استان آپ: اولین رویداد استانی دوشنبه‌های استارتاپی و پیوند در کرمان برگزار می‌شود
1400/5/2
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: پرنیان ستوده

سلسله رویدادهای استانی پیوند و دوشنبه‌های استارتاپی که پیش از این تنها منحصر به استان تهران بوده‌است، برای اولین بار و تحت عنوان «استان‌آپ؛ 31 قدم تا شکوفایی»، به صورت استانی و در استان کرمان برگزار خواهد شد.

تمامی هزینه های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده است و شرکت در این فرآیند توانمند سازی و رویداد کاملا رایگان است.

همچنین کارن‌کراد به عنوان نخستین سامانه جذب سرمایه در زیست‌بوم استارتاپی کشور  و به عنوان کارگزار رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی، با حمایت این صندوق و به منظور تقویت ظرفیت‌های نوآوری کسب‌وکارها و طرح‌های فناورانه و رقابت‌پذیر کردن آن‌ها از طریق جذب سرمایه و تسهیل روند آن، برگزاری این رویداد استانی را بر عهده دارد.

 

اهداف رویداد استان آپ:

- شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر استانی

- ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران و فعالان زیست‌بوم استارتاپی منطقه

- معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردهای حوزه نوآوری

- تسهیل روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان کسب‌وکارهای نوپای استان و سرمایه‌گذاران خطرپذیر کشوری

- معرفی طرح‌های بومی دارای پتانسیل به سرمایه‌گذاران فعال در سطح کشور

- برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارتاپ‌های استان

- معرفی طرح‌ها و استارتاپ‌های نوآورانه منطقه به سرمایه‌گذاران فعال در سراسر کشور

- به‌هم‌رسانی تیم‌ها و استارتاپ‌های استان به شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران

 

شرکت‌کنندگان در رویداد استان‌آپ: 

- سرمایه‌پذیران: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر

- سرمایه‌گذاران: سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتابدهنده‌ها، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری

- سایر علاقمندان: خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارتاپی، سازمان‌ها و نهادهای حامی و سیاستگذار، سایر افراد و یا استارت‌آپ‌های علاقمند که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

 

 

شرح برگزاری رویداد پیوند و دوشنبه های استارتاپی استان کرمان:

این رویداد در ۵ بخش زیر تدارک دیده شده است:

۱ - رویداد دمودی(دوشنبه‌های استارتاپی)

۲ - رویداد پیوند

۳ - جلسه هم‌افزایی و انتقال تجربه

۴ - پنل گفتگو

۵ - مراسم اختتامیه

در ادامه با هر بخش از این رویداد، به طور کامل آشنا خواهید شد.

 

 رویداد دمودی(دوشنبه‌های استارتاپی) در استان‌آپ:

مجموعه رویدادهای دوشنبه‌های استارتاپی به منظور برقراری ارتباط میان تیم‌های استارتاپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه زیست‌بوم استارتاپی کشور تدارک دیده شده است و تا به حال تیم‌های متعددی، طرح‌های خود را در این سلسله رویداد، به سرمایه‌گذاران معرفی کرده‌اند.

در این برنامه، استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر، طرح و مدل کسب‌وکار خود را به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌کنند. در صورتی‌که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، پس از ارزیابی و تایید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند تا ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تامین کند. به عبارت دیگر، در این برنامه، صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش می‌کند در تامین سرمایه جسورانه به عاملان خود کمک کند. عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی دراین برنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی هستند.

 

شرکت‌کنندگان رویداد دوشنبه‌های استارتاپی:

- استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیری که دارای MVP هستند و یا کسب‌وکار خود را شکل داده‌اند و یا در کسب‌کار خود، سابقه فروش داشته‌اند و  به دنبال جذب سرمایه‌گذار جسورانه (VC) هستند.

 

- سرمایه‌گذاران جسور(خطرپذیر)، از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی)، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه

 

- نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، به عنوان تسهیلگر و با هدف هم‌سرمایه‌گذاری روی طرح‌هایی که به تایید عاملان سرمایه‌گذاری صندوق می‌رسد.

 

- خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر، از جمله نمایندگان دستگاه‌های دولتی، نهادهای عمومی و یا صنایع بزرگ کشور که علاقمند به خرید/حمایت از محصولات و خدمات نوآورانه در حیطه ماموریت خود هستند.

 

- سایر بازیگران زیست‌بوم نوآوری کشور، از جمله سازمان‌ها و نهادهای حامی، سیاستگذار، تنظیم مقررات و ...

 

- سایر افراد یا استارت‌آپ‌های علاقمند، که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

 

فرایند برگزاری رویداد دوشنبه‌های استارتاپی، در سه مرحله مجزا قابل شرح است:

الف) پیش‌از رویداد:

ثبت‌نام تیم‌های استارت‌آپی

تدوین گزارش فنی، مالی و اقتصادی استارت‌آپ

برگزرای کارگاه آموزشی

برگزاری پیش‌ارائه

تهیه کلیپ استارت‌آپ

شناسایی جامعه مخاطبان و دعوت از ایشان

 

ب) حین رویداد:

کانتر نمایشگاهی

برگزاری رویداد

مصاحبه و بازتاب خبری

 

ج) پس از رویداد:

پیگیری و مذاکره با سرمایه‌گذاران

ارائه مشاوره مالی و حقوقی

 

