۱. مقدمه

این توافق نامه حقوق متقابل و الزامات ما، یعنی کارن کراد و شما، به عنوان کاربر را در هنگام عضویت و استفاده از خدمات ما تعیین می‌کند. برخی از مقررات نسبت به همه اعضا در کارن کراد اعمال می‌شود درحالیکه سایر مقررات تنها زمانی صدق می‌کند که شما به عنوان کار آفرین، سرمایه گذار و یا منتور در سیستم حضور دارید. لطفاً این شرایط را با دقت مطالعه کنید. به شما توصیه می‌کنیم که یک نسخه چاپی یا الکترونیکی آن را برای ارجاعات بعدی نزد خود نگه دارید.

 

۲. رابطه با سایر توافق نامه‌ها

تمامی این توافق نامه‌ها و سایر توافق نامه‌هایی که به استفاده شما از این وب سایت مربوط شده و ممکن است در مراحل مختلف با آن‌ها برخورد کنید، به صورت هماهنگ و هم راستا با یکدیگر تدوین شده و باید به صورت جمعی خوانده و تفسیر شوند. تمامی این توافق نامه‌ها بیش از اینکه شرایط تکنیکی استفاده از وب سایت را مشخص کند، تعیین کننده شرایط حاکم بر روابط شما با کارن کراد، به هنگام استفاده از این وب سایت است.

 

۳. تغییر یا اصلاح توافق‌نامه

با گذشت زمان ممکن است این توافق نامه بنا به دلایلی چون تغییر قوانین حقوقی یا هر دلیل دیگری مورد بازبینی واصلاح قرار گیرد. درصورت انجام چنین کاری ما نسخه جدید را روی وب سایت قرار خواهیم داد و تغییرات را به اطلاع شما از طریق خبرنامه خواهیم رساند و در اینصورت با استفاده شما از خدمات سایت فرض خواهیم کرد که شما موافقت خود را نسبت به شروط آن اعلام کرده‌اید، این در حالیست که هنوز به موارد حقوقی و قانونی مندرج در توافق نامه قبلی نیز پایبند هستید. در صورت وجود تفاوت یا تعارض میان نسخه قدیم و جدید، نسخه جدید ملاک عمل خواهد بود مگر اینکه صریحا به گونه دیگری در وب سایت ذکر شود.

 

۴. عضویت در وب سایت

تمامی افرادی که آمادگی لازم برای ورود و درک شرایط استفاده از خدمات را دارند می‌توانند در کارن کراد عضو شوند. این کاربران از این طریق اطلاعات را آگاهانه ثبت کرده و تایید می‌کنند که کاملا صحیح، معتبر و دقیق است. افراد فقط یک بار می‌توانند عضو کارن کراد شوند پس بهتر است یک حساب کاربری دیگر با ایمیل دیگر و یا اطلاعات متفاوتی ایجاد نکنند. همچنین صاحبان طرح و تامین کنندگان (سرمایه گذاران) باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.

 

۵. قواعد رفتاری اعضا

به عنوان شرایط استفاده از وب سایت، شما تعهد می‌دهید که از سایت در مواردی که با توجه به اصول سایت و قانون ممنوع است استفاده نکنید. این وب سایت و سرویس آن فقط برای استفاده شخصی شما طراحی شده است. شما مسئول تمام فعالیت‌هایی هستید که درارتباط با خدمات این وب سایت انجام می‌دهید. همچنین به عنوان شرایط استفاده از وب سایت:

