رویداد دوشنبه استارتاپی در حوزه بازی و سرگرمی
1400/6/1
نوع: رویداد ها
نویسنده: پرنیان ستوده

صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن، رویداد دوشنبه‌های استارتاپی را در حوزه بازی و سرگرمی برگزار می‌نماید.

این رویداد با حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و توسط کارن کراد، با هدف کاهش چالش جذب سرمایه برای کسب‌وکارها و برقراری ارتباط میان تیم‌های استارتاپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران فعال در زیست‌بوم استارتاپی کشور، برگزار می‌شود.

کارن‌کراد به عنوان نخستین سامانه جذب سرمایه در زیست‌بوم استارتاپی کشور و به عنوان کارگزار رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی، با حمایت این صندوق و به منظور ارتقای ظرفیت‌های نوآوری کسب‌وکارها و طرح‌های فناورانه از طریق جذب سرمایه و تسهیل روند آن، برگزاری این دوره از رویداد دوشنبه‌های استارتاپی را بر عهده دارد.

 

فرایند رویداد دوشنبه استارتاپی حوزه بازی و سرگرمی، شامل مراحل زیر است:

 

- انتشار فراخوان و شناسایی و ارزیابی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر فعال در زمینه بازی و سرگرمی

- برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات منتورینگ جهت توانمندسازی تیم‌های استارت‌آپی

- برگزاری رویداد و معرفی استارت‌آپ‌ها به سرمایه‌گذاران جسورانه

- تامین مالی استارت‌آپ‌ها در قالب تسهیلات یا هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق‌های عامل

 

اهداف رویداد دوشنبه‌های استارتاپی بازی و سرگرمی

- شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر

- ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران و فعالان اکوسیستم استارتاپی کشور

- تسهیل روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان کسب‌وکارهای نوپا و سرمایه‌گذاران خطرپذیر

- معرفی طرح‌های دارای پتانسیل به سرمایه‌گذاران فعال در اکوسیستم

 

شرکت‌کنندگان در رویداد دوشنبه استارت آپی چه کسانی هستند؟

- سرمایه‌پذیران: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر مستقر در شتابدهنده‌ها و مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان، کارآفرینان و فناورانی که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب و کار خود دارند.

- سرمایه‌گذاران: سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری جسورانه، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتابدهنده‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری

- سایر علاقمندان: خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارتاپی، سازمان‌ها و نهادهای حامی و سیاستگذار، فناوران، پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مخترعان و یا تیم‌های تحقیقاتی علاقمند به کارآفرینی در استان، سایر افراد و یا استارت‌آپ‌های علاقمند که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

 

 

روند برگزاری رویداد دوشنبه استارت آپی بازی و سرگرمی چگونه است؟

در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی بازی و سرگرمی از بین استارتاپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی بر اساس داوری انتخاب شده و در یک فرآیند آموزشی، برای ارائه به سرمایه‌گذار آماده می‌شوند. 

در روز برگزاری رویداد، این استارتاپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه و صاحبان صنایع ارائه می‌دهند. 

پس از ارائه تیم‌ها و برگزاری جلسه پرسش‌وپاسخ، مجموعه‌های علاقمند به سرمایه‌گذاری با استارتاپ‌ها ارتباط برقرار نموده و فرآیند سرمایه‌گذاری طی می‌شود.

در صورتی‌که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، پس از ارزیابی و تایید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند تا ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تامین کند.

به عبارت دیگر، در این برنامه، صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش می‌کند در تامین سرمایه جسورانه به عاملان خود کمک کند. عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی دراین برنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی هستند.

در این طرح، صندوق نوآوری، منابع مالی را در قالب سرمایه‌گذاری و نه تسهیلات ارایه می‌دهد؛ به طوری که در طرح‌هایی که عاملان صندوق، حاضر به مشارکت ۲۰% در آن باشند، صندوق بسته به سطح فناوری و اولویت راهبردی، تا ۸۰ %  از منابع باقی‌مانده را تامین کرده و در سود و زیان طرح سهیم خواهد بود.

 

مهلت ارسال طرح:

۱۳ شهریور ماه ۱۴۰۰

 

زمان برگزاری رویداد:

دوشنبه استارتاپی حوزه بازی و سرگرمی در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰ و از ساعت ۱۰ الی ۱۲، برگزار خواهد شد.

 

نحوه حضور در رویداد:

 این رویداد به صورت حضوری(محدود) و آنلاین برگزار خواهد شد.

 

ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر:

برای ارسال طرح و اطلاعات بیشتر به بازار استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کرده یا با این شماره دبیرخانه تماس نمایید:

۸۶۰۸۸۶۰۹

 

باید توجه داشت تمامی هزینه‌های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده است و شرکت در این رویداد و فرآیند توانمند سازی و رویداد کاملا رایگان است.

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.