کارن‌کراد با صندوق صنایع خلاق تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد
1402/6/21
نوع: اخبار
نویسنده: مهرنوش منفرد

روز دوشنبه 20 شهریورماه، نشستی میان صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق و گروه پیشگامان کارآفرینی کارن برگزار شد؛ در این نشست تفاهم‌نامه‌ای به منظور توسعه و ترویج سرمایه‌گذاری مردمی در زمینه صنایع خلاق و فرهنگی منعقد شد.

 

به گزارش روابط عمومی کارن‌کراد؛ در این رویداد، استفاده از ابزار تامین مالی جمعی  برای کسب‌وکارهای صنایع خلاق مانند کسب و کارهای دیجیتال جهت ساخت نرم‌افزار و هوش مصنوعی، برای تولید فیلم، مستند و انیمیشن، میراث فرهنگی و هنرهای تجسمی، محصولات نمایشی نظیر تئاترها، چاپ و نشر کتاب‌ها و نشریات دیجیتال، در زمینه‌های مد و پوشاک نظیر طراحی‌های خلاقانه در زمینه‌های سنگ‌های قیمتی، زیورآلات و پوشاک و .. به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی رشد پایدار اقتصادی و فرهنگی کشور، مطرح شد.

 

سیدمهدی حیاتشاهی مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز با اظهار تمایل به این اقدام اظهار داشتند که با این راهکار نو مردم می‌توانند سهمی در سرمایه‌گذاری در عرصه‌های هنری و صنایع خلاق داشته باشند. از طرفی نیز بستری برای کسب‌وکارها و هنرمندان فراهم می‌شود که به کمک سرمایه‌های مردمی می‌توانند رشد کنند و خلاقیت خود را بسط و گسترش دهند.

 

علی عمیدی نیز ضمن اظهار امیدواری برای توسعه و گسترش این ابزار در حوزه‌های صنایع خلاق، ابراز کرد: این کسب‌وکارها محبوبیت  زیادی میان مردم دارند و دیگر نیازی نیست در صف طاقت‌فرسای وام بانک‌ها انتظار بکشند، بلکه می‌توانند از خود مردم جذب سرمایه کنند و آن‌ها را در سود هم خود شریک کنند.

 

مدیرعامل کارن‌کراد افزود: در خارج از کشور و در پلتفرم‌های محبوب، مثل کیک‌استارتر و ایندی‌گوگو بیشتر طرح‌هایی مورد استقبال قرار می‌گیرند که در حوزه صنایع خلاق مثل فیلم سینمایی، کنسرت‌های موسیقی و در حوزه بازی و گیم هستند اما ظرفیت این موضوع تا بحال در ایران نادیده گرفته شده که امید است با امضای این توافق‌نامه، طرح‌های این صنعت نیز در دسترس سرمایه‌گذاری مردم باشند.

 

 کارن‌کراد از پیشگامان بازار تامین مالی جمعی در ایران است و توانسته علاوه بر 46 طرح صنعتی و عرصه‌های تکنولوژیکی و بازرگانی، تابحال دو طرح نیز در حوزه سینما و مد را روی سکو قرار دهد و امید بر این است که بتواند در این حوزه فرایند جذب سرمایه برای کسب‌وکارهای بیشتری را تسهیل کرده و نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کند.

 

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز  به عنوان حامی و متولی سرمایه گذاری و تامین مالی در هنر و صنایع خلاق، ایفای نقش جدی و اثرگذار کرده و در این مسیر نیز قرار است برای این کسب‌وکارهای خلاق ضمانت‌نامه‌ای معتبر صادر کند.

اطلاعیه ها و اخبار بعدی در خصوص این تفاهم نامه به زودی منتشر خواهد شد.

 

mahtab mohebi
خیلی جالبه
لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.