    شما قبول می‌کنید که از گذاشتن مطالبی که مبتذل، مستهجن، خشن و شامل هر نوع اعمال ناخوشایند باشد، خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که از گذاشتن هر گونه مطلبی که ناقض حقوق کپی رایت، مالکیت معنوی و یا علایم تجاری باشد خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که از گذاشتن مطالبی که به نوعی به اعتبار اشخاص ثالث یا کارن کراد لطمه میزند خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که از گذاشتن مطالب خلاف واقع و نادرست و تقلبی خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که از سایت به روش‌های نادرست و غیرقانونی شامل مطالب افترا آمیز، موهن، رسوا کننده، تهدید آمیز، یا اطلاعات خصوصی بدون اجازه شخص مورد نظر یا گذاشتن مواردی که با احساسات وعواطف فردی در تقابل است خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که از گذاشتن مطالب ناسنجیده، تبلیغات بدون مجوز یا هرزنامه‌های زنجیره‌ای خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که از تولید و طراحی و ایجاد هرگونه ویروس، نرم افزار نفوذی یا سایر کدهای مضر در جهت ایجاد مزاحمت و خسارت به هرگونه برنامه نرم افزاری، سخت افزاری، ارتباطاتی و یا دسترسی به اطلاعات مرتبط با کارن کراد یا شخص ثالثی خودداری نمایید.
    قبول می‌کنید که هویت هیچ شخص یا گروهی شامل هر یک از کارمندان یا نمایندگان کارن کراد را جعل نکنید.
    قبول می‌کنید که هیچ مرحله اطلاعاتی و یا امنیتی را که شامل قوانین مالکیت فکری یا محدودیت تولید مجدد یک مضمون است را دور نزنید.

 

۶. فرآیند ایجاد یک صفحه برای ایده و یا کسب‌وکار

به منظور استفاده از خدمات کارن کراد باید پس از ثبت نام در سایت، نقش کارآفرین را انتخاب کنید و در مرحله بعد اطلاعات خود را در قسمت تنظیمات پروفایل عمومی کامل کنید. سپس در قسمت ایجاد استارتاپ، اطلاعات طرح خود را وارد نمایید که این اطلاعات درنهایت یک صفحه در سایت می‌شود. همچنین در مدل تامین مالی جمعی مبتنی بر مدل مشارکت ده درصد از مبلغ خواسته شده را صاحبین طرح باید تامین بنمایند.

 

۷. خاتمه عضویت

کارن کراد می‌تواند به هر دلیلی یا حتی بدون دلیل به عضویت شما پایان دهد. به طور کلی اگر ما به اطلاعاتی دست یابیم که نشان دهد شما دارای استانداردهای لازم برای عضویت در کارن کراد نیستید، این عضویت به حالت تعلیق در خواهد آمد. از سوی دیگر اگر شما پروژه‌ای را ایجاد کردید که در زمان فسخ یا تعلیق عضویت شما هنوز فعال است، آن پروژه تمام شده تلقی خواهد شد.

 

۸. استانداردهای کیفیت پلتفرم

از طریق این تفاهم نامه شما تضمین می‌کنید که تمامی محتویات ارائه شده به وسیله شما درسایت کارن کراد دارای استانداردهای زیر است:

    تمام موارد و اطلاعات لازم را در بر می‌گیرد.
    در یک قالب و شکل تخصصی ارائه می‌شود.
    شامل اظهارات نادرست نباشند.
    اطلاعات محرمانه را در بر نگیرد.
    شامل اطلاعات واضح، شفاف، روشن و دقیق باشد.
    دیدگاه کامل و دقیقی از شرکت ارائه کند.
    دیدگاه کامل و دقیقی از سوددهی شرکت و افزایش سرمایه بدهد.
    دیدگاه کامل و دقیقی از مربیان، سرمایه گذاران و اعضای تیم بدهد.
    صفحه اصلی شرکت و پروژه در کارن کراد همواره به روز شده باشند.
    موسسان و اعضای تیم پروفایل کاملی داشته باشند.
    از گرامر، جمع بندی و تلفظ درستی برخوردار باشد.

 

۹. حقوق مالکیت معنوی

کلیه حقوق مالکیت فکری و معنوی وب سایت متعلق به کارن کراد است. محتوا، هرگونه متن، گرافیک، لوگو، آیکون، کلیپ صوتی و تصویری و هرگونه اطلاعات در مالکیت کارن کراد می‌باشد و این یعنی باز نشر آن‌ها تنها با ذکر منبع قابل انجام است.

