طلا؛ اعتباری به قدمت دوران‌ها
1402/6/14
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: مهرنوش منفرد

 

"همه چیز از جایی در گذشته آغاز می‌شود"

گمان می‌رود انسان‌ها برای اولین بار طلا را در نهرها و رودخانه‌ها پیدا کردند؛ هنگامی که زیبایی و درخشندگی آن، توجه آن‌ها را به خود جلب کرد؛ و جلب می‌کند هنوز!

پیدایش و قدمت طلا در بسیاری از منابع تاریخی، به بیش از 6000 سال پیش، در مصر و سومر می‌رسد؛ هنگامی که دربار پادشاهان و معابد کاهنان با این عنصر زردرنگ، مزین می‌شد. صدها سال بعد، در تمدنی دیگر، معبدی برای پرستش خورشید از طلا ساخته می‌شود. از همان ابتدا، چیزی در مورد طلا تمدن‌ها را در سراسر جهان جذب می‌کند؛ شاید میلی به زیبایی، قدرت، خلوص و یا ارزش!

اما داستان اصلی به جایی در حدود 1500 سال پیش از میلاد برمـی‌گردد؛ زمانی که امپراتور مصر، طلا را به عنوان اولین وسیله رسمی مبادله برای تجارت‌های بین‌المللی تبدیل می‌کند. در سده پنجم پیش از میلاد در ایران، اولین سکه طلا در دوره هخامنشی ضرب می‌شود و داریک نام می‌گیرد.

طلا اما، فراتر از زرق و برق و زیبایی‌ست. این عنصر زیبا و ارزشمند، وضعیت منحصربه‌فردی نسبت به سایر کالاهای سرمایه‌ای دارد و آن حفظ ارزش خود در درازمدت است؛ همچنین برای بسیاری از ارزها در سراسر جهان پشتوانه بسیار مطمئنی بوده و به طور موثری به عنوان یک دارایی امن در آشفتگی‌های اقتصادی برای حفظ ثروت به شمار می‌آید.

 سکوی کارن‌کراد پس از تجارب تامین مالی جمعی موفق در زمینه‌های گوناگون و استقبال بی‌نظیر سرمایه‌گذاران از آن‌ها، برای اولین بار اقدام به تامین سرمایه برای پروژه‌هایی مدرن و خلاق در حوزه طراحی و ساخت طلا کرده است.

فرصت سرمایه‌گذاری در گالری طلای درریـس؛ و گالری دیورا!

 

گالری طلای درریس، از گالری‌های خوشنام و موفق در صنعت طلا و جواهرات است کـه با تکیـه بر هـوش، خلاقیت، اعتبار و محبوبیت خود توانسته است. جایگاه ارزشمندی را در این عرصه برای خود به جای بگذارد طرح «طراحی و ساخت مدرن زیورآلات طلای درریس» که در سه مرحله بر روی سکو قرار گرفت و موفق به جذب 15 میلیارد تومان سرمایه شد.

 طرحی دیگر با نام «ساخت نوین طلای دست‌ساز با برند دیورا»، بر روی این سکو قرار گرفت. گالری طلای دیورا نیز، از شناخته شده‌ترین طلافروشی‌ها در بازار تهران است و از مشتری‌های اصلی بنکداران عمده طلا در پایتخت محسوب می‌شود. این طرح با سود موثر سالانه 51.8%، یکی دیگر از طرح‌های این سکو است که توجه سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب کرد و این از نخستین بارهایی بود که عموم مردم توانستند سرمایه‌گذاری جمعی در ساخت طلا را تجربه کنند.

و این یکی دیگر از رکوردهایی‌ست که به آن افتخار می‌کنیم.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.