چنانچه متقاضی شرکت در رویداد، دارای نمونه اولیه(MVP) باشد یا کسب‌وکار خود را شکل داده باشد و یا دارای سابقه فروش در کسب‌وکار خود باشد، می‌تواند با مراجعه به نشانی زیر، در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی، شرکت نماید:

 

رویداد پیوند از سلسله رویدادهای استان آپ

رویداد پیوند در راستاي تکميل چرخه ايده تا بازار و کمک به استارتاپ‌ها و ايده‌پردزان جهت توانمندسازی استارتاپ‌ها تدارک دیده شده است. هدف از برگزاري اين رويداد، شناسايي استارتاپ‌ها و طرح‌هاي استارتاپي جذاب و توانمند در حوزه‌هاي راهبردي کشور و معرفي آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش‌بنيان يا غيردانش‌بنيان) و ساير سرمايه‌گذاران و فعالان اکوسيستم نوآوری به همراه اعطای تسهیلات seed money به شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق است. 

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دستاوردهای حوز‌های مختلف به منظور ثروت‌آفرینی و بسترسازی جهت ایجاد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌های نوین به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارتاپ‌ها، اشاره کرد. 

شرکت‌کنندگان رویداد پیوند:

- استارت‌آپ‌های استان و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر در سطح استان که به دنبال جذب سرمایه بذری(seed money)، استفاده از خدمات توانمندسازی بلاعوض، استفاده از شبکه ارتباطی صندوق با شتابدهنده‌ها و بهره‌مندی از تسهیلات صندوق هستند.

- فناوران، پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مخترعان و یا تیم‌های تحقیقاتی علاقمند به کارآفرینی در استان

- شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان

- سرمایه‌گذاران جسور(خطرپذیر)، از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه

- نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، به عنوان تسهیلگر و با هدف ارائه خدمات مالی و توانمند سازی و شبکه سازی

- خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر، از جمله نمایندگان دستگاه‌های دولتی، نهادهای عمومی و یا صنایع بزرگ کشور که علاقمند به خرید/حمایت از محصولات و خدمات نوآورانه در حیطه ماموریت خود هستند.

- سایر بازیگران زیست‌بوم نوآوری کشور، از جمله سازمان‌ها و نهادهای حامی، سیاستگذار، تنظیم مقررات و ...

- سایر افراد یا استارت‌آپ‌های علاقمند، که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

در روند این رویداد، ایده‌پردزان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند، طی فراخوانی شناسایی شده و فرآیندی را به شرح زیر طی می‌کنند تا آماده ارائه به شتابدهنده‌ها شوند:

فراخوان

غربال‌گری

برگزاری کارگاه آموزشی، انتخاب تیم‌ها و افراد

تیم‌سازی

برگزاری کارگاه پیشرفته

برگزاری رویداد حضوری و مجازی

امضای قرارداد شتابد‌دهی

صاحبان طرح و ایده و متقاضیان، با مراجعه به نشانی زیر می‌توانند در رویداد پیوند، ثبت‌نام نمایند:

 

 جلسه هم‌افزایی و انتقال تجربه در رویداد استان‌آپ

در این جلسه مدعوین گرانقدر تجربه‌ فعالیت خود در فضای نوآوری و حوزه‌های تخصصی مربوطه را با سایر شرکت‌کنندگان در رویداد، به اشتراک خواهند گذاشت. این جلسه حول محورهای جذب سرمایه و رشد استارتاپ‌ها و به منظور آشنایی فعالین این حوزه و همچنین قدم گذاشتن تیم‌ها به دنیای نوآوری، برگزار می‌شود.

 

 پنل گفتگو در رویداد استان آپ

این پنل به منظور ایجاد فرصت پرسش‌وپاسخ و گفتگو میان سرمایه‌پذیران، سرمایه‌گذاران و فعالان زیست‌بوم برگزار می‌شود. در روند این برنامه که با مشارکت فعالان زیست‌بوم نوآوری برگزار می‌شود، دبیر پنل به طرح پرسش‌هایی مرتبط با این زیست‌بوم می‌پردازد و در خلال آن، مسائل جاری فضای استارتاپی ایران، بررسی می‌شود.

 

 مراسم اختتامیه استان آپ کرمان

در اختتامیه این برنامه، با شرح خلاصه‌ای از فرایند برگزاری رویداد، میهمانان ویژه به سخنرانی خواهند پرداخت. همچنین در صورت عقد قرارداد میان تیم‌های شرکت‌کننده و سرمایه‌گذاران، جشن امضای قرارداد در روز اختتامیه برگزار خواهد شد.

 

نحوه ثبت نام و حضور در رویداد استان آپ کرمان

نحوه حضور:

این رویداد به صورت حضوری در استان کرمان و همچنین به شکل مجازی برگزار خواهد شد. 

لینک حضور در رویداد: https://online.inif.ir/ch/up

 

زمان رویداد استان آپ:

 آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال طرح: ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰

 

برگزاری رویداد: شهریور ۱۴۰۰

 

ثبت‌نام در رویداد استان آپ:

برای ثبت‌نام در این رویداد، به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کرده و یا بر روی لینک زیر، کلیک نمایید.

ثبت نام در دوشنبه‌های استارتاپی رویداد استان‌آپ

ثبت‌نام در پیوند رویداد استان آپ

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.