چطور از کارن کراد استفاده کنیم ؟

ابتدا برنامه سرمایه گذاری خود را بسازید. روی این موضوع که چرا سرمایه گذاری روی پروژه شما بهترین نوع استفاده از پول برای سرمایه گذار است به دقت تمرکز کنید. از مطالب و آموزش های موجود روی سایت کارن کراد برای نهایی سازی برنامه خود و هماهنگی آنها با موفق ترین پروژه های موجود استفاده کنید.

پروژه خود را به تمام دنیا اعلام کنید: از توان، شبکه و شناخت خودتان از دنیای مجازی استفاده کرده تا پیام خود را به تمام دنیا ارسال کنید. اگر پروژه شما قابل درک بوده و به آسانی قابل اشتراک باشد، به راحتی هم قابل سرمایه گذاری خواهد بود.

پروسه جذب سرمایه خود را پیگیری کنید: بوسیله کارن کراد شما و سرمایه گذارانتان در هر لحظه می توانید شاهد پیشرفت پروژه خود باشید.

سرمایه گذران را در جریان روند امور قرار دهید: آخرین وضعیت و روند اجرایی را در صفحه پروژه خود اطلاع رسانی کنید. یک بانک از اطلاعات سرمایه گذاران درست کرده و از طریق کارن کراد آنها را در جریان روند اجرای امور قرار دهید.

بازخورد های ارزشمند دریافت کنید: کارن کراد دریافت بازخورد های در لحظه را در مورد پروژه از طریق صفحه پروژه ممکن ساخته است. از همین طریق می توانید در یک لحظه با سرمایه گذاران و منتور ها در ارتباط بوده و به سوالاتشان پاسخ داده و آنها را با پروژه خود بیشتر آشنا کنید.

چطور میتوانم از دزدیده شدن ایده توسط سرمایه گذاران احتمالی جلوگیری کنم؟

بر عکس چیزی که به نظر میرسد خیلی به ندرت این اتفاق می افتد که کسی آنقدر برای ایده شما اهمیت قائل باشد که بخواهد آن را بدزدد. علاوه بر این سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری هستند و نه اجرای یک پروژه و اداره یک شرکت. اما اگر همچنان نگران هستید، بخش مهمی از پروفایل پروژه در کارن کراد به صورت گزینه ای است و می توانید اطلاعات حساس کسب و کار خود را پر نکنید و جای آن را خالی بگذارید.

آیا کارن کراد فقط برای کسب وکارهایی با فناوری پیشرفته و یا با پیشرفت سریع است؟

کارن کراد با انعطاف کامل و دید سرویس دهی به تمام کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی شده، حال این یک استارت آپ کوچک بوده، یک شرکت بیو تکنولوژیک یا یک استارت آپ در هر نقطه از کشور. با وجود اینکه ما از تمامی انواع کسب و کارها برای حضور در پلتفرم و ساختن پروژه استقبال می کنیم اما باید گفت که بیشتر شرکتهایی که از طریق تکنولوژی توانمند شده اند سرمایه گذران را جذب کرده و منابع مالی مورد نیاز خود را جدب کرده و به موفقیت می رسند.

پروسه ارزیابی برای استارت آپها در کارن کراد چگونه است ؟

اگر فرض کنیم که شما توانسته اید با موفقیت سرمایه مورد نیاز خود را از کارن کراد بدست آورید قبل از اینکه پروسه نهایی سازی مدارک تکمیل شود و سرمایه به شما انتقال یابد، ما باید شرکت شما را در یک سطح خاص بررسی و ارزیابی کنیم. این کار برای این نیست که در خصوص درست بودن سرمایه گذاری روی شما قضاوت کنیم زیرا سرمایه گذاران قبلا این کار را انجام داده اند، اما بیشتر به این دلیل است که اطمینان پیدا کنیم شرکت شما به درستی تاسیس شده و دارای خصوصیات اصلی و لازم برای دریافت سرمایه است. ما برای شما لیستی از مدارک لازم برای ارزیابی را ارسال کرده و در پاسخ مدراک دریافتی توسط شما را بررسی کرده و سایر مراحل را پیگیری می کنیم. ما حتی ممکن است در صورت لزوم با مدیریت شما گفتگو کرده و چند مرحله بررسی دیگر نیز انجام دهیم. اگر شما با سرعت به درخواست های ما پاسخ دهید این مراحل معمولا زیاد طول نخواهد کشید.