 

۱۰. سرمایه گذاری

به محض ورود شما به وب سایت، می‌توانید کسب‌وکارهای مختلف را که آمادگی خود را برای سرمایه پذیری اعلام کرده‌اند را ببینید. در ابتدا خلاصه‌ای از اطلاعات مربوط به این کسب‌وکارها نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با یک کلیک به اطلاعات بیشتر در خصوص این کسب‌وکارها دسترسی داشته باشید. این پروژه‌ها توسط کارآفرینانی که عضو کارن کراد هستند ایجاد شده‌اند. سرمایه گذاری از طریق کارن کراد به این صورت است که سرمایه‌های ارسال شده تا زمانی که پروژه در زمان تعیین شده به هدف مورد نظر برسد به شرکت سرمایه پذیر انتقال نخواهد یافت. البته شایان ذکر است امکان لغو سرمایه گذاری پس از واریز وجه وجود ندارد. ما هر یک از پروژه‌های موجود در پلتفرم را بر اساس قوانین کشور ایران مرور می‌کنیم اما به دلیل ضعف زیرساخت‌های موجود تایید و صحت مدارک، ما مسئولیت اظهارات خلاف واقع یا ارایه مدارک جعلی یا نادقیق و ناکافی را برعهده نمی‌گیریم و در صورتی که کارن کراد یک پروژه را تایید کند، به این معنی نیست که سرمایه گذاری روی آن را تضمین می‌کند. پس از مرور پروژه و اطلاع از نحوه توافق با سرمایه‌پذیر با توجه به اطلاعات آمده در فراخوان تامین مالی جمعی، شما ممکن است بخواهید مبالغی را سرمایه گذاری کنید. ابتدا باید در مورد میزان این مبلغ تصمیم بگیرید، قدم بعدی برای شما این خواهد بود که مبلغ مورد نظر خود را از طریق درگاه بانکی مشخص شده پرداخت نمایید. شما می‌توانید چندین بار در کسب‌وکار مورد علاقه خود سرمایه گذاری کنید. به منظور انجام این کار باید پروسه فوق الذکر را که شامل امضا موافقت‌نامه جدید است را تکرار نمایید.

 

۱۱. شرایط کلی و عمومی سرمایه گذاری

    این تصمیم شخصی شما است که چه مقدار پول می‌‌خواهید سرمایه گذاری کنید.
     شما تحت قوانین داخلی کشور مسئول مقدار سرمایه‌ای هستید که می‌گذارید.
    توجه کنید که کارن کراد دلال و معامله گر نیست و نمی‌تواند به شما در خصوص مسائل سرمایه گذاری مشاوره دهد.
    از کارن کراد برای خدمات بازار و مارکت سرویس نمی‌توان استفاده کرد.
     شما منحصرا مسئول ارتباط با ما هستید و هر گونه تاخیر یا کوتاهی در این ارتباط به مسئولیت شماست.
     کارن کراد نمی‌تواند از برخی حوزه‌های کسب وکارها در پروسه سرمایه گذاری جمعی پشتیبانی کند. از جمله آن‌ها می‌توان به شرکت‌هایی که پیشنهاد سرمایه گذاری روی اسلحه، تجهیزات نظامی، تنباکو، سیگار و... می‌کنند نام برد. ما همچنین نمی‌توانیم از شرکت‌هایی که به‌طور مشابه در زمینه سرمایه گذاری جمعی فعالیت می‌کنند حمایت و پشتیبانی کنیم.
    کارن کراد به هیچ وجه تکمیل و بالا رفتن ارزش سرمایه‌ای و درآمد یک کسب وکار را تضمین نمی‌کند.

 

۱۲. مالیات

کاربران به صورت مستقل باید با توجه به قوانین مالیاتی کشور نسبت به پرداخت‌های این دیون اقدام کنند. به علاوه، شما ممکن است با قوانین و قواعد مالیاتی خاصی در حوزه‌ای که در حال سرمایه گذاری روی آن هستید روبرو باشید. بنابراین، رویکرد شما به این حوزه و موارد مالیاتی و پر کردن اطلاعات مربوط به آن در حیطه مسئولیت خودتان خواهد بود.

