کارن کراد تلاش می‌کند با اعمال استانداردهای لازم ریسک های مرتبط با ارائه ایده و جزئیات کسب وکار را کاهش دهد اما در مراحل بالاتر و زمانی که یک کسب و کار نیاز به دریافت سرمایه دارد چالش هایی پدیدار می شوند. واضح است که سرمایه گذاری در مراحل ابتدایی و اولیه کسب و کارهای نوپا می تواند بسیار ارزشمند و مفید باشد اما این امر ریسک ها و خطراتی را به دنبال دارد. اگر شما قصد دارید از طریق کارن کراد سرمایه گذاری کنید می بایست به موارد هشدار دهنده ذیل توجه داشته باشید:

۱. از دست رفتن سرمایه

در دنیای تجاری امروز بخش بزرگی از کسب و کارها در فاز ابتدایی شکست می خورند. اگر شما می خواهید از طریق این وب سایت سرمایه گذاری کنید، لازم است مطلع باشید که احتمال اینکه سرمایه خود را از دست بدهید بیشتر از بازگشت آن و سود احتمالی مربوطه است. به همین دلیل نباید بیشتر از آنچه که در توان دارید سرمایه گذاری کنید و ضمنا این سرمایه گذاری و عواقب آن نباید تعادل زندگی شما را به خطر بیندازد.

۲. قابلیت تبدیل به پول نقد

لازم به ذکر است که هرگونه سرمایه گذاری شما در کارن کراد قابلیت کمی برای تبدیل به پول نقد خواهد داشت و سهام خریداری شده بازار ثانویه ای برای فروش ندارد. این بدان معناست که شما نخواهید توانست سهام خود را بفروشید مگر اینکه شرکتی که بر روی آن سرمایه گذاری کرده اید وارد بازاربورس اوراق بهادار شده یا سهام آن توسط شخص دیگری خریداری شود. حتی در یک کسب و کار کوچک موفق ورود به بازار سهام و یا خریداری سهام آن، تا چند سال بعد از سرمایه گذاری شما غیرمحتمل است. کسب و کار های موفق نیز در مقاطع کوتاه مدت به ندرت سود ناشی از سهام خود را می پردازند. این بدان معناست که اگر شما ازطریق این وب سایت اقدام به سرمایه گذاری کنید بسیار بعید است که برگشت سرمایه یا سود قطعی داشته باشید مگر اینکه سهامتان را به فروش برسانید و این هم در بلوغ حاضر در بازار کشور حتی برای کسب و کارهای موفق به ندرت اتفاق می افتد.

۳. کاهش درصدی سهام به یک نسبت

همانند دیگر روش‌های سرمایه گذاری در شرکت ها از طریق خرید سهام، هر سرمایه گذاری که از طریق کارن کراد انجام می دهید شامل قانون "کاهش درصدی سهام به یک نسبت" می شود. این یعنی اگر آن کسب و کار بعدا اقدام به افزایش سرمایه کرد، سهام جدید برای سرمایه گذاران نو صادر و درصد سهام شما در شرکت سرمایه پذیر کاهش خواهد یافت. این سهام جدید به خودی خود می تواند شامل حق اولویت در تقسیم سود حاصل از فروش و سایر موارد گردد و در مواردی اعمال چنین حقوقی ممکن است به ضرر شما باشد.

۴. تنوع در سبد سرمایه گذاری

سرمایه گذاری درکسب و کارهای نوپا می بایست به عنوان بخشی از یک سبد سرمایه گذاری متنوع صورت گیرد. این بدان معناست که شما باید سرمایه ای اندک را در چند کسب و کار سرمایه گذاری کنید به جای اینکه مبلغ هنگفتی را روی یک یا دو شرکت بزرگ سرمایه گذاری کنید. این همچنین بدین معناست که شما باید تنها بخش کوچک از دارایی قابل سرمایه گذاری خود را روی شرکت های نوپا سرمایه گذاری کرده و بزرگترین قسمت آن بر روی بازارهای امن تر با قابلیت نقد شدن سریعتر سرمایه گذاری کنید.

۵. فقدان اطلاعات لازم برای نظارت و ارزش گذاری شرکتها

سرمایه گذاران ممکن است که قادر به یافتن تمام اطلاعات مورد نیازشان در مورد یک شرکت و در محدوده یک زمان معین نباشند. حتی امکان دارد که یک سرمایه گذار از جزییات تغییرات صورت گرفته در شرکتی که بر روی آن سرمایه گذاری کرده است مطلع نباشد. به دلیل این مشکلات و سایر عدم قطعیت ها، سرمایه گذاران ممکن است از ارزش واقعی یک شرکت در حال حاضر مطلع نباشند.

۸. کمبود کنترل و نظارت

با توجه به وجود بنیانگذاران و مدیران شرکت در میان عمده ترین سهامداران، این افراد میتوانند بر فرایند ها و روابط کسب وکارشان اعمال نفوذ کنند و این ممکن است باعث فاصله گرفتن شرکت از آنچه که اظهار کرده است بشود. لذا لازم به ذکر است که سایت کارن کراد در این قسمت هیچ گونه کنترل و نظارتی بر این فرایند ندارد.

اگر هرگونه سوال، پیشنهاد و یا انتقادی در خصوص این تفاهم "هشدار ریسک" دارید، خواهشمند است از طریق info@KarenCrowd.com با ما تماس حاصل فرمایید.