من چطور میتوانم به عنوان یک سرمایه گذار کار را شروع کنم؟

بعد از آنکه به عنوان یک سرمایه گذار وارد پلتفرم شدید می توانید لیست پروژه هایی که برای سرمایه گذاری آماده هستند را ببینید. در صفحه پروژه می توانید لیست تمامی کسب وکارهایی را ببینید که هم اکنون درحال جمع آوری سرمایه هستند. اگر مایل به بدست آوردن اطلاعات بیشتر هستید می توانید روی هر یک از خلاصه های پروژه ها کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری را در آن مورد بدست آورید. اطلاعات و جزئیات بیشتر درمورد پروژه به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید آیا میخواهید روی این پروژه سرمایه گذاری کنید یا نه . لازم به ذکر است که هر پروژه ای روی پلتفرم ما توسط یک کارآفرین ثبت شده است.

پروسه سرمایه گذاری در کارن کراد به چه صورت است؟

زمانی که تصمیم گرفتید از طریق کارن کراد روی یک کسب وکار سرمایه گذاری کنید، تمام مدارک لازم برای پیگیری این سرمایه گذاری (بعد از موفقیت پروژه) در قالب تفاهم نامه سرمایه گذار در اختیار شما قرار خواهد داشت. قسمت سبد سرمایه گذاری نیز تاریخچه سرمایه گذاری هایتان را نشان می دهد. هنگامی که سرمایه مورد نظر را به کارن کراد ارسال کردید، مبالغ جمع شده و در اتمام زمان پروژه های موفق، به حساب کارآفرین و کسی که پروژه را ایجا کرده واریز خواهد شد.

چگونه میتوانم سرمایه گذاری خود را لغو کنم؟

در فاصله زمانی میان سرمایه گذاری و زمانی که پروژه به اتمام می رسد، مبلغی که سرمایه کرده اید همواره برای بازگشت در دسترس شما خواهد بود. اما زمانی که پروژه به انتهای خود رسید و پایان یافت پول شما به همراه سرمایه ای که سایر سرمایه گذاران تامین کرده اند به شرکت سرمایه پذیر انتقال پیدا خواهد کرد. این به این معنی است که اگر شما در هر زمانی قبل ازاتمام پروژه سرمایه گذاری خود را لغو کنید، تمام پول خود را دریافت نخواهید کرد . کارن کراد این حق را برای خود به رسمیت میشناسد که 5% مبلغ را بابت هزینه نقل و انتقال وجه، مالیات، هزینه های اجرایی کسر کرده و مابقی را به شما بازگرداند.

آیا کارن کراد سرمایه گذاری من را بیمه میکند؟

با وجود اینکه تمامی پروژه های موجود روی سایت را بررسی می کنیم اما لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات موجود در سایت توسط خود کسب وکارها تهیه و ارسال میشود . لذا به دلیل وجود برخی پیچیدگی ها در تایید صحت این اطلاعات، هیچ گونه مسئولیتی در قبال هر گونه مغایرت بر عهده کارن کراد نخواهد بود. در مورد بخش معرفی هر استارت آپ و لحن خاص و اطمینان بخش آن باید گفت که طبیعت استارت آپ ها به گونه ای است که اهداف بسیار بزرگ داشته و دستیابی به آنها را بسیار محتمل می دانند، در این بخش نیز کارن کراد حتی با ارزیابی هم قادر نخواهد بود احتمال این موارد را مشخص و تعیین کند و در صورت تایید شدن به هیچ وجه به این معنی نخواهد بود که سرمایه گذاری روی این استارت آپ بیمه شده و بدون ریسک است. لذا تصمیم سرمایه گذاری روی یک کسب وکار به تنهایی و کاملا بر عهده خود سرمایه گذار است. در نظر داشته باشید که خارج از اطلاعات و شواهدی که در متن پروژه وجود دارد کارن کراد قادر نیست مطالب را راسا تایید و یا تکذیب کند، این موضوع در مورد مطالب بخش نظرات منتور ها و سرمایه گذاران هم صادق بوده و نباید بر اساس این موارد تصمیم گیری شود.

