اعتمادآفرین‌ترین دستاورد کارن‌کراد؛ پایین‌ترین نرخ نکول در میان سکوهای تامین مالی جمعی
1402/8/14
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: مهرنوش منفرد

تامین مالی جمعی به دنبال دسترسی‌ بیشتر فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری برای عموم شهروندان و از طرفی ایجاد بستری جهت تسهیل فرآیند جذب سرمایه برای کسب‌وکارهاست. 

این ابزار در جوامع مختلف به دنبال حذف عوامل محدودکننده برای کسب‌وکارها، مشارکت‌کنندگان و مشتریان خود است تا بدین ترتیب «سلامت مالی» شهروندان و جامعه ارتقا یابد.

 

ناگفته پیداست آن‌چه در یک دهه اخیر، برای مردم این مرز و بوم چالش‌برانگیز بوده است، مسئله تداوم چرخه اقتصادی سالم و ثبات مالی‌ست. زندگی در یک جامعه‌ با تورم حداقلی، وجود فرصت‌های شغلی مناسب، ایجاد رونق و چرخه تولید و دسترسی آسان به سرمایه برای کسب‌وکارها از اهدافی‌ست که اقتصاد نوآور در پی آن است.

 

کارن‌کراد یکی از پیشگامان اقتصادنوآور، در مسیر تامین مالی جمعی با بهره‌گیری از ارزش‌های خلق شده و ایده‌های نوآورانه، بدون نیاز به وابستگی به خدمات‌دهندگان سنتی قدم برمی‌دارد؛ و این نوید روزهای بهتری را برای توسعه بیشتر فراگیری و سلامت مالی در جامعه مدرن می‎‌دهد.

 

این سکو اولین سامانه تامین مالی جمعی‌ست که تیمی از متخصصان ارزیابی و نظارت را گرد هم آورده و با بررسی‌ها و نظارت‌های دقیق، تاکنون توانسته 23 پویش از 43 طرح‌ تامین مالی جمعی را به مرحله تسویه برساند. همچنین 4 پویش تامین مالی جمعی نیز موفق به تقسیم سود دوره‌ای در موعد مقرر شده‌اند. 

 

مهمترین عامل برای شهروندان جهت استفاده از خدمات‌های نوین مالی، اعتماد است؛ این سکو با نکولی کمتر از 0.6% - که فقط شامل یک طرح بوده و در آن طرح نیز، اصل سرمایه به مشارکت‌کنندگان بازپرداخت شد - توانسته است با اشاعه راهکار تامین مالی جمعی در جامعه، این اعتماد را کسب کند.

و این، یکی دیگر از رکوردهایی‌ست که به آن افتخار می‌کنیم.

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.