 

۱۳. کارآفرینان

کارآفرینان می‌توانند به صورت هم زمان پروژه خود را ایجاد کرده و روی سایر پروژه‌های مورد علاقه نیز سرمایه گذاری کنند. اما لازم است بدانید در هرکدام از موارد مجموعه مقررات و قواعد مربوط به آن بخش به صورت جداگانه در خصوص شما صادق خواهد بود. لازم به ذکر است که استفاده از خدمات سرمایه پذیری برای کارآفرینان در کارن کراد رایگان نیست. این هزینه مساوی با ۵ درصد مبلغی است که در صورت موفقیت پروژه دریافت خواهند کرد.

اگر سوالاتی در مورد شرایط استفاده از خدمات داشتید یا علاقمند به ارائه پیشنهاداتی هستید لطفا از طریق info@KarenCrowd.com با ما در ارتباط باشید.

 

 ۱۴. نحوه مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی در سود تامین کنندگان در صورت موفقیت طرح

در مقابل حمایت و مسئولیتی که صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص جبران زیان وارد به تامین‌کنندگان می‌پذیرد، در صورتی که پس از پایان طرح و انجام محاسبات مشخص گردد که سود محقق شده بیشتر از سود پیش‌بینی شده در ابتدا بوده است، یک پنجم از این رقم مازاد (صرفا مابه‌التفاوت سود پیش‌بینی شده از سود محقق شده در صورتی که سود محقق شده رقم بزرگتری باشد) متعلق به صندوق نوآوری و شکوفایی خواهد بود.

 

 ۱۵. هشدار ریسک تامین‌کنندگان در تامین مالی جمعی

    تامین‌کننده اظهار می‌دارد از ماهیت ریسک و مخاطرات مشارکت و سرمایه‌گذاری در زمینه طرح اطلاع دارد و اذعان می‌‌کند از موضوع و جزئیات مشارکت و طرح و مفاد شروط و مندرجات و همچنین ضوابط فعالیت عامل مندرج در وبگاه کارن‌کراد اطلاع کامل دارد و هیچ امری وجود ندارد تا در آینده بخواهد به جهل خود از آن‌ها استناد کند.
     تامین‌‌کننده اعلام می‌دارد برای سرمایه‌گذاری حاضر از اهلیت معاملاتی برخوردار است و برای مشارکت  در طرح با هیچگونه محدودیت و ممنوعیت قانونی مواجه نیست و با رعایت قوانین و مقررات لازم الاجرا ازجمله قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کرده است.
    تسویه کلیه وجوه اعم از اصل و سود سرمایه و جریمه‌ها و خسارات احتمالی و تاخیر در پرداخت‌ها تماما برعهده و ذمه متقاضی است و عامل هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
    تامین‌کننده اذعان دارد مقررات و شرایط و ضوابط سکوی عامل، هشدار ریسک مندرج در وب‌سایت https://www.karencrowd.com/home.html را مطالعه کرده و پذیرفته و تایید نموده‌است.
    تامین‌کننده اعلام می‌دارد اطلاعات کاربری و شماره حساب ثبت‌شده در پروفایل او متعلق به وی بوده و کلیه وجوه به همان حساب واریز می‌شود. در صورت کشف مغایرت عامل حق کاهش مبلغ پرداختی به تامین کننده را جهت نقض تعهدات قراردادی وی تا ۱۰۰ درصد را خواهد داشت.
     تامین‌کننده اذعان می‌دارد هرگونه پرداخت اصل و سود سرمایه‌گذاری تنها طبق مواعد مندرج اطلاعات فایل گزارش ارزیابی رخ خواهد داد و تامین‌کننده حق درخواست استرداد وجوه سرمایه یا مطالبه سود جز در این موارد را از خود سلب و ساقط کرده‌است.
    تامین‌کننده حق انتقال مسئولیت‌ها به سایر اشخاص را از خود سلب و ساقط نموده‌است.
    تامین‌کننده کلیه حقوق و اختیارات مربوط به اعتبار این سرمایه‌گذاری اعم از فسخ، اقاله، تسویه پیش از موعد، تسویه انتهای دوره، سود و زیان، پیگیری‌های اداری و قضایی، اقدامات و تصرفات حقوقی و مادی در اسناد تضامین و مانند آن را صرفا به عامل به عنوان نماینده تامین‌کننده واگذار نموده و حق اقدام در این خصوص بدون هماهنگی و موافقت مکتوب پیشین عامل را از خود سلب و ساقط نمودند.
    درصورتی‌که به تشخیص عامل وجوه منابع مالی تامین‌شده توسط تامین‌کننده، در حساب سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت تادیه شود، هر میزان سودی که به وجوه تامین‌کنندگان موجود در این حساب تعلق گیرد، به نسبت میزان منابع مالی متعلق به هر کدام از تامین‌کنندگان است که سازوکار تصفیه آن توسط عامل اتخاذ و اجرایی می‌گردد. درهرصورت این امر مانع از آن نیست که عامل مقرر دارد منابع مالی تامین شده توسط تامین‌کنندگان در حساب قرض‌الحسنه تودیع و واریز گردد. درهرصورت تشخیص امر با عامل خواهد بود.