آیا کاربران (سرمایه گذاران) بهتر است پولشان را روی یک کسب وکار سرمایه گذاری کنند یا روی چندین کسب وکار؟

ما فکر میکنیم بهترین نوع سرمایه گذاری تقسیم آن به مقادیر کوچک و قرار دادن آن روی کسب و کار های مختلف است، زیرا بازگشت سرمایه از استارت آپ ها در مراحل اولیه دارای احتمال بسیار پایین است و بیشترین حجم بازگشت های سرمایه از سوی تعداد اندکی از موفقیت ها بزرگ خواهد بود. بر این اساس است که سرمایه گذاران با سرمایه گذاری روی تعداد زیادی از کسب وکارهای کوچک امیدوارند که موفقیت در تعدادی از آنها، شکست در سایرین را برایشان جبران کند.

آیا لازم است بخشی از یک گروه سرمایه گذار باشم یا به تنهایی میتوانم سرمایه گذاری کنم؟

خیر، شما لازم نیست بخشی از یک گروه سرمایه گذاری باشید. بستر های سرمایه گذاری جمعی شرایطی را فراهم کرده است که هر روز بیش از پیش سرمایه گذاران شخصی وارد این حوزه میشوند.

چه کسی در کارن کراد منتور است ؟

یک منتور یک فرد و یا یک دوست است که ارائه کننده راهنمایی ها و نظرات به اشخاصی است که کمتر تجربه دارند. این انتقال تجربه معمولا از طریق ایجاد اعتماد و رفتار های مثبت صورت می گیرد. یک منتور اثر بخش میداند که منتی (راهنمایی گیرنده) باید بتواند به او تکیه کند لذا منتور باید کاملا با موضوع هماهنگ بوده و به نیاز های منتی اهمیت بدهد.

در کارن کراد هم معتقدیم که یک منتور فردی است که دارای تجربه بیشتر در کسب وکار و یا در زندگی است و می تواند به کسب و کارهای کوچک (منتی) کمک کند که استعدادها و توانایی هایشان را شکوفا کرده و در مسیر عبور از چالش ها یاری رسانشان باشد. یک منتور می تواند کمک بسیار بزرگی برای یک کارآفرین باشد چرا که میتواند در مسیر انتخاب استراتژی کسب و کار به او کمک کرده، شبکه متخصصان او را توسعه داده و راهنمایی های متناسب کند.

کارن کراد در این مسیر بسترهای لازم برای منتورها را فراهم میکند تا بتوانند پروفایل پر کرده و عضوی از سایت باشند. منتور ها هم از سوی دیگر تجربیات خود را با اعضای کارن کراد در میان گذاشته و بعد از تایید کیفیت از سوی پلتفرم می توانند روی پروژه ها هم نظر بدهند . کارن کراد از طریق نشانگر هایی میان نظرات ارسال شده توسط منتور ها و دیگر اعضا تفاوت ایجاد کرده تا کارآفرینان صاحب ایده هم بتوانند دریابند کدام نظر از سوی یک منتور بوده و کدام از سوی سایر اعضا.

چطور در کارن کراد بهره گیری از تجارب منتور ها را به حداکثر برسانیم؟

وقتی ارتباط شما با منتوری از طریق کارن کراد برقرار شد و هر دو طرف برای ادامه این مسیر رضایت داشتند باید از آن پس برای استحکام بخشیدن به این ارتباط تلاش کنید. یکی از این روش ها استفاده از بخش ارسال پیام است تا در فواصل زمانی با منتور خود در ارتباط باشید. منتور ها بسیار علاقمند هستند که پیشرفت شما را در طول زمان ببینند و از اینکه نظراتشان در این مسیر راه گشا بوده خوشنود شوند. دراین مسیر می توانید هر ماه برای آنها پیامی ارسال کنید و آنها را در جریان روند امور قرار دهید. شما حتی می توانید در این مسیر سوالات جدیدی بپرسید تا از ادامه این ارتباط اطمینان پیدا کنید. اما به یاد داشته باشید که باید این پیام ها کوتاه و خلاصه بوده و هر بار هم نکات زیادی را درخواست نکنید.

