شرایط استفاده از وب‌ سایت شامل ضوابط مربوط به حفاظت از حریم شخصی و توافقی میان "شما" به عنوان استفاده کننده از وب سایت، و "کارن کراد" به عنوان مالک این وب سایت است.

۱. کاربرد این توافق

این توافق نامه به اصول حاکم بر میزان دسترسی و استفاده ما از اطلاعات شخصی شما اشاره دارد که رعایت آن توسط کارن کراد با اولین ورود شما به وب سایت، عملیاتی و الزام آور خواهد بود. اگر تمایل ندارید در محدوده این توافق نامه فعالیت نمایید، لطفا همین حالا استفاده از این وب سایت را متوقف کنید.

۲. ارتباط با سایر توافق نامه‌ها

علاوه بر ضوابط مربوط به حریم شخصی، سایر توافق نامه‌های ما در این وب سایت اعم از "شرایط استفاده از خدمات" و "هشدار ریسک" نیز در مورد شما و سایر کاربران وب سایت اعمال می‌شود. در زمان استفاده از وب سایت نیز ممکن است با چند توافق دیگر مواجه شده و موافقت خود را نسبت به مفاد آن‌ها اعلام کنید یا اینکه مفاد توافقات پیشین تغییر کند یا اصلاح شود. بهره‌مندی از امکانات سامانه تامین مالی جمعی کارن، مستلزم پذیرش مجموعه این توافق نامه‌ها و ضوابط حاکم بر روابط شما و پلتفرم کارن کراد است.

۳. جمع آوری اطلاعات شخصی شما

در زمان استفاده از این وب سایت، ممکن است از شما درخواست شود تا اطلاعات خاصی نظیر اطلاعات فردی، جزئیات برقراری تماس، اطلاعات مربوط به کسب‌وکار، اطلاعات مرتبط با حساب بانکی و یا سوابق تحصیلی و شغلی و مانند آن را وارد نمایید. این پلتفرم ممکن است اطلاعات دریافتی از سوی شما را توسط شخص ثالثی (اعم از حقیقی و حقوقی) تایید و تکمیل کند. به تمامی این اطلاعات – خواه تامین شده توسط شما و خواه تایید و تکمیل شده از سوی منابع دیگر– " اطلاعات شخصی" گفته می‌شود.

برخی از اهداف اصلی کارن کراد از پردازش و ذخیره اطلاعات شخصی شما عبارتند از:

• بررسی و ارزیابی ادعای کارآفرینان در حالت عادی و در شرایطی که درخواست کننده سرمایه هستند

• تایید هویت شخصی شما به منظور ایجاد حساب کاربری سرمایه گذار، استارتاپ یا منتور

• اعمال کنترل‌های لازم به منظور جلوگیری از پول شویی (بررسی برخی از نقل و انتقالات پول از طریق کارن کراد)

• پردازش پرداخت‌های صورت گرفته که مرتبط با خدمات کارن کراد است

• نظارت، بهبود و مدیریت اطلاعات وب سایت و سرویس‌های ارائه شده روی آن

• انجام برخی پژوهش‌ها و آنالیزهای کلی

• ارائه اطلاعات در خصوص محصول و یا سرویس خاص

• ارتباط با مشتریان و اطمینان از رضایت‌مندی آن‌ها و دیگر مشتریان و کمک به کارن کراد جهت ارائه خدمات

۴. اطلاعات شخصی شما افشا نمی‌شود

هر کدام از اطلاعات شخصی شما که توسط کارن کراد و همکاران آن جمع آوری شده است، محرمانه باقی خواهد ماند و این اطلاعات با شخص ثالث دیگری به اشتراک گذاشته نخواهد شد جز در موارد زیر:

• کارن ‌کراد می‌تواند برخی اطلاعات را با ارائه دهندگان برخی خدمات در کارن کراد در میان بگذارد اما مسئولانه احتیاط‌های لازم را به کار می‌گیرد و محرمانه بودن برخی از این اطلاعات را به ارائه‌دهندگان خدمات نیز اطلاع می‌دهد.

• کارن کراد می‌تواند برخی قسمت‌های اطلاعات شما را براساس الزامات قانونی یا قضایی با نهادهای قانونی ذی‌صلاح در میان بگذارد.

• گاهی اوقات امکان دارد با اعلام قبلی کارن ‌کراد برخی از اطلاعات شخصی شما حسب مورد با اشخاص دیگر به اشتراک گذاشته شود.

۵. تغییرات در مالکیت و کنترل

کارن کراد ممکن است در گذر زمان، فعالیت تجاری خود را بسط و گسترش داده، کوچک سازی کند و یا بخواهد آن را به فروش برساند. و این به منزله‌ی انتقال مالکیت و تجارت قلمداد می‌شود. در این حالت اطلاعات شخصی شما به شرکت جدید که با مالکیت جدید نیز می‌باشد منتقل خواهد شد.

۶. امنیت اطلاعات شخصی کاربران

کارن کراد تمامی تلاش خود را می‌کند تا گام‌های معقولی جهت حفاظت و امنیت اطلاعات شخصی شما بردارد. با این وجود امنیت اطلاعات بر خط شما به صورت کامل تضمین نمی‌شود. از این رو هرگونه مسئولیتی در قبال افشای اطلاعات شما که ناشی از غفلت یا سوء استفاده کارن کراد نباشد با شماست.

