رویداد رونمایی از برنامه کارمانی برگزار شد
1402/7/22
نوع: اخبار
نویسنده: پیمان خسروشاهی

 

رویداد رونمایی از برنامه کارمانی، نخستین رئالیتی‌شو اقتصادی ایران با حضور فعالین اقتصادی و هنری، عوامل برنامه و همچنین دست‌اندرکاران تولید این برنامه در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سکوی کارن‌کراد در این برنامه، کسب‌وکارهایی که شرایط تامین مالی جمعی را دارند، انتخاب شده و پس از بررسی‌های دقیق و اخذ مجوز شرکت فرابورس ایران، به سکوی تامین مالی جمعی کارن‌کراد منتقل می‌شوند. سقف تامین مالی جمعی برای هر طرح در این برنامه به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان است.

کسب‌وکارها می‌توانند طرح خود را در یک بازه زمانی حداکثر یک ساله اجرا کنند و مشارکت‌کنندگان در سود کسب‌وکارها سهیم خواهند شد. این برنامه با تهیه‌کنندگی محمدرضا رضائیان، در بیست‌وپنج قسمت تولید شده و به زودی پخش خواهد شد.

در ابتدای رویداد رونمایی از برنامه کارمانی، علی عمیدی مدیرعامل کارن‌کراد در خصوص فعالیت‌های این مجموعه بیان کرد: «ما در طول سال‌ها تلاش کردیم تا موضوع جذب سرمایه برای کسب‌وکارهای نوآور تسهیل یابد و چرخه اقتصاد ملی را به جریان بیاندازیم. کارن‌کراد توانسته با سیستم تامین مالی جمعی در راستای جذب سرمایه برای پروژه‌ها، به سرعت رشد کسب‌وکارهای مختلف در حوزه‌های گوناگون بی‌افزاید. جذب سرمایه از سوی عموم مردم صورت می‌گیرد و مبالغ جذب شده  با ارزیابی‌های موشکافانه در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد.»

 

مدیرعامل کارن‌کراد افزود «تا کنون بیش از ۲۴۵ میلیارد تومان سرمایه جذب شده است و بیش از ۵هزار سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی در طرح‌های کارن‌کراد سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ۴۸ طرح موفق، به تامین سرمایه خود شده‌اند.»

 

عمیدی در خصوص رئالیتی‌شو توضیح داد: «در راستای توسعه کسب‌وکارها، کارن‌کراد با حمایت بانک کارآفرین و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، در مرحله تولید رئالیتی‌شوی کارمانی است که به زودی آماده پخش در پلتفرم فیلیمو می‌شود.»

 

در ادامه مهدی سیف علیشاهی، عضو هیات مدیره بانک کارآفرین در خصوص حضور بانک‌ها در چنین پروژه‌هایی مطرح کرد: «ورود و حضور بانک‌ها در تامین مالی جمعی، یکی از راه‌حل‌های مشکلات تامین مالی برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها است. در راستای این مسئله، با معرفی شرکت‌های مختلف به مجموعه کارن‌کراد، با آن‌ها همراهی کرده‌ایم. همچنین بانک کارآفرین با در نظر داشتن فعالیت‌های دقیق و شفاف کارن‌کراد که مطابق چهارچوب‌های تعریف شده بانک بود، حمایت و همکاری خود را آغاز کرد.

 

همچنین بانک کارآفرین با داشتن ۱۰۸ شعبه در سراسر کشور و با وجود چالش‌ها و موانع گسترده در بحث اقتصادی کشور، از بین بانک‌های خصوصی توانسته با شفافیت زبانزد خود، ثمربخش عمل کند.»

در ادامه این رویداد، تیم سازنده برنامه کارمانی، در خصوص ارزش افزوده‌ای که کارمانی ایجاد می‌کند توضیح داد: « فیلیمو بستر جذابی برای عرضه کارمانی است. کارمانی در کنار اثرهای درخشانی در حال پخش از فیلیمو، بسیار امتیاز و امکان دیده شدن‌ را دارا است و قطعا مثمرثمر خواهد بود. ما تلاش کردیم در این برنامه، با ایجاد فضای امیدبخش به کسب‌وکارها و شرکت‌های فعال در اکوسیستم بپردازیم.»

غلامحسین محمدی مدیرعامل مرکز نوآوری و شتابدهی دنیای اقتصاد از دیگر سخنرانان این مراسم بود. محمدی با تشریح فضای نوآوری و نیاز به تامین مالی در این حوزه، ظرفیت این برنامه را برای این حوزه راهگشا ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد کسب‌وکارهای نوآور از محل این برنامه بتوانند با سرمایه‌های مردمی، بستر رشد خود را فراهم نمایند. 

گفتنی است مجموعه دنیای اقتصاد اسپانسر رسانه‌ای این برنامه است. 

 

 

 

 
لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.