سرمایه گذاری جمعی بر اساس سرمایه چیست؟

سرمایه گذاری جمعی یک روش از این نوع سرمایه گذاری است که سرمایه گذاران در ازای مبلغ ارائه شده، صاحب بخشی از کسب و کار خواهند شد. سرمایه گذاری به روش سرمایه ای بسیار با روش جایزه متفاوت است زیرا در این حالت پشتیبانی کنندگان در ازای کمک مالی خود تنها یک هدیه و یا کالا را دریافت کرده و مالکیت چیزی را دریافت نمی کنند. اما امروزه در بسیاری از کشورهای جهان تنها سرمایه گذارانی قادر به سرمایه گذاری در این حوزه هستند که از سوی نهاد های قانونی و رسمی عنوان "تایید شده" را دریافت کرده باشند. در کارن کراد هم باید سرمایه گذاران پرسشنامه ای را در این حوزه تکمیل کرده تا به جمع سرمایه گذاران بپیوندند. لازم به ذکر است که یکی از معمول ترین شاخص های تشخیص یک سرمایه گذار میزان درآمد و دارایی سالیانه اوست.

چرا کسب وکارها نیاز دارند که سرمایه جذب کنند؟

وقتی یک کارآفرین یک شرکت را پایه گذاری می کند، معمولا برای اینکه ایده خود را به پول تبدیل کند نیاز به منابع مالی دارد. بسته به نوع کسب وکاری که در حال شکل گیری است با این سرمایه مالی ممکن است بتوانند یک محصول اولیه تولید کند، ابزار آلات لازم را خریداری و هزنیه مکان و فضا را تامین کرده و یا منابع انسانی مورد نیاز را استخدام کنند و غیره.

من چطور کار را آغاز کنم؟

اول باید در سایت ثبت نام کرده تا یکی از اعضا کارن کراد شوید. گزینه ثبت نام را می توانید بالای تمامی صفحات پیدا کنید. در قدم بعدی می توانید به قسمت راهنما مراجعه کرده و برای انتخاب مسیر از محتوای آموزشی کارن کراد استفاده کنید .

کارن کراد چطور به اکوسیستم کارآفرینی کمک میکند؟

کارن کراد بالاترین استاندارد های علمی و قانونی را در خصوص سرمایه گذاران، کارآفرینان و منتور ها رعایت می کند زیرا ما می خواهیم هر کسب و کاری که از طریق کارن کراد موفق به دریافت سرمایه می شود بتواند در مراحل بعدی هم موفق باشند. موفقیت برای یک استارت آپ در سایر مراحل گاهی به این معنی است که بتواند وارد مراحل بالا تر شده و از فرشته های سرمایه گذار و شرکت های سرمایه گذاری بزرگ و حتی بانک ها نیز سرمایه جذب کرده و به راحتی وارد بازار بورس شود. ما همواره می کوشیم که استاندارد های خود را با سایر بخش های اکوسیستم سرمایه گذاری هماهنگ کنیم. این شامل تعیین معیار های سخت گیرانه ای برای محافظت از منافع سرمایه گذاران و کارآفرینان و اطمینان از اینکه همه چیز به لحاظ قانونی درست سر جای خود قرار گرفته است می باشد. لطفا مفاد تفاهم نامه "شرایط استفاده" کارن کراد را که در قسمت انتهای هر صفحه موجود است مطالعه کنید. این تفاهم نامه شامل خلاصه ای از مراحل سرمایه گذاری و کلمات کلیدی در مسیر جذب سرمایه است.

تفاوت میان سرمایه گذاری به روش سهام به روش جایزه چیست؟

صنعت سرمایه گذاری جمعی در چند سال اخیر بسیار تغییر کرده است اما هنوز هم گاهی تفاوت میان روش مبتنی بر جایزه و سهام وارد حوزه ابهام میشود. در حالیکه اولی به نوعی پیش خرید است، دیگری نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. یکی از دلایلی که منجر به این ابهام شده این است که ساختارهایی که اجرای این دو را ممکن می سازد تا حد زیادی به یک شکل بوده و فرایندهای مشابهی دارند و در انتها نیز وقتی کار به اتمام می رسد فرایند کار تا حدی مشابه است. در پلتفرم های بر اساس جایزه به این صورت است که در انتهای زمان سرمایه گذاری محصول یا جایزه برای سرمایه گذاران ارسال شده و کار به اتمام می رسد در حالیکه در روش سرمایه گذاری جمعی به روش سهامی چیزی که بعد از آن اتفاق می افتد به مراتب مهم تر و پیچیده تر است. در بعضی پلتفرم ها هم این موضوع از این فراتر رفته و خودش از سوی سرمایه گذاران عملیات را بر عهده گرفته و کار را به پیش می برد تا از سود سرمایه گذار و کارآفرین اطمینان یابد و به این ساختار نماینده سرمایه گذاری می گویند.