تجارت بین‌المللی قیر نفتی؛ بزرگ‌ترین طرح تامین مالی جمعی در ایران!
1402/8/29
نوع: استارتاپ ها
نویسنده: مهرنوش منفرد

 

در سال گذشته، بازار سرمایه با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه بود و تامین مالی جمعی نیز در مسیر خود درگیر چالش‌های گوناگونی شد. 

یکی از خبرهای خوب آن روزها، افزایش سقف جذب سرمایه برای طرح‌های تامین مالی جمعی بود.

پس از این اتفاق، کارن‌کراد اقدام به تامین مالی جمعی طرحی کرد که مسئولیت بسیار بزرگی را بر دوشش می‌نهاد؛ پویشی 25 میلیاردی که بر روی سکو قرار گرفت؛ تجارت بین‌المللی قیر!

طرحی که ریسک زیادی را متحمل می‌شد؛ ریسک عدم تکمیل منابع مالی آن، با 25 میلیارد تومان جذب سرمایه.

اما کارن‌کراد برای انجام رسالت خود و توسعه بازار تامین مالی جمعی، این ریسک را به جان خرید!

موفقیت این طرح و استقبال گسترده سرمایه‌گذاران از آن، باعث شد تا در کمتر از یک سال، دومین طرح تجارت قیر روی سکوی کارن‌کراد قرار بگیرد و موفق به جذب سرمایه شود؛ در پی آن نیز طرح سوم جذب سرمایه تجارت قیر در دو بخش!

این طرح، توسط شرکت اوج آراد پرگاس ارائه شد و فرآیند جذب سرمایه آن در سکوی تامین مالی کارن کراد از تاریخ شهریورماه ۱۴۰۱ آغاز شد. این طرح موفق به تامین ۱۰۰٪ سرمایه مورد نیاز خود که معادل ۲۵ میلیارد تومان بود، شد. شرکت سرمایه‌پذیر در این طرح به دنبال فروش قیر به عنوان یکی از فرآورده‌های نفتی پرطرفدار در بازارهای بین‌المللی بود. 

هفت ماه پس از موفقیت در این طرح تامین مالی جمعی، دومین طرح بین‌المللی قیر بر روی سکو قرار گرفت. این بار سرمایه مورد نیاز ۱۵ میلیارد تومان بود و تنها در ۴ ساعت با مشارکت ۱۵۹ سرمایه‌گذار تامین شد. 

پس از موفقیت بی‌نظیر در تامین منابع مالی طرح‌های نام‌ برده، سومین پویش متعلق به مجموعه اوج آراد پرگاس نیز بر روی سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد قرار گرفت؛ این طرح نیز با استقبال سرمایه‌گذاران روبرو شد و با مشارکت آن‌ها به سرعت تکمیل شد.

سکوی تامین مالی جمعی کارن‌کراد دلگرم به اعتماد و همراهی سرمایه‌گذاران، مسیر رشد و پیشرفت را طی می‌کند؛ به خود می‌بالد که در این مسیر سخت، با ایجاد اعتمادی چشم‌گیر توانسته است بیش از 4000 سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی را با خود همراه کند تا بتواند پروژه‌ای به این بزرگی را با موفقیت به اتمام برساند.

طرح تجارت بین‌المللی قیر با جذب سرمایه 65 میلیاردی یک رکوردشکنی به حساب می‌آید. 

و این، یکی دیگر از رکوردهایی‌ست که به آن افتخار می‌کنیم.

 

 

لطفا برای افزودن نظر ورود یا ثبت نام کنید.