کافه سرمایه کارن‌کراد در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار
1397/10/25
نوع: اخبار
نویسنده: مینا رزقیان

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار 3 تا 6 دی ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر شد. در این نمایشگاه پارک‌های علم و فناوری دانشگاه‌های سراسر کشور و همچنین برخی پژوهشکده ‌های دولتی به معرفی دستاوردهای خود و  همچنین تعامل و مذاکره برای جذب سرمایه برای طرح های خود پرداختند.

در پی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین سامانه تامین مالی کارن‌کراد و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در 4 دی ماه 97، در راستای تعالی زیست بوم استارتاپی کل کشور رویداد کافه سرمایه برای بار سوم با حضور گسترده استارتاپ‌ها و سرمایه گذاران توسط کارن‌کراد برگزار گردید. این رویداد سابقا در نمایشگاه فین استارز 2018 با ابتکار کارن‌کراد و حمایت شرکت فرابورس ایران طرح‌ریزی گردیده بود و در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار با همکاری همه جانبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد. این رویداد تازه  شروعی برای همکاری عمیق و مشترک دو مجموعه در راستای بهبود، رشد و ارتقا استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف می‌باشد. هدف از برگزاری این رویداد، بازدهی هرچه بهتر در نمایشگاه و شکل دهی فضای مناسب جهت آماده سازی بستری شایسته به منظور جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها و شرکت های دانش بنیان می باشد.

در این برنامه 43 استارتاپ در حوزه های IT، سلامت، IOT، آموزش، مالی، صنعت، پزشکی، حقوقی، شهرسازی، گردشگری، کشاورزی، موسیقی، مد و پوشاک، مواد غذایی و خرده فروشی ثبت‌نام کردند که پس از جلسات بررسی و راستی آزمایی آنها، 26 استارتاپ تایید گردیدند تا فرصت معرفی و مذاکره 30 دقیقه‌ای با 27 سرمایه‌گذار را در حضور 11 دبیر هم زمان در جلسات حضوری پیدا کنند. در این رویداد  184 جلسه تنظیم گردید که 149 جلسه برگزار شد که این جلسات حدودا ۱۰۰ ساعت به طول انجامید. محدوده مذاکرات، گفتگو پیرامون مسائلی شامل طرح کسب و کار و طرح مالی، میزان مشارکت و حد‌نصاب سهام، نحوه مدیریت شرکت، نحوه تامین مالی و تمام موضوعات مرتبطی که توافق بر سر  آنها می تواند کمک شایانی به شکل‌گیری همکاری و سرمایه‌گذاری بنماید را شامل می‌شد. با توجه به آمار  به دست آمده از بازخورد سرمایه گذاران73 درصد این جلسات با موفقیت به دور بعدی مذاکرات منجر می گردد. لازم به ذکر است که پیگیری این جلسات در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده توسط تیم کارن‌کراد و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران صورت می پذیرد. همچنین 5 توافق نامه اولیه فی مابین سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌ها در طی برگزاری نمایشگاه منعقد گردید.

سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در این رویداد از مجموعه‌های متفاوتی از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، شرکت‌های  سرمایه‌گذاری خطرپذیر، هلدینگ‌ها، موسسه‌ها و شرکت‌های خصوصی، شتابدهنده‌ها، سرمایه‌گذاران فرشته و سرمایه‌گذاران سنتی بودند.

نظر به اینکه سامانه تامین مالی کارن‌کراد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور بازوی اجرایی جذب سرمایه برای استارتاپ‌های کل کشور را دارد در برنامه‌های خود برای این رویداد این برنامه را اجرایی کرده است. به همین منظور برخی از استارتاپ‌های متقاضی جذب سرمایه از جمله استارتاپی‌هایی از استان بوشهر، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و جزیره کیش فرآیند برگزاری جلساتشان در رویداد کافه سرمایه با سرمایه‌گذاران تدوین گردید.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.