 

۱۶. صدور گواهی شراکت

پس از موفقیت طرح در جذب سرمایه و طی فرآیندهای اداری و قانونی مربوطه، گواهی شراکت توسط شرکت فرابورس ایران برای تامین‌کنندگان و متناسب با میزان مشارکت هر کدام از آنها صادر می‌گردد.

 

۱۷. نمایندگی عامل از جانب تامین‌کنندگان، متقاضی و نهاد مالی

عامل نماینده تامین‌کنندگان، متقاضی و نهادمالی است. متقاضی و تامین‌کنندگان و نهاد مالی ضمن عقد خارج لازم بصورت غیرقابل رجوع به عامل به عنوان نماینده اجازه و حق دادند که هرگونه مطالبات ناشی از این سرمایه‌گذاری اعم از اصل و سود سرمایه‌گذاری، وصول خسارات و جریمه‌های احتمالی و هزینه‌های فسخ قرارداد را پس از سررسید یا انحلال قرارداد و درصورت عدم پرداخت، از وثایق و تضامین متقاضی نزد عامل و یا از طریق اعطای وکالت یا کارگزار بدون هیچ قید و شرطی و بدون نیاز به حکم قضایی یا اجرایی برداشت نموده و به حساب بدهی متقاضی منظور نماید. اقدام عامل در این خصوص برای متقاضی غیرقابل اعتراض و لازم‌الاجرا است. همچنین تامین‌کنندگان ضمن عقد خارج لازم هرگونه اقدام درخصوص موضوع سرمایه‌گذاری را از خود سلب و ساقط نمودند و کلیه اختیارات در این خصوص را به عامل و کارگزار عامل واگذار کردند.

 

۱۸. حق برداشت مبلغ قرارداد فی‌ما‌بین متقاضی و عامل و تسویه توسط عامل

متقاضی، تامین‌کنندگان و نهاد مالی به صورت غیرقابل برگشت، حق برداشت مبلغ قرارداد فی‌ما‌بین متقاضی و عامل و تسویه توسط عامل را به عامل اعطا کرده و حق هرگونه ادعایی را در این خصوص از خود سلب و ساقط نموده اند.

 

۱۹. سهم تامین‌کننده در سود و زیان طرح

تامین‌کننده در سود و زیان طرح به نسبت مشارکت خود و سهمی که در تامین منابع مالی مورد نیاز متقاضی پرداخت کرده‌است، سهیم است.

 

۲۰. اعتبار سود و زیان

تصمیم‌گیری درخصوص سود و زیان کسب و کار متقاضی و میزان درآمد حاصله و مقدار قابل پرداخت به تامین‌کنندگان، درصورتی معتبر است که توسط حسابرس مورد تایید عامل یا راسا عامل کتبا تایید شده باشد.

 

۲۱. تایید و امضای هشدار ریسک، قوانین وب‌سایت و شرایط استفاده کارن‌کراد

تامین‌کننده (تامین‌کنندگان) با تایید الکترونیکی در سکوی تامین مالی جمعی کارن‌کراد و واریز وجه، قبول و نافذ بودن هشدار ریسک، قوانین وب‌سایت و شرایط استفاده کارن‌کراد را تایید و امضا کرده است.