کارن کراد ممکن است بخواهد به برخی از اطلاعات شما که در سایت‌های دیگر نظیر لینکدین موجود است دسترسی پیدا کند و این در صورتی محقق می‌شود که شما چنین اجازه‌ای به کارن کراد داده باشید. همچنین ما ممکن است عکس کاربری شما را از سایت‌های دیگری نظیر لینکدین به کارن کراد منتقل کنیم.

۷. استفاده از Cookies و فایل‌های  Log

کوکی‌ها فایل‌های کوچکی هستند که در حافظه طولانی مدت رایانه جای دارند و تنها برای وب سایت‌هایی که آن‌ها را تولید کرده‌اند قابل دسترس است. ما به عنوان سرویس دهنده از کوکی‌های موجود در کامپیوتر کاربران استفاده می‌کنیم. کارن کراد نیز ممکن است در برخی موارد به این کوکی‌ها دسترسی پیدا کند. ما همچنین ممکن است برخی اطلاعات نظیر نوع سیستم عامل، آدرسIP ، نوع مرورگر را جمع آوری کنیم که این کارها برای افزایش کیفیت خدمات در پلتفرم صورت می‌گیرد.

شما می‌توانید شخصا گزینه فعال یا غیر فعال کردن کوکی‌ها در مرورگر خود را مدیریت کنید. معمولا پیش فرض این گزینه به صورتی است که نصب این کوکی‌ها را مجاز می‌داند و در مواردی هم در اعلانات اطلاع رسانی می‌کند. لازم به ذکر است که شما می‌توانید کوکی‌هایی که هم اکنون به صورت نصب شده روی رایانه‌تان موجود هستند را پاک کنید. برای مشاهده جزییات بیشتر می‌توانید از گزینه HELP در منو مرورگر خود استفاده کنید. به هر حال این نکته مهم است که غیرفعال کردن یا پاک کردن کوکی‌ها می‌تواند شما را از دسترسی به امکانات و خدمات کامل مرتبط در وب سایت محروم کند.

۸. ارتباط بین کاربر و کارن کراد

ممکن است کارن کراد در مواردی بر راه‌های ارتباطی کاربران با کارن کراد (شامل تماس‌های تلفنی یا سایر ارتباطات الکترونیکی)، نظارت دقیق داشته و یا ارتباطات را ضبط کند. از جمله این دلایل می‌توان به منظور ارتقا کیفی ارائه خدمات، آموزش کارکنان و مسائل امنیتی اشاره کرد. در صورت برقراری ارتباط بوسیله ایمیل باید در نظر داشته باشید از آنجایی که ایمیل‌ها کد گذاری نمی‌شوند همواره ممکن است در خطوط اینترنت بازبینی شوند. همچنین چون هویت فرستنده ایمیل نمی‌تواند به صورت مستقل از سوی کارن کراد تایید شود شما هرگز نباید اطلاعات شخصی، امنیتی و بانکی خود را از این طریق حتی با کارن کراد به اشتراک بگذارید.

۹. تغییرات اطلاعات شخصی

اطلاعات ثبت شده در صفحه طرح پس از تایید آن قابل ویرایش نیست. چنانچه دیدید برخی از اطلاعات مربوط به صفحه طرح خود در وب سایت کارن کراد به روز و دقیق نیست می‌توانید از طریق اسناد و گزارشات، این تغییرات را عنوان کنید.

 

۱۰. اعمال اصلاحات و تغییرات

در مدت زمان استفاده شما از کارن کراد ممکن است گاهی تغییرات یا اصلاحاتی در این وب ‌سایت اعمال شود. این تغییرات از طریق خبرنامه به اطلاع شما خواهد رسید. بعد از اعمال این تغییرات، نسخه جدید روی وب ‌سایت به روز خواهد شد و استفاده شما از وب ‌سایت بعد از آن زمان، به این معنی است که شما با آن تغییرات و اصلاحات موافقت کرده و این بدان معنی است که ضوابط و توافقات قبلی نیز تا جایی که با اصلاحات و توافقات جدید مغایرت ندارند؛ همچنان در مورد شما صادق است. در مواردی که این موارد با هم تداخل داشته باشند؛ قوانین جدیدتر مقدم خواهد بود.

۱۱. قانون منتخب یا حاکم

این مجموعه ضوابط می‌بایست بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران مورد ارزیابی و تفسیر قرار گیرد و قوانین ایران بر این مجموعه اصول حریم شخصی حاکم است. در صورتیکه شما بخواهید دعوی حقوقی یا شکایتی علیه کارن کراد اقامه نمایید یا کارن کراد بخواهد چنین کند دعوای مربوطه می‌بایست بر اساس قوانین ایران و در محاکم ایران مورد حل و فصل و رسیدگی قرار گیرد.

۱۲. قوانین نقل و انتقال پول در تامین مالی جمعی  مبتنی بر مدل مشارکت

طبق مقررات دستورالعمل تامین مالی جمعی مبتنی بر مدل مشارکت، تمامی ورود و خروج وجوه باید از طریق درگاه یا شبکه‌های پرداخت معتبر داخلی انجام شود و پرداخت وجوه جمع‌آوری شده به متقاضی، باید منحصرا از طریق پرداخت به حساب بانکی متقاضی صورت گیرد و هر کدام از طرح‌ها حساب تفصیلی اختصاصی خواهند داشت. زمان‌بندی و مراحل پرداخت وجوه جمع‌آوری ‌شده به متقاضی، بر اساس برنامه کسب‌وکار اعلامی در فراخوان تامین انجام خواهد گرفت.