پنل تخصصی بررسی تاثیرات تامین مالی جمعی بر توسعه سرمایه‌گذاری
1397/8/30
نوع: اخبار
نویسنده: مینا رزقیان

در روز نخست چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران که با سخنرانی 27 نفر از شخصیت‌ها و فعالان سیاسی، اقتصادی و صنعت بانکداری و پرداخت کشور همراه بود، پنل تخصصی بررسی تاثیرات تامین مالی جمعی بر توسعه سرمایه‌گذاری با حضور علی عمیدی،عضو هیئت مدیره و مدیر عامل سامانه تامین مالی کارن‌کراد به عنوان دبیر اجرایی پنل و نیز شایان شلیله،کمیل شاعری و مهشاد سبحانی در حاشیه نخستین روز از نمایشگاه تراکنش ایران برگزار شد.

در این جلسه که با معرفی اعضای پنل آغاز شد، دبیر اجرایی با تاکید بر اینکه هدف این پنل بررسی تاثیرات کراندفاندینگ و موضوع تامین مالی جمعی بر اکوسیستم استارتاپها است، گفت: با توجه به اینکه این موضوع بحث جدید و در عین حال مهمی است، باید بررسی شود کراندفاندینگ و این پلتفرم‌ها چه کمکی به اکوسیستم و محیط کسب و کار فین‌تک‌ها می‌کنند.

عمیدی در ادامه اشاره کرد: کراندفاندینگ تجربه‌ای موفق در دنیاست و به طور بسیارخلاصه به فرآیند جذب سرمایه به طور جمعی و از سرمایه‌های خرد برای استارتاپ‌هایی که نیاز به سرمایه دارند اطلاق می‌شود.

در ادامه این نشست،کمیل شاعری به اهمیت و لزوم فرهنگ‌سازی در این حوزه اشاره کرده و افزود: باید فرهنگ و دانش عمومی را در این زمینه گسترش داد که یکی از این اقدامات میتواند دعوت از بزرگان و استارتاپ‌های موفق برای حضور در این عرصه است تا بتوان این بخش را معرفی و فرهنگ‌سازی نموده و برای سرمایه‌گذاران ایجاد اعتماد کرد.

همچنین خانم سبحانی در ادامه این بحث افزود: این بحث آموزش و فرهنگ‌سازی بحث مهمی است زیرا اگر فرآیند تامین مالی جمعی به درستی انجام نگیرد، معایب ان بیش از فوایدش خواهد بود.

همچنین در پایان با توضیحات شایان شلیله در خصوص مسائل حقوقی و بررسی چهارچوب‌ها و مشخصات ناظر فنی در موضوع تامین مالی و اظهار نظر سایر اعضای پنل در این خصوص، نشست پایان یافت.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.