش کیفیت زندگی خود، مسیری تازه پیدا می‌کند.»

این جمله می‌تواند چراغ راه کسب‌وکارهایی باشد که در راه پیشرفت و تحول جامعه قدم برمی‌دارند، تا آسایش و رفاه را برای شهروندان به ارمغان بیاورند.

کسب‌وکارهایی که با فناوری جدید و نوآوری، محصولات، خدمات یا راهکارهایی را به جامعه ارائه می‌کنند و نام دانش‌بنیان می‌گیرند؛ از علم به گونه‌ای هوشمندانه بهره می‌برند و با ارائه ایده‌های نوین برای ایجاد یا افزایش کیفیتی تلاش می‌کنند که زندگی انسان‌ را آسان‌تر می‌کند.

 

در سال‌ها قبل، زمانی که برق اختراع شد، عده زیادی در برابر این نوآوری مقاومت کردند و آن را زیر سوال بردند. اما آنچه ناگفته پیداست، ایده نوینی است که زندگی انسان را به مراتب ساده‌تر کرد.

نوآوری و مقاومتی که همیشه به وجود می‌آید!

 این مقاومت به دلایل زیادی ایجاد می‌شود؛ از عدم ریسک‌پذیری‌ و مقاومت اهالی محافظه‌کار بازار در برابر پذیرش راهکارهای نو گرفته تا منافع افرادی که به خطر می‌افتد.

 

در جامعه‌ای که نابسامانی‌های اقتصادی هر روز زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به ابزار‌ها و روش‌های نوینی در مواجهه با این چالش‌ها نیاز است.

ابزاری که در اینجا مطرح می‌شود، تامین مالی جمعی‌ست؛ روشی که شهروندان را در نوآوری‌ها و منافع مالی آن‌ها سهیم می‌کند.

 

داستان کارن‌کراد در این نقطه شروع می‌شود؛ سکویی که با ساختن اعتماد و ایجاد سازوکاری شفاف، بستری را فراهم می‌کند که امکان مشارکت در طرح‌های نوآورانه یا دانش‌بنیان برای تمام افراد فراهم شود.

کارن‌کراد سکویی می‌شود که با اعتماد و باور به این کسب‌وکارها، موفقیت حتمی را سهم آن‌ها می‌داند. با تامین سرمایه در شرایط بغرنج اقتصادی، باعث بقای آن‌ها در چرخه تولید و رونق می‌شود و باور پیروزی را برای آن‌ها به تصویر می‌کشد.

 

در راستای حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، 19 طرح از 42 پویشی که موفق به جذب سرمایه بر روی سکوی کارن‌کراد شده‌اند، دانش‌بنیان بوده که 16 طرح از آن‌ها به مرحله تسویه رسیده‌اند.

این بیشترین تعداد طرح دانش‌بنیان است که تاکنون بر روی یک سکوی تامین مالی جمعی، موفق به جذب سرمایه شده است. 

و این، یکی دیگر از رکوردهایی‌ست که به آن افتخار می‌کنیم.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.